čtvrtek 21. července 2011

volejbal

ve středu jsem zažila jeden z nejlepších večerů tady. A to tím, že byl trochu akční :)
byl totiž ten slibovaný volejbalový turnaj :) ještě předtím, jsem šla k Valerie, kde jsme plánovaly naše cesty, já doupravila fotky z neděle v Madridu (ještě mi chybí pondělí:D ) a pak si vyměnily fotky.
mají moc zajímavý dům :) je to takový smíchanina starýho a moderního, ale docela se mi líbí, i když mi přijde teda docela malej (ty pokojíky, co maj děcka). Obejvák je akorát a mají super terasu s úžasným výhledem.
Jako starý, tam mají necháno hodně trámů na přírodno, jsou i pěkně rozežraný :D a mají těžké dřevěné dveře :) (víc si nevzpomínám). No, ale jinak docela hezky moderní interiér a tak...
Valerie má malý podkrovní pokojík a malou koupelnu, jenom je na tom blbý, že tam je dost vedro (ale má klimatizaci) a že po cestě do pokojíku, se musí strašně moc sehnout (konec schodů) a do koupelny taky. Shodly jsme se, že to je teda nic moc a že dýl, než 2 měsíce, bychom tam bydlet nevydržely (v tom podkroví) :)
k bazénu, kde je taky volejbalové hřiště, jsme dorazily s předstihem, abychom se trochu připravily. Chvilku jsme si pinkaly, já jsem zjistila, že na tom zas nejhůř nejsem a Valerie je fakt dobrá, hostotec nám vysvětlil, že tady moc pravidel není, což jsme pak teda taky zjistili a čekali jsme, až se nám sejde tým a taky až přijde tým, co hraje proti nám.
tým proti nám, co se jmenoval Cucarachas něco, nedorazil a nikdo netušil, kdo by to mohl být. Zajímavý. Teď si říkám, že v listině týmu bylo možná i telefonní číslo a mohli jsme jim zavolat, ale třeba by to nemělo smysl, nebo bychom museli ještě čekat.
Takže jsme se tam poptali okukující mládeže okolo, jestli si někdo nechce zahrát proti nám, takže si tam nějakých 5kluků vytvořilo tým s tím, že jdou teda hrát proti nám.
To bylo fajn, protože mělo se hrát původně ve čtyřech, ale v pěti to podle mě bylo lepší :)
U nás v týmu jsem byla já, Valerie, naši hostotcové a místní starosta - hostmatčiny sestry manžela bratr :D chápete? no, prostě kamarád, je s ním sranda :D
nezdálo se, že by všichni byli přeborníci ve volejbalu, což mě uklidnilo, protože já jsem šla hrát, abych si zahrála a protože mě to baví :)
co mě ale překvapilo, bylo, že jsme neměli ani rozhodčího :D prostě jsme si to všechno počítali a rozhodovali sami :D neřeší se to tu. A chlapi se chtěli rozestavět jako do čtverce a jeden uprostřed, zatímco já s Valerií jsme říkali, že je lepší jeden u sítě, dva a dva :D no, tak to bylo tak různě. Druhej tým měl jednoho uprostřed :)
Trochu nám tížilo situaci slunce a i když jsme se střídali, tak my jsme možná byli v lepší pozici. Ale i tak jsme byli určitě lepší :D
Vyhráli jsme oba zápasy, což nás moc potěšilo, zvlášť protože to znamená, že ve čtvrtek hrajeme znova :)
A když jsme si pak dávaly s Valerií Coca Colu, na kterou nás pozval hostotec, tak k nám přišla nejstarší jedenáctiletá holka, co ji V. hlídá a říkala, že ti kluci říkali, že jsme prej dobrý ve volejbale :) tak možná na nás budou někteří koukat i jinak, než jen jako "ty holky, co choděj k bazénu s dětma a hlídaj je tam" ;)
no, tak to mě bavilo. Mám volejbal strašně ráda, ale hlavně to byla sranda, všichni jsme hráli hlavně pro pobavení, ne vítězství, a já si uvědomila, jak moc mi chybí pravidelný sport... snad bude v Liberci pak nějaká možnost něco dělat.
Jo, prostě jsem si to užila :)
jo a co bylo ještě vtipný... neznám volejbalovej slovník, tak jsem se ptala, jak se co řekne. Podávat=sacar, out=fuera... tak jsem si říkala, to by stačilo. Jenomže během hry, jsem si uvědomila, že nevím, jak se řekne mám... no, a po neúspěšným míči jsem se zeptala a bylo mi řečeno "mío"=můj. Jenomže já jsem z toho byla docela zmatená, protože raději bych řekla "tengo"=mám!
takže vždycky, když jsem chtěla vzít míč, tak jsem strašně dlouho přemejšlela, co říct :D ale nějak to šlo :)

taky mám už v sobě docela zažitý teploměr. Třeba dneska jdu a jak vyjdu z baráku, tak mě uhodí vedro. A říkám si, no, to je tak 33°C... a je 34°C (teda 34°C v  nejbližším městě, který můžu sledovat). Nebo je docela zima a říkám si, že je 24°C a je 26°C... prostě většinou se +-2°C trefím :) a taky když je "jenom" 30°C, tak to je docela málo :)

chtěla jsem sem taky napsat, že jsme si s Valerií, myslím, dost sedly :)
teda já zastávám názor, že dokážu vyjít skoro se všemi lidmi, ale s někým prostě víc, s někým míň, u někoho se musím víc snažit a přizpůsobovat, u někoho ne...
Tak Valerie je ten lepší případ. Jak docela názor na peníze (kolik za co utrácet), tak i se včera něco stalo, už si to nějak nepamatuju přesně, co to bylo, a obě jsme měly na to stejnou reakci :D :D a nebyla to reakce, kterou by měl každý.  Škoda, že si to nepamatuju a nemůžu dát příklad.
Jo, koukaly jsme na ty výlety, a tak nás napadl Lisabon. Tak ale po chvíli říkám, že to by se už možná i vyplatilo letecky (zpáteční vlak z Madridu by nás vyšel myslím na 140euro...) tak Valerie hledala letenky na různých stránkách a já se rozhodla, že taky budu hledat a pak jsem si řekla jako co, a žačala jsem koukat úplně po jiných destinacích-Itálie, ze srandy New York, a najednou Valerie říká, anebo bychom se mohli podívat úplně jinam a měla tam taky otevřený letenky do jiných zemí... tak mě to pobavilo... :)
no, ale náš výlet asi nakonec nedopadne. Obě jsme se shodly, že se nám do toho asi nebude chtít tak moc vrazit :)
takže možná se podíváme do Salamanca, nebo někam... Valerie našla nějaký zajímavý okruh... uvidíme... :)

a dneska - čtvrtek, máme finále ve volejbale. Mám pocit teda, že to je finále, protože jsme byli jenom 4týmy a oni udělali obyč pavouka. Pokud se pletu, tak to je semifinále :)
Třeba to vyhrajem... to by bylo super. A chtěla bych hrát zase v pěti, ale uvidíme, jak to půjde :)

Paula dneska a včera hrála zase fotbalovej zápas v týmu plným kluků... ale je asi z nich nejnadšenější... fotka od bazénu - ona je ten "kluk" s dresem ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)