úterý 28. srpna 2012

skoro konec // almost the end

deštivá sobota

Jak jsem již asi několikrát zmínila, tak v pátek byl můj poslední pracovní den a teď tu už jen tak pobývám. A tím pobývám nemyslím, že bych celý den proležela v posteli, flákala se a nic nedělala. V podstatě stále někde lítám a o tom ležení si jen sním, i když takhle mě to taky baví. Sama jsem si to vybrala. 


V sobotu jsem byla s Verčou v Richmond parku, kde jsme skrz naskrz zmokly, protože se počasí rozhodlo, že nám vstříc nevyjde. Vážně to bylo jako být ve sprše, dokonce i můj deštník (z Poundlandu) protýkal. V botách jsme měly rybníček, tak jsme co nejdřív z toho parku zase odešly a jely pryč. Ale i tak jsme se hodně nasmály a bavily. Večer jsem ještě navštívila Inu, které odjela rodinka, tak měla dům pro sebe :DV neděli jsem se rozloučila s Anni, která se ráno vrátila z Paříže a v poledne jela na dovolenou domů do Estonska. Doprovodila jsem na metro a stihla si vyslechnout její zážitky. Poté jsme s Verčou jely do centra, do China Town a tak různě okolo.V pondělí jsme tu měli Bank Holiday, a také Notting Hill Carnival, o kterém jsem někde četla, že to je druhý největší karneval na světě. To jsem si nemohla nechat ujít, tak jsem se tam dalšíma čtyřma aupairkama vydala a bylo to moc fajn. Mám strašně moc fotek a o neděli a pondělí vám ještě napíšu příště. To si zaslouží zvlášť článek.

V pondělí jsem ale naštěstí domů dorazila dřív. Věřte mi, po tolika nabitých dnech (a předchozích velice pracovních), jsem byla neuvěřitelně unavená, protože i když bych někdy ráno mohla spát, u sousedů se zvyšuje střecha, tak tu už od rána máme rámus. Bolela mě hlava a zívala jsem už od oběda, tak jsem v pokoji doháněla fotky, lidi a všechno ostatní. Konečně jsem taky po dlouhé době měla večeři s hostrodinou a nakonec to byla úplně poslední večeře s nimi, protože Ophelia s Christopherem odjeli na západ ještě si trochu užít prázdnin. Takže bylo super, že jsem byla doma. Atmosféra byla super, hezky jsem si s nimi popovídala, a věřte, či nevěřte!!! dostala jsem od nich dárek na rozloučenou! :) tak to jsem nečekala a vážně mě to potěšilo :) bylo to moc milé - dali mi přání, náramek a utěrku s mapou metra. Také mi minimálně pětkrát zopakovali, že kdykoliv bych jela znova do Londýna, tak tu můžu přespat, že ta postel je volná, což je taky strašně moc milé a vzhledem k tomu, že to zopakovali tolikrát, tak skoro uvažuji, že bych to využila. Prostě super. Aspoň na ně budu mít hezké vzpomínky ;)
Hostotec tu dneska ještě je, protože je nemocný, ale zejtra možná odjede, takže tu asi budu dva dny sama :D sranda :D Ophelia se omlouvala, že tu nebudou, a mně to přišlo trochu blbý, tak jsem řekla, že klidně pojedu pobýt ke známým, ale ona říkala, že ne, že tu klidně můžu zůstat. Tak zůstávám, dokud neodjedu :)
Dneska jsem byla s Inou na palačinkách, které jsme si plánovaly už dlouho, také jsem ji trochu nafotila a konečně jsem si koupila kufr, se kterým budu cestovat. Ten, se kterým jsem přijela, pošlu do Čech ve čtvrtek. Takže můj pokoj vypadá teď naprosto šíleně, jak se snažím balit, třídit a uklízet. Je to tu vážně jako po bouři :D Fotku sem radši nedám, ale dám vám sem fotku těch darů :)
Pá!

bohužel Northfields ani Ealing Broadway se tam asi nevešlo, takže si budu muset koupit fixy na textil a hezky si to tam dokreslit sama ;)

As I have probably mentioned several times, Friday was my last working day and now I am just staying here. And by staying I don't mean lying all day long in the bed and not doing anything. I am going anywhere the whole days and I just dream about the bed. But I like it this way. I chose it.

On Saturday I was in Richmond Park with Veronika where we got soaking wet after the horrible rain that started. The weather just didn't want to make us happy. So it was really like being in a shower, and as they say, it was raining cats and dogs, the water was coming even through my umbrella (well, it's from Poundland). Our shoes were full of water so we found the nearest way out and got on the bus towards home. But even with this weather we had fun.


On Sunday I said goodbye to Anni who came in the morning from Paris and went for holiday home to Estonia. I walked with her to the tube station and she told me her stories. Then Veronika and I went to the city centre, to China Town and the places around.On Monday it was bank holiday and also the Notting Hill Carnival. I heard that it was the second biggest carnival in the world so obviously I had to be there. Four other aupairs went with me and it was great. I have many pictures so about Sunday and Monday I will make separate posts because they deserve it ;)

But on Monday I went home quite soon. Believe me, after so many days full of adventures and work I was completely exhausted and tired. Even if I had time to sleep, I couldn't as there are builders working on the next door house and the noise wakes me up every morning. I had a quite a big headache and was yawning all afternoon so I was just catching up with the internet world, going through all my pictures and resting. It was also very good because I had time to have a dinner with my family and it was my last dinner with them because Ophelia and Christopher went to the west of the country for the last days of holiday. So it was great that I arrived home soon. The atmosphere was also great, it was very nice to talk to them and believe or not!! I got a farewell gift from them! :) that wes very nice and quite unexpected. But it was a pleasant surprise. They gave me a card, bracelet and a tea towel with the tube map on it. And they also repeated at least five times that I was more than welocme to come and stay here if I went to London. That the bed will be here for me if I need. That's also very nice and because they repeated it so many times I will really consider it and maybe I will come again fora a visit. So it was great. At least now I will have some nice memories ;)
The hostdad is still here today because he is ill but tomorrow he might leave for work so I would be here two days alone which is quite fun :D Ophelia apologized that they wouldn't be here and I felt strange staying here so I said that I could stay at my friends' but she insisted that I should stay here till I leave :)
Today I went with Ina to eat some pancakes in creperie on the corner of the street where I live, I also took some pictures of her and finally bought the suitcase I will travel with. So my room looks crazy now! I am trying to pack, sort things out and tidy up but it really looks awful here now :D better no picture for you of it :)
Bye!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)