úterý 19. července 2011

prozatím

tak pro vás připravuji dva články z mých dvou madridových dnů - neděle a podělí, ale všechno ještě čeká na fotky, takže to tak vidím, že je sem dám zítra :)


ale co se tu jinak děje?

přes víkend tu zase byli rodiče hostmamky. Když jsem je tu viděla poprve - před dvěmi týdny, tak jsem z nich byla trochu nervózní, ten dědeček mi přišel trochu zvláštní, nevěděla jsem, jestli mu nevadím, nebo tak.
Ale tadyten víkend přijeli znova a tak hezky mě zdravili, i ten dědeček se zdál sympatičtější, že jsem z toho měla hned lepší pocit. Takže to je fajn :) dokonce jsme si pak i s babičkou docela hezky popovídaly... o geografii - čechách, jazyku a tak... a taky o Madridu, protože ona dělá průvodce...

jinak týden, co už začal a mám před sebou, bude asi nejlepší z těch, co jsem tu zažila a možná i z těch, co ještě zažiju. Nevím proč, ale jsou nějaké svátky, takže to znamená oslavu.
Začíná to sportovními utkáními během týdne a protože jsem se zmínila hostotcovi, že mě baví volejbal, tak vytvořil tým a zapsal nás tam. Je tam i Valerie, ale ta ho hrála závodně. Já ne. Možná budu nejhorší. Ale snad to nikdo nebude brát vážně a budou hrát jenom pro pobavení :) hrajeme ve středu (zítra) v 20:00. Můžete mi držet palce ;)

v neděli, pondělí a úterý tu je letní kino. V neděli Invictus, pondělí španělský film - Dieta Mediterránea a v úterý Alenka v říši divů. Původně jsem chtěla jít všechny tři večery, ale protože v neděli jsme dorazily z MAdridu kolem desáté a kino je od půl jedenácté, byly jsme strašně unavené, tak jsem to vzdala. To pondělní také, ale na Alenku se s Valerií chystáme. Sranda je, že já jsem jí viděla asi 2-3x anglicky a jednou na Mallorce ve španělštině :) normálně se nerada dívám na filmy několikrát, to mě musí nějak vážně zaujmout. A tenhle film se mi docela líbí. Navíc v tý angličtině jsem to měla bez titulek a mluvili takovým způsoběm, že jsem všemu napoprvé nerozuměla.
no a o víkendu nás čeká asi to nejlepší, a to bude hudba, tanec, v pátek chocolate con churros - prý je to výborný, v sobotu taky něco typického španělského a v neděli bude konkurz v paella a sangría :) takže si myslím, že si to užijeme :)


jinak s Valerií přemýšlíme, že bychom si na jeden víkend třeba pujčily auto a někam si vyjely - dál.
Když se podíváte na mapu Španělska - co byste mi doporučily? s autem si myslím, že můžeme zajet skoro kamkoliv až k moři, když to beru západ, sever a východ... na jih asi ne... a šikmo by to asi taky bylo daleko... ale když to tak vezmu do 6hodin cesty... kde je po cestě něco hezkýho, jaká místa stojí za to navštívit...?
docela nás láká Portugalsko, tam je po cestě ještě Salamanca... anebo Toledo, ale zase chtělo by to spojit ještě s něčím... tak mi sem můžete dát návrhy... pokud bude nějaký hodně dobrý a třeba ho pak uskutečníme, tak tomu člověku něco koupím... :) díííky :)

občas se holky o mě i hezky starají ;)

2 komentáře:

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)