pondělí 25. června 2012

už jsem tu! :) // I am here! :)


Tak, vážně jsem už v Londýně. Ale asi si to stále moc neuvědomuji. Kde začít...?

Krátké info o rodině:
rodina se skládá ze tří členů - Ophelia, Stephan a Christopher - dítě (pro zachování soukromí byly použity fiktivní jména)
Christopherovi je 8 let. Je to inteligentní dítě, ze začátku stydlivé a moc nemluvné, ale večer si už se mnou docela povídal a byla s ním velká sranda. Myslím, že problém spolu mít nebudeme.

O rodince jsem si byla jista, že je moc správná a že budou fajn. Ale dva dny před odjezdem jsem narazila na jejich bývalou aupair na facebooku - byla to vlastně taková pěkná náhoda... tak jsem ji napsala a ona mi to všechno potvrdila a dala mi pár užitečných rad.

Let byl klidný, jen jsme měli docela turbulence. Já jsem nějakou chvíli spala, dostala jsem malý balíček chipsů a pití a před Londýnem jsme se dvakrát otočili dokolečka, protože letiště bylo asi moc přecpané, tak jsme ještě nemohli přistávat. To bylo docela vtipný, zvlášť poprvé, když jsme nevěděli, co se to děje a proč letíme zpět :D pak už to pilot vysvětlil.
při přistávání jsme se trochu kývali ze strany na stranu a kdybych měla strach z létání, tak bych asi šílela, ale všechno dopadlo dobře ;)

na letišti mě vyzvedávala Olivia a domů nám to trvalo asi 20minut autem. 5 minut z toho teda pršelo, ale to zmiňuji jen proto, že to byl zatím jediný déšť, co jsem tu zatím zažila ;)
doma jsem dostala pravý anglický čaj, seznámila jsem se se zbytkem rodiny a chvilku jsme se povídali. Christopher byl ze začátku stydlivej, moc toho nenamluvil, odpovídal jen "yep" a tak... řekl mi, že nemá rád, když ho nazývají "kid" (dítě), a že je rád "weird" (divnej) :D pak mně ukázali pokoj a řekli, že se mam zabydlet a tak... můj pokoj je vážně docela velký a krásně prostorný. Líbí se mi, že tu mám okna z obou stran, takže je tu hodně světla. Mám stolek se zrcadlem - dávný sen, svoji koupelnu, TV, CD přehrávač a keyboard - takže můžu hrát! :) Případně mají dole křídlo, takže nemusím hrát jen elektricky. Jo a taky je super, že je pokoj až nahoře, takže furt běhám do schodů... 

Odpoledne jsem se ještě seznámila se sousedem, byly mi zodpovězeny všechny mé otázky, dostala jsem heslo na wifi, domluvený příspěvek na letenku, navečeřeli jsme se, oni měli radost z dárků, co jsem jim dovezla, Christopher mi ukázal svůj pokoj a představil mi své plyšáky, pak taky mluvil s heliem, což mě rozesmálo tak, že jsem až brečela :D mám pocit, že jsme se už trochu skamarádili, což je super. I Ophelia to dneska řekla.

Taky se všichni smáli, že jsem se zkontaktovala s tou bývalou aupair, že to je dobrá náhoda, a pak všichni řekli, že jsem jí vlastně trochu podobná :D tak jsem jí to večer psala, a ona mi napsala, že si to taky říkala, když viděla moji fotku poprve :D že tam nějaká podoba je. Tak to je vtipný :)

Líbilo se mi, že Ophelia mi nechtěla hned všechno vysvětlovat, že by mi z toho praskla hlava, řekla, že mi to bude všechno ukazovat a učit postupně. Což bylo moc hezký. Možná bych to zvládla, ale je pravda, že bych si asi všechno hned nepamatovala. A taky mi hodně říká, co má Christopher dovoleno a co ne, takže to je taky super vědět. S tím jsem vždycky mívala největší problémy.

Jinak v pondělí jsem měla volno, tak jsem spala, mluvila jsem s Ophelií, která mi dala kapesný na dva týdny dopředu!!! :-O a na mapě mi ukázala, kde bydlíme, takže jsem si šla koupit oyster card. Stále jsem se nějak nemohla uvědomit, že jsem vlastně vážně v Anglii... je to vtipný. A je to tu skvělý. Když jdu k metru Northfields, tak tam to ani nevypadá jako Londýn. Vypadá to jako takový městečko... žádný velký obchoďáky a lidi všude... naopak ale u zastávky Ealing Broadway to je úplně jiný. Obchoďáky, restaurace, vysoký baráky a lidi, lidi a lidi... :) takže si mžete vybrat ;) jinak k zastávce metra to mám necelých 10minut.

Také jsem si na poledne domluvila sraz s jednou aupair z estonska :) bylo to fajn, trochu mi tu ukázala okolí a já jsem nemohla uvěřit, že tu někoho už tak brzo znám. A to nemluvím o tom, že jsem už týden v kontaktu s jedním klukem aupair, který bydlí taky asi 5 minut ode mě.

Vypadá to, že to tu bude super! :)

(sorry, měl to být krátký článek, ale je toho moc!) :)výhled z jednoho okna // the view out of one window

yaay! I am in London now! I still can´t believe it. So where do I begin?

Short info about the family: 
the family consists of three members: Ophelia, Stephan and Chirstopher - the child (the names are fictional)
Christopher is 8 years old. He´s an intelligent child, in the beginning a little bit shy and not very talkative but in the evening he talked to me and we had fun. I think there shouldn´t be any problem.

I was quite sure that the family would be nice but two day before my departure I had found their previous aupair on facebook. It was a nice coincidence so we talked for a bit and she told me that the family was great. So that was nice.

The flight was quite smooth. We just had some turbulences. I slept for a while, got a snack and watched on the map that we made two circles before coming to London because the airport was too crowded. At first I was quite surprised why were we going in the wrong direction but then the pilot told us everything so everybody was ok. Also during the landing we swayed a little bit which was terrifying (if I would be affraid of flying I would probably freak out!) but we landed safely.

Olivia picked me up at the airport and we drove home. It took us 20minutes and during 5 minutes it rained. But I say that just because it was the only rain I have seen here yet ;)
at home I got the real british tea (I love it!), I was introduced to the rest of the family and we talked for a while. Christopher was quite shy in the beginning, didn´t talk much, responded using words like "yep"  and so... and told me that he doesn´t like to be called kid but likes to be weird :D then I went to see my room and get settled in... my room is quite spacious. I like that I have windows on two opposite sides which makes the room full of light. I have my own bathroom, TV, CD player and keyboard - so I can practise! :) and in case I wouldn´t like playing on this electric instrument, I can use the grand piano downstairs. Another great thing is living at the top of the house. I have to run up and down he stairs several times a day so that is instead of going to the gym ;)

In the afternoon I was also introduced to the neighbour, I got all my questions answered by Ophelia, I got the wifi password, agreed contribution on the flight ticket, we had a dinner  and they were delighted by the gifts I brought. Christopher showed me his room and all his "chums" (stuffed animals) and then he inhaled helium and talked - that made me laugh into tears :D I fell that we bacame friends a bit which is really great. Even Ophelia commented on that today :)


Everybody also thought that it was fun that I already knew that previous aupair. And then they told me that we looked a bit alike :D I wrote it to her in the evening and she responded saying that she thought the same when she saw my picture. That´s quite funny.

I also liked the fact that Ophelia didn´t want to explain me everything right away. She said that my head could explode and she would be teaching me and showing me everything slowly in parts. That´s quite nice. I think I could handle it but I wouldn´t definitely remember all... and it´s also nice to know what is allowed to the kid and what not. 

anyway on Monday I had a day off so I slept, talked to Ophelia who gave me the pocket money for two weeks in advance!! :-O she showed me on a map where we lived so I went to buy an oyster card. I am still not realizing that I am in England... it´s funny... and it´s great here. When I went to the tube station Northfields it didn´t even look that much as London. It seems to be some random town (except for the red doubledeckers). But no big shopping centres and people everywhere... on the other hand the tube station Ealing Broadway is completely different. Shopping centres, restaurants, huge houses and people, people and people... so I can choose :) and it takes me less than 10minutes to get to the tube station.

I also met up with one aupair from Estonia :) it was nice, she showed me around and I couldn´t believe that I knew anyone here so soon. And there are more aupairs here. I am already in touch with some aupair boy from Spain who lives 5 minutes from me.

it seems that this summer will be great! :)

(I am sorry, it was supposed to be a short post but there was so much to say!) :)

4 komentáře:

 1. Kratky clanek je mnohdy lepsi nez dlouhy ;)
  Moc pekne napsane, rodinka se zda byt vazne super! a hlavni ze se s klucikem uz kamradis:))
  preji hodne stesti a uzivej Londyn co to jde :) Jinak pokojik moc peknej..
  Tesim se na dalsi clanky! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, koukám na tvůj blog už delší dobu díky Rádě. Jsem jako au pair na Barons court,takže kdybys někdy chtěla, můžem vyrazit anebo kdyby nevadilo,tak bych se k vám ráda někdy přidala. Začala jsem tu v roce 2009,pak na rok odjela do čr a teď jsem zpět. Jenže kamarádi odjeli a nikoho tu nemám. Kdybys chtěla,tak mě kontaktuj na fcb,Ráďa mě má v přátelích. Měj se hezky
  Veronika Pavelková

  OdpovědětVymazat
 3. Jé tak to je paráda. :) Na jak dlouho tam jsi? To mě strašně baví takovýhle cestovatelský čtení. Jak ses k au pair vlastně dostala? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evelin, byla jsem tam dva měsíce, už tam nejsem, ale bylo to super! :) jak jsem se k aupair dostala? to by bylo na dlouho a sama už taky skoro nevím. poprve jsem vyjela v roce 2009 a byl to můj dlouhodobý sen :D někde jsem o tom asi zaslechla a nadchlo mě to :D

   Vymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)