středa 8. srpna 2012

working weekend

v sobotu jsem byla domluvená s rodinkou Iny, že pomůžu na narozeninové oslavě jejich dvouleté dcery. Mělo jim přijít asi deset dětí a moje role byla zabavit ty děti, nebo se jim prostě aspoň věnovat, aby si rodiče mohli popovídat a nemuseli se nervovat, že se něco děje. Když jsem ve středu s hostmatkou Iny o tom mluvila, tak mi řekla, že si můžu k sobě vzít nějakou kamarádku. Takže se mnou nakonec šla Verča :) říkala jsem si, že taková narozeninová oslava je i dobrá příležitost, že by mě pak mohly využít i další rodiny, když by mě tam viděly :D jinak oslava byla fajn, s děckama byla sranda a docela to šlo. Přijde mi, že mě po tom mým klukovi, co si moc nechce hrát, baví každý menší dítě :) no a ke konci oslavy si mě a Verču ta rodinka ještě s jinou domluvila na neděli.

po oslavě bylo stále ještě dost času, tak jsme se s Verčou nakonec vydaly do Českého domu, aneb Czech house. Já jsem se tam totiž už nějakou dobu chystala, tak jsem byla ráda, že jsem tam nejela sama. Konečně jsem viděla ten klikující červený dvoupatrový autobus, dostala jsem karlovarskou oplatku, viděla a slyšela spoustu čechů (divný), potkala  jsem dva lidi z aupair fóra a viděla jsem Bosáka a zlatou medailistku Knapkovou.

and on Saturday I was supposed to help with a birthday party in Ina's family. Their daughter was turning two years and ten children were supposed to come. So I was the entertainer. Or just the person who was watching them and playing with them so that the parents could chat. Ina's hostmum told me on Wednesday that I could bring a friend to help me with it so I texted Verča :) it was quite fun and ok with the kids. Maybe it's just that I can't play much with Christopher so then it's much more fun for me with these small children :) and in the end of the party we got another job for Sunday :)

after the birthday party it was still quite early so we went with Verča to the Czech House. I wanted to go there so I was glad that I didn't have to go alone. I got to finally see the red double decked doing push-ups, got the Karlsbad wafer, saw and heard too many czech people (weird), I met two people that I knew from the internet and I saw the czech commentator Bosák and czech medalist Knapková. It was a nice evening :)

a tím se přesouvám k neděli :)
od půl třetí jsme hlídaly v domě té druhé rodiny. Měly jsme tam jejich dvě děcka a dvě děcka z Iny rodiny. To se zdálo být v pohodě. Dostaly jsme všechny pokyny, i nám je napsali, což se hodilo. Rodiče byli moc sympatičtí a vyrazili si na olympiádu. Dvě děcka nám docela dlouho ještě spaly, a spaly teda až moc dlouho, tak je pak Verča šla obětavě probudit, jinak by zaspaly i večeři. A tak jsme se celé odpoledne snažily o to, aby se dům neproměnil v bitevní pole. Naštěstí děti hlavně bavila velká trampolína na zahradě a baterky. Celkově mě ty děcka překvapily. Sice Verča řekla, že to byli spratci :D ale já jsem asi čekala něco mnohem horšího, protože jsem byla docela mile překvapená. Asi proti Mallorce... nejvtipnější asi pak bylo, když ta jedna holčička (sobotní oslavenkyně), která má dva roky, furt za mnou chodila, že potřebuje na záchod. Ona sice měla plínu, ale vždycky přišla a řekla si. Naštěstí ta plína byla nějaká jednoduše sundávací. Ale když pak přišla asi po páté za hodinu, tak jsem se jí už tak nevěřícně ptala: "zase?" a ona se na mě tak podívala a řekla "jo, zase..." :D tak ta mě bavila. Děti jsme pak nahnaly do vany, umyly je tam, oblíkly, pak jsme je nechaly ještě koukat na televizi a hrát si, a ke konci přišla ta nejhorší část - ukládání do postele. Poslaly jsme tam první ty dva mladší, to zařizovala Verča a myslím, že to nebylo jednoduché. Já pak ukládala ty starší dva, tak jsem jim četla knížku a pak vypadaly v pohodě, i když pak kecaly docela nahlas, tak jsem je tam šla jednou okřiknout - fakt to šlo slyšet až dolu. A když se to už všechno nahoře uklidnilo, tak jsme si s Verčou vytáhly notebooky, uvelebily se tam, Verča vytáhla zázvorová piva a sušenky orea, já jsem skypovala s rodinou a byla to pohodička.......... dokud mi nedošla sms od té hostmatky: "see you in a minute..." ta mi došla v 21:36 a oni měli dorazit až po jedenácté. V tu chvíli se naše pohoda narušila, my s Verčou jsme vyskočily a začaly vypínat notebooky, dopíjet pivo a uklízet svoje věci :D myslím si, že kdyby to bylo někde natočené, tak by to asi bylo vtipné :D no, asi by stačilo zeptat se mých rodičů, se kterými jsem rychle ukončila hovor :D no, a hostrodiče byli uvnitř asi za půl minuty. Ale byli v pohodě, vyptávali se nás a tak. Dali nám peníze a my jsme se vydaly domů. Ani jsme nestihly sníst tu zmrzlinu, kterou jsme si měly vzít z mrazáku na povečeři :) tak třeba příště ;) já bych řekla, že to bylo fajn odpoledne - tím, že jsme byly dvě, tak to byla větší sranda a pohoda, než když by to člověk dělal sám. A navíc jsem si za tu sobotu a neděli vydělala malinko víc, než je normálně moje týdenní kapesné. Což se vážně hodí, nemyslíte? :)

so Sunday :)

from half past two I was babysitting with Verča in one family. We had their two kids and two kids from Ina's family. It seemed ok :) we got all the instructions even written in a notebook which was quite useful. The parents were really nice and left to watch the Olympics. Two of the kids were still taking the afternoon nap and they just wouldn't wake up so when it was already quite late Verča went to wake them up. Our aim of that afternoon was not to let the kids destroy the house. But luckily they were ok, they really loved the trampoline and torches. I was quite surprised by the kids. I was probably expecting something far worse and this was ok. Maybe I was comparing these kids with those ones from Mallorca...  but the funniest part was when the two-year-old girl kept coming to me because she wanted to go to the toilet. She had her nappy but she wanted to go to the toilet. But when she came for the fifth time in that hour (or two) I couldn't believe that and I just asked her: "again??" and she just looked at me and answered "yes, again..." :D so that was quite funny... and annoying :D then we got the kids to the bath, bathed them, put their pyjamas on and let them watch TV for a while. And then the worst part came - getting them to bed. First the two younger went and Verča, who took care of it didn't have it easy with them. I went with the older ones later, read them a book and they seemed ok although they started chatting later so I went to make them quiet - I could hear them downstairs, they were really loud. And once everything was calm and quiet we took our laptops, made ourselves comfortable, Verča brought ginger beers and oreos, I skyped with my family and we just enjoyed the moment......... until I got a text from one of the mums which said  "see you in a minute..." I got the text at 9:36 and they were supposed to come after 11pm :D when I got the message everything changed, we started packing our stuff, shutting our laptops, finishing our beers and tidying a bit :D I think that if there was a camera it would be quite funny to watch it :D and the hostparents were there really in a minute. But they were fine, asking us about how had it gone, gave us money and we went home. We didn't even got to eat that ice cream that they had left for us in the freezer :D so maybe next time ;) I would say that it was a nice afternoon - because we were two it was much more fun and smooth than if I was there alone (even if I had just two kids). And also I made more money for that Saturday and Sunday that is my usual pocket money - and that is really useful, don't you think? :)
neustále v pohybu

lítající plyšáci - fotila Verča :)
 
baterky :)
večeře pro děti

naše večeře :)

7 komentářů:

 1. Ha haaa, já nevim proč,ale vždycky se o dětech vyjadřuju,že to jsou smradi:-D Ale Tristan teda byl. Jinak nevim,jestlis mě v chůvičce pozorovala společně s dětma:-D ale já jim přečetla 5 knížek a ani neprotestovaly a pusinky mi taky daly:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. haha :D tak to jo :) no, tak to jsi dobrá s pěti knížkama. Mně po tý jedný Tristan řekl dobrou noc :D ale jak ti tam pak furt nechtěly spát, to to trvalo... :)

   Vymazat
 2. super, že jste se dostaly do toho Czech House - takovej jinej svět, co

  OdpovědětVymazat
 3. Czech house musí bejt super! Závidim :-))
  Jinak s těma dětma bych to nedala...já už mam nějak vybráno, přemejšlim, jestli budu mít vůbec nekdy nervy na vlastní :-D

  OdpovědětVymazat
 4. mě děti docela bavěj. teda jak který, ale jo :) a vlastní, to je pak uplně něco jinýho. zaprve jsou tvoje, tak to je jinej pocit a zadruhý si je prostě můžeš vychovat podle sebe a nikdo ti do toho nemá kecat. a přinejhorším si můžeš pořídit aupair ;) :D

  OdpovědětVymazat
 5. Fabulous post, love. If you get a sec, I'd love to hear what you think of my new outfit and post for LaurenConrad.com. xo

  www.fashboulevard.blogspot.com

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)