pondělí 13. června 2011

zase jsem zapomněla napsat název :)

v sobotu po oslavě měl nejstarší fotbalový zápas a pak další oslavu v Palmě. Mohla jsem mít volno, ale využila jsem příležitosti podívat se zase do Palmy a domlouvala jsem si schůzku s tou kamarádkou z těch anglických zkoušek. Ale po cestě do Palmy mi napsala, že to nakonec nepůjde. Tak jsem se rozhodla, že se projdu v centru. M. mě tam vyhodila a já si prošla nová místa. Zapadla jsem taky do El Corte Inglés (koupila si kalhoty), prošla si oddělení jídla, který je teda mnohem dražší, než v ostatních obchoďácích, nechala si ukázat žehličky na vlasy a vyzkoušela si apple notebook :)
pak jsem si prošla další uličky v centru, který jsem dosud neznala a bylo to moc fajn, jenom jsem nic nevyfotila... a pak jsem zamířila na autobus, dojela a došla do KFC, kde byla ta oslava, bylo mi nabídnuto jídlo, ale hlad jsem neměla, byla mi představena kupa dalších příbuzných (ze strany otce), které si už zase nepamatuji a jeli jsme domů :)

v neděli jsem spala dost dlouho. Jsem za to ráda, protože se mi to často nepodaří. Až na to, že tentokrát Fanny vstávala dřív. Jindy mi píše až později. Ale ona mi napsala, když jsem byla ve sprše, že se sejdeme v 11:30 v Müller (místní drogerie a všechno možný super obchod), jenomže já jsem tu SMS objevila až v 11:28  současně se 4 zameškanýma hovorama od ní. Tak jsme se ještě chvíli domlouvaly a pak se vydaly na kolech k moři do Puerto (přístavu). Tam jsme byly chvilku na pláži, když ale začalo být oblačno, tak jsme se šly naobědvat. Šly jsme do jedné restaurace, kterou nám doporučili rodiče z rodiny, kde hlídá Fanny, že prý není drahá, ale teda byly jsme dost zklamané. Z jídelního lístku. Já po minulé špatné zkušenosti se salátem, jsem si říkala, že si dám pizzu nebo těstoviny, jenomže oni nic takového nepřipravují. Měli v nabídce masa, ryby, mořský příšery, mallorský speciality, pár salátů a tapas. No, tak jsem si nakonec dala salát. Teda "salát"
Fanny si objednala Pa amb oli, nebo něco takovýho a měla to teda mnohem lepší... :)

po obědě jsme vyrazili na jinou pláž. Už jsem na ní byla několikrát dřív. Je taková malinká a moc pěkná. No, bez těch slunečníků, lehátek a lidí byla lepší. Ale i tak to bylo fajn, moře bylo úžasný a teplý, i když Fanny si to nemyslela. Pak už se připozdilo, dojela jsem domů, rychle se připravila a šla do sboru. Tam to bylo zas moc fajn a po skončení, ve 20h jsem se šla ještě projít po Puerto. Skoro asi poprvé takhle večer v přístavu a bylo to hezký. Pomalu zapadající slunce, procházející se lidé, teplo, ale ne vedro, zjistila jsem, že i některý obchody, co přes den v neděli nejsou otevřený, večer byly. Tak jsem si koupila zmrzlinu a šla jsem domů. To byl moc pěkný den... snad v létě budu mít víc času večer a budu moct dělat večerní procházky... :)

fotky ještě pořád upravuju, takže snad zítra... ale možná jste si všimli, že se snažím dát ke každému příspěvku alespoň jednu fotku... pro ty, komu se to nechce číst, aby se měli alespoň na co podívat ;) tak tady pár starších :)
pá :))

koloběžkový výlet :)

prosím, vyfoť mě!! :)

já: koukej, támhle! do foťáku!
on: podívej, tamh je něco zajímavýho :)


pláž je už plná (čtvrtek kolem poledne) :)

Angel je prostě roztomilej :)
tady se tváří vážně, ale většinou, když mě vidí, tak se culí a dělá různý zajímavý výrazy :)

...a nakonec moje nové červené kalhoty při západu slunce ;))

6 komentářů:

 1. Doufam,ze to more mate teplejsi nez my tady :D Ty jo byt takhle nekde hned u more,tak tam travim veskery svuj cas, bych snad ani nechodila nakupovat...Pristi zstavka Spanelsko :D..hmm maximalne na dovcu...takova prochazka kolem more,v pisku pri zapadu slunce..taka romantika :) Uplne se bvracim vzpominkama par let zpatky :)

  Cervene kalhoty uzasne, taky jsem pokukovala po podobnych,ale mam docela velke boky a necitila jsem se v nich, tak jsem je ozelela :)

  OdpovědětVymazat
 2. Kolik je vlastně těm tvejm klukum? Na koloběžkový fotce vypadaj všichni stejně :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 3. jo, moře je krásně teplé... aspoň mně to přišlo :)no, já bych taky byla u moře každej den, kdybych to od něj neměla 30minut chůze a v tom vedru to je docela nepříjemný. A navíc další problém je v tom,že kdybych šla sama, tak se bojim, že během toho, co jsem v moři, mě někdo okrade.

  jo, já mam taky boky, ale tyhle kalhoty mi právěže šly docela dobře, tak jsem je koupila :)

  klukům je: 3, 5 a skoro 7 :) ty dva starší jsou vejškově docela podobný, ale jsou v nich rozdíly :)

  OdpovědětVymazat
 4. chichi, dík :) doufám, že tam v tý Coruně máte taky El Corte Inglés - tam musíš jít, i kdybysis nic nekoupila. Je to prostě taková španělská záležitost :)

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)