úterý 26. července 2011

Fiestas de Cotos 3

 v neděli jsme původně s Valerií chtěly jít do Venturada, ale protože ona měla skypovat s rodičema ve 14h, probudily jsme se kolem jedenácté, tak jsme se sešly asi v jednu, šly jsme se podívat, jestli je otevřený ping-pong... nebyl... tak mě Valerie šla konečně ostříhat. Poprosila jsem jí o to. Nějak se mi nechtělo jenom za zastříhnutí konečků dávat prachy kadeřnici a hlavně jí to vysvětlovat, že chci jenom trošičku a tak. Navíc si myslím, že na zastříhání konečků u mých delších vlasů se nedá skoro nic zkazit. Valerie stříhala poprvé, tak byla trochu nervózní, ale dopadlo to dobře a já jsem spokojená... Je to lepší pocit :)

asi v půl třetí se šla připravovat paella na konkurz... šla jsem se podívat, protože mě to zajímalo. Tak jsem viděla začátek, pak jsem se šla ve tři najíst domů, protože jsem řekla, že budu jíst tam a nevěděla jsem, jestli teda se mnou babička počítá, nebo ne, a nepočítala teda, takže jsem mohla zůstat. Přišla jsem totiž o celý zbytek přípravy, ale pak mi to hostotec vysvětlil, co všchno udělal. Dělala se paella masová a paella z mořských potvor. Já mořské potvory nemám ráda, takže jsem ochutnala jenom tu masovou a teda byla výýýborná!!! :) on totiž minulý rok ten konkurz vyhrál. Pak přišli ti, co to hodnotili a moc jim chutnala, tak říkali, že to rozhodování teda bude těžký. Načež hostotec jim řekl, že vyhrál minulý rok, ať to neřeší, tak oni řekli, že tím pádem to je lehký a nevyhráli jsme :) ale on byl spokojenej, že příští rok se bude zase snažit :) k paella jsem dostala i španělské pivo - Mahou. Tak stále nejsem moc pivová, nebo tradičně pivová - to ovocný mi chutnalo. Takže potom jsem si dala sangría. Byla to tam zase společnost - prostě samý chlapi, hlavně ukecanej švagr a jeho bratr, který je místní starosta... na tom švagrovi se mi líbí, že se nebojí si ze mě dělat srandu, nebo tak, ale občas už překračuje linii toho, co by měl říkat a ne, což je docela blbý. On hostotec říkal - o nich dou bratrech, že se vubec nestydí... ze začátku tam byla ještě hostmamka, pak odešla, tak jsem tam byla sama mezi chlapama, ale pak přišla Valerie - bohužel pozdě na paellu, ale sedla si tam a tak jsme se tam docela bavili. Teda pokud jsem rozuměla. Oni mluvili pěkně rychle, ale rozuměla jsem asi 90% ale vtipům jsem rozuměla asi tak 60% ale i tak to byla sranda, Valerii se taky líbilo, i když tolik nerozuměla :)

masová
s mořskejma potvorama


celá společnost :Dpak jsme to tam sbalili, šly jsme se podívat na dětskou soutěž kostýmů, na přehlídku motorek - jezdili tam přez různý vyvýšeniny, nevím, jak to nazvat... a pak už zase domů a připravit se na večer...


večer se dávalo jídlo - barbecue - zadarmo. Takže tam všichni šli a to znamenalo šílenou frontu, která byla ještě k tomu způsobená docela pomalou obsluhou a obrovskýma porcema.
dorazila jsem s rodinou a oni, když tu frontu viděli, tak se asi po 5minutách stání na stejným místě rozhodli, že se jdou najíst do té hospody a ptali se, jestli půjdu s nima. Tak jsem prošla řadu, podívala se, jestli tam je Valerie s její rodinou, a když jsem je nenašla, tak jsem šla za nima do tý hospody, kde teda taky bylo dost rušno, protože přece jenom více lidem se nechtělo čekat a jíst pak někde na zemi a navíc je to tady monopol. Tak jsme se najedli, pak šly holky holky na atrakce, tak jsem byla s nima a různě jsme se bavili, přišla tam hostotcova matka, jeho švagrové, tak mě seznámili ještě s těma, co jsem neznala a bylo to fajn. Pak jsem zahlídlo Valerii, jak tam někde jí na zemi, tak jsem jí šla pozdravit a ona mi řekla, že v tý řadě čekali víc, než hodinu. No, prostě šílený. Myslím si, že to byla dost chyba organizace. Je mi trochu líto, že jsem to neochutnala, ale nejsem si jistá, jestli by to za to čekání stálo.

No, to byl poslední večer-noc svátků. Tentokrát nebyla kapela, jako předchozí dny, ale DJ, nějakej týpek, co mluvil a jakoby to vedl a 4tančnice, který tam ze začátku teda tančily latinskoamerický tance - tango, paso doble, chacha, samba, merengue a jánevímco... no, a ke konci se pak už jenom kroutily :D
chtěla jsem tam zůstat alespoň do dvou, protože bylo v programu, že v 2:00 budou hrát nějaký místní kapely. A vzhledem k tomu, že mi hostotec řekl, že po tadytěch svátkách už tu bude jenom nuda, lidi odjedou na prázdniny a nic se nebude dít, tak jsem to chtěla využít a užít si to. Valerie říkala, že asi do dvou nevydrží, ale nakonec odešla asi ve 2h. Na nějaký skupinový tanec, nás babička (matka hostoce, ta 80tiletá strašně sympatická) přemluvila, ať jdeme za jejíma vnučkama a ať tancujeme, ne? :D tak jsme za nima šly a oni nám ukazovali, jak se něco tancuje, tak to byla sranda :) a pak když Valerie odešla, tak já jsem šla za nima, protože jsem tam nechtěla být sama uprostřed davu, tak jsem byla s nima, pak jsem se s nima ještě malinko bavila - jsou moc sympatické, škoda, že tady byly jenonm na víkend.
No, ale právěže tahle taneční skupina se tam předváděla až do 3:30 (nojo, jsme ve Španělsku) a ta místní kapela začala hrát až v 3:45. Ty holky chtěly taky jít až po první písničce tý kapely, ale když to tam všechno technicky dlouho trvalo, pískaly jim mikrofony a tak, tak mi řekly, že jdou, ještě se mě ptaly, jestli nechci doprovodit, ale já jsem ještě zústala. Poslechla jsem si dvě první písničky tý kapely, která byla docela dobrá a pak jsem to taky sbalila a šla jsem domů.
Kupodivu jsme teda ani nebyla nijak unavená, ale věděla jsem, že už je načase. Navíc být tam sama, se mi moc nechtělo. Takže jsem šla spát asi po čtvrté ráno.

No a v pondělí jsem si musela trochu přivstát, protože ve 12h se v centru předávaly trofeje za sporty. Sešly jsme se tam s Valerií a dalšími a čekali na vyhlášení. Převzali jsme si medaile a pohár za naší výhru ve volejbale, nechali se vyfotit, nikdo zvlášť o ten pohár nestál - Valerie jich má doma dost, Alberto jich vyhrál několik dalších v ostatních sportech a hostotec mi řekl, že minulej rok jich dost vyházel. Takže mně zůstal a já teda ještě uvidím, jestli ho utáhnu pak v kufru domů. Ale do tý doby se tady na něj můžu hrdě koukat, i když jsem rozhodně nebyla nejlepší v týmu. Ale myslím si, že jsem byla důvod, proč se ten tým dal dohromady :)

Odpoledne, po obědě, nějak po šesté, což už je teda spíš k večeru, ale tady odpoledne, jsme se šly s Valerií projít. Původně jsme myslely, že půjdeme do Venturada, protože to je nějakých 5km, ale podcenily jsme ty místní kopce, takže nakonec jsme jenom šešly jeden šílený kopec, rozhlédly se a zase ho vyšplhaly...
asi to bude lepší vzít jindy a autobusem...

3 komentáře:

 1. Vypada to, ze jsi si svatky uzila, tak hlavne ze to!
  Jinak jsem si az ted vsimla, ze jsi mi kdysi psala na blog, ze jsi z Paky - ty jo - tak to jsem skoro sousedky - to treba nekdy (spis to vypada ve vzdalene budoucnosti) muzeme zajit na kafco a pokecat o au-pairskych zazitcich :)

  OdpovědětVymazat
 2. jo, užila :) jo, to jsem tip psala... no a vypadá to, že se docela těsně minem... škoda... ale tak třeba někdy v budoucnu... :)

  OdpovědětVymazat
 3. Teda, v tom španělsku se snad jenom jí :-D Paellu jsem vždycky chtěla ochutnat.Je vidět, že tam máte pohodu

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)