středa 27. června 2012

still here in London

dnešní ranní pozdrav před pokojem :) // today´s morning greeting on front of my bedroom :)
je tam napsáno: Hi! Munch this!
hello! how do you do?

Jdu pokračovat v mých odách na skvělou rodinu :)
je tu asi jen jedna věc, kterou bych tu mohla vytknout - a to, že se strašně flákám. Vážně, přijde mi, že nic nedělám a mam pocit, že to musí být blbě, že si to musí někdy vybrat, dát mi míň peněz, nebo tak něco. Ale to není možný, protože kapesný jsem dostala na dva týdny dopředu :D

Už jsem se byla podívat, kde Christopher studuje, seznámila jsem se s učitelkou, protože ho pak budu někdy vyzvedávat, a taky jsem měla první babysitting. Teda..."měla". Protože jsem tady ještě tak krátce, tak Ophelia zařídila, že přijde jedna holka, co bydlí o dvě ulice dál, co jindy tady babysittinguje. A já budu jen tak jako přihlížet a učit se... nebo tak nějak v tom smyslu. Docela mě to překvapilo, ale říkala jsem si, že to je dobrý, že aspoň, až na to budu sama, tak budu vědět, jak na to. Věděla jsem, že tý holce je okolo 16let, tak jsem se trochu obávala, jestli to bude nějaká strašná puberťačka, nebo ne, ale když přišla, tak jsem věděla, že to bude v pohodě. Nakonec jsme si i dost dobře popovídaly, což bylo fakt super :)

Začínám mít Christophera fakt ráda. On je strašně vtipnej, když se pro něco nadchne. Často si taky musím uvědomovat, že to je fakt ještě dítě.  On je totiž hodně chytrej, a co je skvělý pro mě - skvěle vyslovuje! Tak se hodně učím. Snažím se zajímat o to, co dělá a co ho baví, abychom se skamarádili. Ještě jsme spolu tolik nebyli, ale myslím, že to bude fajn :)

Včera (v úterý), jsem šla na kafe s dalšíma aupair tady z okolí. Bylo nás tam 6. Jsou to vážně super lidi. Trochu šílení, ale je s nima sranda. Tak to je fajn :) V pátek asi půjdem spolu na oběd. Oni se takhle hodně scházej. Já se s nimba budu strašně ráda scházet, jenom si myslím, že nebudu moct tak často, protože to strašně leze do rozpočtu. Vzhledem k tomu, že mám 65liber týdně, tak si toho moc dovolit nemůžu (stále doufám, že si najdu nějaký babysittingy navíc). 5liber stojí cesta do centra Londýna a zpět, 10liber nějaký jídlo, 3libry kafe, když si člověk chce koupit nějaký oblečení, tak v tom taky nechá hodně peněz... no, budu si to muset nějak rozpočítat ;) Chci hodně poznat Londýn, takže hodně peněz asi půjde do metra a busů.

Jinak jsem si včera v Oxfamu (Charity shop = secondhand, kde výdělek jde na charitu) koupila dvě knížky, abych tu četla, zvětšila si slovní zásobu a tak. Navíc tam se dají sehnat levně. Každá mě stála 2libry. Tak jsem se do té první začetla a moc mě to baví.

Jinak moc se mi líbí, že Ophelie chce, abych si to tu užila. Strašně jí záleží na tom, aby mi tu bylo dobře, abych měla kamarády - dobrý kamarády a tak. Je to strašně hezký, že jí na tom záleží. Takovou rodinu jsem teda ještě nezažila :) Hodně si spolu povídáme, co a jak, tak to je moc fajn.

můj ranní anglický čaj // my morning english tea
Hello! How do you do?

I am going to continue in the ode to my great family :)
There is just one thing which is not that good - and that is that I am doing quite nothing :D Really it seems to me that I don´t do anything and I get that feeling that it´s wrong and that it will have some consequences like getting less money or something. But that´s not possible because I got my pocket money for two weeks in advance :D

I went to see whereis the school of Christopher, I was introduced to the teacher because I would be collecting him sometimes and I also had my first babystitting. Well..."had". Because I arrived just a few days ago, Ophelia asked one girl who usually babysitts here to come. So it was like a training for me. I was quite surprised in the beginning but in the end it was actually quite good to see how to do certain things and so on. I knew that the girl was 16 so I was a little bit worried whether she would be some horrible teenager but when I saw her I knew that she would be alright and we had fun in the end and chatted for a while. That was really good.


I am starting to like Christopher. He is so funny when he gets enthusiastic about something. Sometimes I just need to realize that he is still a kid because otherwise he is so smart and also what is great for me - he pronounces really well! So I learn a lot. I try to show my interest in what he likes so that we would become friends. We didn´t have that much time together yet but I think it would be fine :)

Yesterday (on Tuesday), I went for a coffee with other aupairs. We were 6. They are really great people. A little bit crazy but so much fun. So that´s great :) We will have lunch together on Friday. They get together quite often. I would like to see them as much as I can but it requires spending money which is not that good for me. I get 65pouns a week so I can´t do that much with it. I still hope to find some additional babysitting or something. 5 pounds is a journey to Central London and back, 10pounds a meal, 3 pounds a coffee, when I want to buy some clothes (and I do!!) that will be other expense... I need to think about spending money. I want to explore London as much as I can so most of the money will end up in the transport.

Anyway, yesterday I bought in Oxfam (Charity shop) two books to read. I need to expand my vocabulary and get as much english in my head as I can. Besides, the books are really cheap there. Each cost me 2 pounds. So I started reading the first one and I really like it.

I also like the fact that Ophelia wants me to enjoy it here. She really cares about me, she wants me to meet new people and have good friends. It is so nice. I haven´t been in a family like that :) We talk a lot and that´s really great. :)

9 komentářů:

 1. Tak sis koupila Alchymistu? TO je pěkný příběh.
  Jo a moc neutrácej ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj, koupila :) já ho znám, už jsem ho poslouchala jako audioknihu, tak se těšim na čtení :)
   haha, to se ti řekne "neutrácej" ... když je člověk v Londýně, tak to jen tak nejde... :D

   Vymazat
 2. Ty jo, az ted jsem se prokousala na tvuj blog.Super ze jsi v LND. JA to mesto mam stejne nejradsi. Uzivej a hodne fot, at si ho pripomenu :)
  zdravi miska_bubice X X X

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj, fotit určitě budu hodně. Teď jsem se teda docela flákala, ale hned jak se dostanu víc do centra a do zajímavějších míst, tak budou tisíce fotek ;)

   Vymazat
 3. Doufám, že najdeš ještě nějakou práci navíc. A měj se tam krááásně! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý vkus na knížky a moc milej článek! Zase se sem vrátím..;-)
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 5. a jaký národnosti tam tak jsou? Ty lidi, co se s nima scházíš.. :)

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)