úterý 22. února 2011

Šp: jak to bylo s kočkou

musím se vám přiznat, že tu občas těmi zvířaty trpím. Je jich tu moc a jsou moc přátelská... :D

předevčírem mi do pokoje, když jsem šla spát, vnikla kočka. Někde se schovala a nevěděla jsem, jak ji vyhnat... už ani nevim, jestli to bylo tu noc, nebo až tu dnešní, ale pak si mi lehla na nohy, já cejtila něco těžkýho na nohách a pak jí vyhnala. Jo, vstala jsem z postele a otevřela dveře, aby mohla odejít.

tuhle noc se mi to zas nějak nepodařilo a ta kočka tam vnikla. Myslím, že tam byly obě. Ještě něž jsem usnula, tak mi něco skočilo na postel. Lekla jsem se a setřásla ji dolu. Měla jsem pocit, že z toho budu mít noční můru a horor... :D ale pak jsem v naději, že to bude ok, usnula... :) během noci jsem se ale pak několikrát probudila, protože jsem se v posteli chtěla nějak posunout, nebo otočit, ale kočky mi ležely na dece, zřejmě se jim tam moc líbilo, takže to prostě s tim závažím moc nešlo... hm... zajímavá zkušenost...

když jsem byla malá, tak jsem měla ráda zvířata asi tak, jako všechny děti, tak jsem i chtěla nějaký mít doma... postupem času jsem hodně věcí pochopila a už několik let zastávám názor, že ne... po pobytu tady budu mít už víc než 100% jasno, že než jednoho psa, to radši dvě děti... ;) :D prijdu k bráně do zahrady, už přilítnou a jakmile otevřu, tak mě tu nadšeně olizujou... no, hezký, ale že bych musela mít oízaný ruce a tak vůbec, to ne... taky ty chlupy všude... a pak taky smrad... teď jsem si sedla s notebookem na verandu na zem a hned přiběhli, jeden mi tu málem zasedl mobil a blok, tak jsem ho odstričla, ale zase jsou chlupy všude :D nojo... :)

... koupila jsem si kastilsko (španělština) katalánský slovník, a taky ještě Los verbos conjugados - to je knížka, kde máte vzory sloves a jak vypadají ve všech časech ve všech tvarech. To je po španělsko-českým slovníku nejdůležitější pomůcka, pokud se učíte španělsky. Sice ji mam doma, ale nevím, jak se dá sehnat v čechách, s sebou jsem si to nevzala, tak myslim, že se to bude hodit :)

jo a ještě jsem měla vtipnou situaci v drogerii... hledala jsem náplasti, ale nevěděla jsem, jak se to řekne, tak jsem to tam procházela, dvě prdavačky tam něco vybalovaly, tak jsem do toho koutu nahlídla a ta jedna se mě zeptala, co hledám... tak jsem přemejšlela a pak jsem řekla, že nevim, jak se to řekne španělsky. Tak mi chtěla pomoct a ptala se, jestli to je na ruce, na nohy, na obličej... a já byla furt ztracená a nevěděla, jak jí to prostě vyvětlit. Řekla jsem, že to je v pohodě, at se neobtěžuje a ona pořád mi chtěla pomoct. Já jsem to vzdala. Až potom jsem si vzpomněla, že proč vlastně nosim furt slovník v kabelce. Tak jsem si to slovo našla a bylo teda dlouhý. Tak jsem ho složitě jedný prodavačce přečetla, a ta mi je teda ukázala... :) říkala jsem si, proč mě to nenapadlo předtim, bylo to docela vtipný, ajk mi chtěla pomoct a já bezradně stála... :D

3 komentáře:

 1. Hmmm... miluju naše zvířata ležící u mě :-)) podívej se na moje komentáře v albu se zvířatama :-D
  PS: domluv se s "rodičema" a asi je nejlíp vyženeš, když jim na chodbě začneš jakože sypat jídlo do misky. Mělo by to fungovat.
  ZJ

  OdpovědětVymazat
 2. Jo a psy nemusim, ale kočky moc moc moc! Joo chlupy jsou všude :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Jo, chlupy.. :D
  dneska jsem mimochodem kolegini violistce rovnala kobilku v nástroje a zjistila jsem, že tam něco chrastí. Zatřepala jsem a ktom malé chrastící částice se pomalu sypaly chlupy. Bylo jich tolik:) to jsem netušila že chlupy od psa se můžou dostat až do nástroje.. Tak ti už asi rozumím, že je to všude:-)

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)