středa 30. března 2011

zákon schválnosti

zákon schválnosti funguje!! a většinou v těch nejhorších situacích...

v pondělí večer jsem se začala cítít trochu blbě... pobolívalo mě v krku, ale já jsem vinu přikládala nedostatku spánku, a posunutí času, protože celá rodina se na to těžce přizpůsobovala... spolíhala jsem na to, že se v úterý dopoledne vyspím, až všichni odjedou do práce a školy...

JENOMŽE! nejstarší ještě spal a vážně mu prý nebylo dobře (ono i těm ostatním není nejlíp), takže zůstal doma a já samozřejmě s ním. No, super. Vzhledem k tomu, že ještě spal, tak jsem si říkala, že se půjdu taky vyspat, nechala jsem si otevřené dveře, aby si mě všiml, až půjde okolo...

no, ale jasně, že jakmile jsem si lehla a skoro usínala, tak šel okolo, tak jsem mu šla dát snídani - mlíko... tady nesnídají. Jenom pijí teplé skořicovo-citrónové mléko... ale je to docela návykový... taky mi chutná...

pak si sedl k notebooku a hrál hry. Bylo cca 10h, tak jsem si řekla, že si půjdu na 2hodinky lehnout, probudím se ve 12h a dám mu oběd. Vím, že bych asi neměla chodit spát během hlídání, ale on je velkej a já takhle normálně hlídat nemam. Ani nepředpokládám, že by mi za to dali peníze navíc. To by mě mile překvapili.

ale zase... lehla jsem si, po 5-10minutách jsem konečně usnula, a asi v 10:30 slyším zvonek. Tak vstanu a ona přišla M., nakoupila banány a přišla nás zkontrolovat, jak se máme... no, tak zase nic.

Takže nakonec jsem si šla lehnout v jedinou možnou dobu, když přišla prababička od 15h do 17h... ale moc mi to nepomohlo, brala bych víc spánku.

Jenomže večer jsem začla trochu přemýšlet. Ten spánek mi skoro vůbec nepomohl, necítila jsem se o nic lépe, tak možná to nebude nedostatkem spánku.
Momentálně mám podezření, že mám úpal, nebo úžeh.

Trochu jsem si to vygooglila...

Příznaky úpalu jsou bloest hlavy, závrať, nevolnost až zvracení, zrychlené dýchání, zrychlený tep. Stav se může velmi rychle zhoršovat do bezvědomí s křečemi až do šokového stavu. Je silně zvýšena tělesná teplota (nad 40 stupňů).

Příznaky úžehu jsou podobné. Na rozdíl od úpalu mohou zde přicházet příznaky s časovým zpožděním po sluneční expozici, např. v noci po slunění. Může být opálení sluncem, nebo i spálená kůže. Ostatní příznaky jsou podobné, navíc je přítomno ztuhnutí šíje a podobné příznaky jako u zápalu mozkových blan.


tak já mám mírnou bolest hlavy, velkou bolest v krku, ztuhnutí šíje, včera jsem měla malinko zimnici, ale zároveň pocit, že mi hoří hlava... ale nemám nevolnost... mám takovou slabost... 

no, je to hodně moje chyba, ať už to je cokoliv, tak to budou asi následky z neděle... nedala jsem si pozor, nenapadlo mě, že sluníčko může být v březnu tak hrozný... :/

tak na mě myslete, snad mě to do tý soboty přejde, musím udělat dobře tu zkoušku.

Mimochodem mám být v Palmě v 8:30, což mi přijde dost brzo. Sice mi slibovali, že uděláme rodinný výlet, ale nevím, jestli tak brzo. Protože ani nejede žádnej autobus tak brzo. Nejdřívějším bych tam byla v 9h... takže pak už jedině jet v pátek a přespat tam někde. No, uvidíme :)

mějte se fajn, líp než já :)

nejmladší

nejstarší :)

2 komentáře:

  1. jestli máš paralen, tak si dej... já teď léčím třetí den něco podobného, až na to, že to nemám určitě ze sluníčka -přijedu vždy z práce a zalehnu... dnes je to už lepší, až na to, že mám totálně zalehlý dutiny, ale bolest v krku už je zažehnána... jo a dávám si zázvorovej čaj (nastrouhanej zázvor zalitej horkou vodou, s medem) - je to humus, ale pomáhá - a šalvějovej čaj... ten je dobrej i jako obklad (studenej pomocí vatových tamponků)
    ať se z toho co nejdřív vykřešeš

    OdpovědětVymazat
  2. To jo Jiři, ať se brzo uzdravíš. snad se ti dostane doost odpočinku..
    ..Pěkný fotky kluků:)

    OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)