úterý 8. března 2011

Mallorca - první celý den

bylo mi nabídnuto, že se můžu vyspat, ale chtěla jsem se všeho zúčastnit a furt mam takovej podvědomej strach, aby mě nevyodili :D (to je hrůza... ta psychika) takže se tu snažim pomáhat co nejdřív... :)

je to vlastně sranda, protože jsem přemýšlela, proč mě tu potřebují? ona říkala, že pracuje jenom dopoledne... no, ale pozor! pro ně dopoledne znamená cca od 9h do 15h :D ten mladší má školku asi do tří a ty dva maj školu do pěti, ale taky nějaký poškolní aktivity, nevim, kam je ona vozí... takže je ráno pomáhám vypravit a odpoledne si s nima hraju... asi... :)

ale pochopila jsem, že jsem tady taky, abych je učila anglicky a asi prostě jak si to některý rodiny píšou na profil - "extra pair of hands"
ono se to nezdá, nebo možná zdá, ale tři malý kluci je docela sranda :D
já jsem měla dvakrát (jestli se to podruhé počítá) jenom kluka jedináčka. Nepreferuju to, ale dneska jsem si uvědomila ten rozdíl. Vzhledem k tomu, že aupair většinou není od toho, aby vychovávala, ale aby zabavila (jasněže záleží na rodině), takže jedináček je jednoduchej, protože si s nim prostě jenom hrajete... tady chce každý něco jiného, navíc se mezi sebou hádaj o hračky a tak... :) ale jinak to jsou zlatíčka :D ale naučit se rozřešit spory a ještě k tomu ve španělštině bude pro mě trochu oříšek... zatím to dělá mamka... :) rozhodla jsem se, že jí mudu nazývat M., protože nevim, jak to tu psát, její jméno je od M a je dlouhé a tak... trochu jsem se inspirovala tady...

no, ale teda dopoledne jsem měla volné, tak jsem tady doháněla internetové resty, našla jsem router, opsala si heslo (už to prostě všechno znám) :) a když jsem všechno vyřídila, tak jsem si ohřála těstoviny - takové ty speciální plněné a k tomu rajskou omáčku, co mi připravila M. a říkala jsem si, že se tada půjdu podívat po městě, poptat se po kurzech španělštiny a tak... no, už jsem vycházela, ale M. mi zavolala, že nejmladšímu není dobře, jestli jsem doma, že se můžu jet podívat, kam chodí do školy, že ho vyzvednem a jestli bych s ním nemohla zůstat doma... tak jsem zůstala... chvilku jsme si hráli, pak jsem se do něj snažila dostat nějaký jídlo... měl něco se zažíváním, tak jsem mu měla dát toustovej chleba s olivovým olejem - zajímavý... a pít může jenom jablkovej džus... taky zajímavý... a jíst ještě banán, nebo určitej druh sušenek... no, skoro nechtěl jíst a pak jsem ho dala spát... po chivlce přišla babička... teda vlastně prababička a říkala, že chodí každý den a po další chvíli dorazila M. s tím, jestli se nechci podívat do školy ke klukům... tak jsem jela... nakonec z toho vyšlo to, že slavili karneval :) takže jsme postáli na školním dvoře, hudba hrála a třídy napochodovaly... :) bylo to moc pěkný... nejmenší byli za ryby, starší, kam chodí prostřední kluk, byli za myši, další za medvědy a ty starší třídy, tam už si šel každý za to, co se jim chtělo :) líbí se mi tady ta rozmanitost... když teda nepočítám 5 Sněhurek (to chce být asi každá holka), tak se mi moc líbil kostým - Mario, stará babička (paruka šedivých vlasů), ... a nějak si nemůžu vzpomenout... s fotkama to bude jednodušší, ale to až jindy... :)

po skončení karnevalu mě šel ještě nejstarší představit učitelce, protože o mně už předtím prý vyprávěl, že přijedu :) tak to bylo milý... :) jo, zapomněla jsem na to, že ještě na tom karnevalu jsem se seznámila se dvěma sestrama M. a její matkou... takže už tady znám všechno příbuzenstvo :D
no a razili jsme zase domů, to už byl pěknej šrumec... kluci rozřáděný, furt si chtěli hrát s tím, co jsem dovezla, tak bylo řečeno, že až po večeři, ale jenom s plastelínou. Fimo necháme na víkend :)
takže koupání - pro mě taky nová zkušenost :) prostřední ve vaně vyváděl, tak jsem se je trochu snažila zklidnit. Moc nevím, jak mam jejich spory řešit... je to docela těžký, zvlášť, když M. je u toho... takže jsem se pak radši ujala oblíkání nejmladšího :) dali jsme si večeři a pak šli na plastelínu :)

nemam tu žádnej rozvrh hodin a ani ho nějak nechci... zatim, jak to půjde, tak to nechám... ta minulá rodina byla s rozvrhem extrémní a já na to nerada vzpomínám... tady to vypadá, že když si něco naplánuju, tak není problém... a v podstatě až na výjimky (třeba zítra), mam dopoledne (až do tří) volno :)

jo a zejtra má M. narozeniny... tak máte někdo nějakou radu, jestli koupit kytku, bonboniéru, nebo co? zkusim se ještě zeptat otce, jestli to na facebooku není fake :D to by byl trapas ;)

1 komentář:

  1. nejlepší dárek k narozeninám by bylo ty kluky naučit nějakou písničku či anglický říkání , nebo i české, ať je pestrost

    OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)