pátek 29. června 2012

my laziness


můj středeční "piknik" v parku :) // my Wednesday´s "picnic" in the park
Věděli jste, že jsem strašně líná? :D nečekala jsem, že mě to potká, ale jsem líná sem napsat nějaký článek. A to mě blogování tak baví, Možná to je tím, že se mám stále tak moc dobře... nebo že se relativně nic zajímavého neděje, i když vlastně děje, když to je pro mě nový. Možná to je tím, že se tu cítím jako doma :)

No, ale něco tu dneska zmíním :) včera bylo vážně vedro! polovina londýňanů se spálila, jen já jsem se pekla uvnitř. Nějak jsem se nechtěla přibližovat obchodům ;) a chtěla jsem si zmapovat různé věci, jako ceny metra, autobusů, sepsat si seznam památek a míst, které chci navštivit, kouknout se na internet, jestli bych tam nemohla najít nějaký babysitting a tak... s babysittingem jsem bohužel úspěšná nebyla, ale památky mám sepsané :) ještě to budu muset rozplánovat. Taky jsem zjistila, že tu u nás ve Walpole park bude jazz festival. Tak na ten se asi půjdu podívat. Taky jsem se naprosto začetla do té jedné knížky a dneska jsem ji dokončila. 300 stránek za 3 dny není špatný výkon :) děj mě naprosto pohltil, že jsem si připadala, jako když jsem byla malá a nechtěla jsem jít spát, protože to bylo tak napínavý. To je moc pěkný, to se mi už dlouho nestalo :) Takže autorku Sophie Kinsella naprosto doporučuji. (teda asi jenom holkám :P ) Teď půjdu na toho Alchymistu. Mohla bych si ho číst a zároveň poslouchat (mám i audioknihu), abych si protrénovala výslovnost ;) :D uvidím :)

Jinak dneska to vypadalo, že bude ošklivo, bylo dost zamračeno a dopoledne malinko i pršelo, ale po poledni vylezlo slunce a docela to tu pařilo. Teda až na ten šílený vítr, co tu máme!
Dnes jsme si s ostatníma aupair domluvili oběd. Šli jsme do Pizza Hut, kde si můžete za 7liber zaplatit bufet a to znamená, že si můžete dát kolik chcete pizzy, salátu a těstovin. To je super a já jsem se ani nepřejedla :) je pravda, že všichni na mě divně koukali, že jsem toho moc nesnědla :D něco je špatně... vážně jsem toho moc nesnědla :D no, taky mě potěšilo, že když jsem si k pití objednala vodu, tak byla zadarmo :)

Odpoledne jsem šla ještě s Ophelií vyzvednout Christophera do školy, po cestě zpět jsme se zastavili na nanuk do obchůdku na kraji jednoho parku. Byly tam i další mamky s dětmi (teda jedna byla možná nanny-chůva), tak jsem byla představena, Ale ta jedna matka byla moc sympatická. Začala vyprávět, jak byla aupair v Itálii a Francii, tak to bylo docela vtipný :) přišlo mi to moc fajn. Ophelia pak řekla, že taky byla aupair v Itálii, ale jen hodně krátce a že nebyla dobrá aupair :D ale pak řekla, že byla u nějaký hodně bohatý rodiny, co měla tři baráky, a že ji pak v jednom baráku nechali s dětmi samotnou na pár dní a měla se o ně se nepřetržitě starat... tak si myslím, že je jasný, že to v nějakých 17letech těžko zvládala. To ani není teda práce aupair - starat se 24 hodin denně - bych řekla. Jedině ve výjimečných případech. No, ale bylo hezký slyšet ty jejich zkušenosti a myslím, že pak ty lidi mají pro aupair jiný pochopení. No, prostě mě to docela příjemně překvapilo.

Tak a na konci už jenom zmíním to, že už mám rozvrh na příští týden a budu teda víc pracovat ;) :D ale stejně toho nebude moc. Ale jsem na to zvědavá :) A těším se, že líp poznám Christophera :)

PS: jakékoliv dotazy, nebo cokoliv, pište pod příspěvek do komentářů, nebo na mail (vpravo). Ráda si to přečtu a odpovím!! ;)

5 komentářů:

 1. seš dobrá, žes přečetla knihu v anličtině

  OdpovědětVymazat
 2. Já si myslim,že s těma bejbáčema je to tu marný,já shnále tenkrát i teď a nic. Podle mě to maj všechno občacovaný filipínky a holky,co se tomu věnujou full time. Většina rodin už maj stálý babysitterky. Pokud ti něco nesežene HM u kamarádek,tak si myslim,že moc nepochodíš,ikdyž bych to přála jak tobě,tak i sobě:-D
  Verča

  OdpovědětVymazat
 3. Very nice blog :=) I love reading about other peoples experiences.

  Love Storm

  OdpovědětVymazat
 4. haha vitej v klubu s lenosti:DD!
  Jsem rada, ze se ti tam tak libi a ze je rodinka v pohode...taky souhlasim, ze kdyz hostrodice byli jako au-pair, nebo meli sami aspon zkusenost v zahranici, lip se dokazou do nas vcitit a jsou tolerantnejsi a milejsi...narozdil od rodin, ktery sotva zvedli zadnici a dostali se za hranice statu:DD.
  Jinak se tez hlasim k fanynkam Sophie Kinsella:D. Ja od ni pred xx lety precetla svoji prvni "opravdovou" knihu v aj:D (krome takovejch tech, kde mas napsany urcity level anglictiny:DD), a nasledne od ni precetla nekolik dalsich knih a pise tak ctive, ze jsem to tez vzdycky zhltla behem par dnu, a to se mi poslednou dobou moc casto jinak nestava:D.
  tak si to tam nadale pekne uzivej, a pozdravuj ode me Lnd:))

  Evca (freakydeaky:))

  OdpovědětVymazat
 5. joooo, a jeste neco:D. kdyby jsis prosim vzpomnela, tak bych se nezlobila, kdyby jsis obnovila ten odkaz tady na tvuj fashion blog:DD. ja jsem totiz vzdycky rada preklikla z tohodle blogu a ted nemuzuu, beee:,(((:D. diky:D.

  E.

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)