středa 13. dubna 2011

tak nějak...opožděně :)

přiznávám se, že tu mám už od neděle otevřenou stránku s napsanou jednou větou a stále mě nějak nenapadá, co bych napsala... nebo spíše jak bych to napsala? protože nemůžu říct, že se nic nestalo. Jenom se nestalo nic převratného... i když... :) jak se to vezme...


neděle byla taková zase normální - strávená v přístavu. Prošla jsem si tam pořádně ten trh a nafotila si to tam, sedla si a četla knížku, koupila si klobouk :) byla tam stále ještě ta slavnost, takže hodně lidí, hodně stánků, hodně teplo, ale ne tak moc jako v sobotu :)
koupila jsem si docela pěkně drahou zmrzlinu, ale za ty peníze by mohli s ní udělat něco, aby se tak rychle neroztejkala a nepokapala mi kraťasy...  nojo, příště si dám pozor ;) pak tam taky byla super skupina bubeníků - to se mi líbilo... :)
ale obrázky vám asi řeknou více, jenom je těžké vybrat jich pár :)
dáme si svačinu, ne? :)

ochutnávka z trhů :)


bubeníci

tanečníci
po neděli se zase trochu ochladilo... začíná se mi trochu stýskat... po hodně věcech-lidech... po jednoduchosti domova a nekonečném počtu věcí v pokoji. Přítomnosti přátel skoro vždycky, kdy je potřebuju, po pocitu domova... :) ale není to tak hrozný... jenom tak hezky v dobrém vzpomínám a těším se, až pak zase budu doma, ale teď nechci domů... leda tak na dva dny ;) pak se mi zas bude stýskat po Mallorce... už to vidím :))
ale ani se mi nestýská po češtině... leda po češtině, jako jazyce, který ovládám bez problémů (doufejme) :D a ve kterým nemusím řešit, jestli mám správnou výslovnost, slovosled, garamatiku, souslednost časovou atd atd... :)
v pondělí jsem zašla konečně do optiky. M. tam volala, že přijdu - je tam nějaká známá (ani mě to nepřekvapuje) :D takže se mi podívali na brýle, na oči, a dostala jsem na zkoušku čočky. Ach to nandávání! :D měla jsem tam po polední pauze zase přijít, naučit se je nandávat a vyndávat, a zkonzultovat, jestli mi vyhovují. Narazili jsme na jeden problém, že mám astigmatismus. Nikdy jsem se tím nějak nezabývala, jenom vím, že mi na brýle dávali cylindr. Nevím, jestli hodně, asi jo. A vím, že kvůli tomu moje sestra nenosí čočky, protože u nich to je nějak složitější. Ale když jsme se o tom v té optice bavily, tak mi prý nějaké speciální s tím cylindrem objednají. Problém těch bez cylindru je ten, že když koukám do notebooku, tak mám písmo rozmazané. Ale na knížku mi přišlo, že vidím dobře. Takže teď mám zatím tamty - provizorní, a až jim dojdou ty s cylindrem, tak mi zavolají. Zatím jsem nic neplatila a jsem zvědavá, kolik to bude stát. Ten roztok mi přijde nějakej strašně speciální. Jinak nandávání a sundávání není nejhorší. Musím si zvyknout, ale půjde do. První oko jde vždy jednodušejí :))


vidíte ten rozdíl?? ;))

5 komentářů:

 1. skvělý mim, to se to umí nafotografovat!
  jak do reklamy na čočky!
  s úsměvem jde všechno líp!
  neradil ti to již někdo?
  někdo, kdo asi nejvíc čte tvůj blog a po tobě vzdychá
  dobrou noc

  OdpovědětVymazat
 2. to Anonym: já ho čtu nejvíc!!!
  to švestr: těma fotkama jsi mě teda pobavila :-D no comment

  OdpovědětVymazat
 3. jinak něco z tohol trhu bych klidně hned "zožrala"

  OdpovědětVymazat
 4. jo, ty fotky byly schválně neusmívající se, jako reklama :D :D a hezky to vyšlo, že jsem se s brýlema fotila v koupelně, zatímco bez brýlí venku, takže s brýlema to je skoro bez barev :D

  tak to nevím, kdo čte nejvíc můj blog, ale tipuju, že anonym je maminka? ;)

  jo, já bych to z toho trhu taky snědla :) ale statečně jsem se držela a jedla jsem jenom sbalenou svačinu ;)

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)