neděle 20. února 2011

Šp: ne zcela tak volný den

Plánovala jsem si, že se dneska podívám do nějakého sboru. Teresa (kamarádka z Barcelony) mi psala, že tu je nějaký evangelický sbor. Přemýšlela jsem, jak ho najít. Zkoušela jsem internet a nic jsem nenašla. Ale nakonec jsem ho našla v malé mapce, kterou jsem si vzala v tom turistickém centru :) jenomže jsem nevěděla, od kolika hodin se schází, jenom jsem věděla, že v Gironě od 11h. Usoudila jsem, že to bude podobné, ale stejně jsem vyrazila na desátou... kdybych náhodou zabloudila, nebo tak... a ono vůbec - co dělat doma, že? :) Tak jsem tam teda šla. Šla jsem nějakým svižným tempem, ani nevím proč, trvalo mi to něco málo přes půl hodiny a byla to krásná procházka :)

vycházím a fotím ;)
Empuries

No, bylo to teda od 11h, takže jsem si tam nedaleko sedla na lavičku (bylo to hned na začátku města, před kterým je cesta podél moře a je tam pár laviček), a tak nějak jsem tam celou dobu seděla... když svítilo sluníčko, tak to bylo příjemný, ale když zalezlo z mrak a foukalo, tak nic moc...

ach, ty hory se mi tam uplně nepovedly, ale co... - to byl můj výhled, když jsem seděla na lavičce...

Přišla jsem tam před jedenáctou a hned u vchodu vítal nějaký pán a když jsem chtěla projít jenom s pozdravem, tak se moc nezdál spokojený, tak jsem teda musela říct, že jsem z ČR. Pak další pán, to samý, další pán se na mě tak koukal, tak jsem zdravila, usadila se, ještě někdo další mě přišel pozdravit :D no, jako nebylo tam tolik lidí...asi tak 30-40? takže bylo poznat, že jsem tam poprve, ale teda mrzí mě, že je na mě poznat, že jsem z ciziny :D budu se asi muset smířit s tím, že nevypadám jako španělka... smůla... :/ no, co jsem tam koukala na španělky, tak skoro všechny měly kudrnatý vlasy...  a tmavý, nebo obarvený ;) :D byla jsem potěšena a strašně se mi ulevilo, že mluvili španělsky a ne katalánsky... ze začátku jsem se snažila rozumět. Jeden pán mluvil strašně rychle, druhej akorát, takže tomu jsem docela rozuměla. Čísla písní jsem rozuměla výborně, takžeto bylo v pohodě, a když se stálo, tak jsem měla pocit, že kdybych se v těch podpatkách uplně narovnala, tak budu strašně mezi těma lidma vyčnívat... jsou nějací malí... :)
no, po skončení se tak nějak chtěli seznamovat (teda někteří), ptali se mě, jeslti jsem na dovolený, nebo co, snažili se mi tam dohodit lidi, který mluví anglicky :D ale já bych jim španělsky rozuměla, kdyby někteří nemleli a mluvili pomaleji. Tak jsem se tam seznámila s jednim párem, kteří tam žijí už 11let, on je z Ukrainy a ona z Estonska. On se mě ptal, jestli mluvim rusky, nebo polsky, tak jsem řekla, že ne, ale jakože jsem mu rozuměla... :) no, rozhodně to bylo vtipný a hezký.

Potom jsem se vydala do Carrefouru, protože jsem si chtěla koupit pistácie!! :) miluju je! ;)
jo a narazila jsem tam na napodobeninu Fidorek - koukejte:


a po cestě zpět jsem jedla, prošla jsem si všechny ty vyhlídky u moře, poseděla na nich a tak... 
tady máte napsaný vzdálenosti (je to po cestě)... takže bych podle toho usoudila, že od nás na kraj L´Escala to je tak cca 1800m, do sboru 2km a do centra tak asi 2,5km - teda záleží kam... chození po L´Escala je taky na dýl ;)pro zajímavost teploměr ve městě na lékárně ukazoval 17°C (na sluníčku). Je polojasno a kdyby nefoukalo, tak je ještě tepleji, ale takhle je to taky super :)
dneska mě čeká ještě bejbáč, hf nám uvařil omáčku na špagety (jo, jíme tu fakt dobře) :) tak snad to bude ok.

jinak chci poděkovat za všechny komentáře. Strašně mě těší mít nějakou zpětnou vazbu, jsem vděčná za každou připomínku, radu, pozdrav, nebo prostě cokoliv :) díky a pokračujte ;)

5 komentářů:

 1. okoukni tam nějaké španělské chvály ať se ti pak u nás tolik nebude stýskat

  OdpovědětVymazat
 2. Bomba ve sboru :-) jen se seznamuj!!! :-)) ZJ

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, díky za všechny informace, je to skvělé. A musím říct, že i ty fotky se Ti vedou. Teď jsem se díval na teploměr a tady je -11. Tak si užívej tepla, my musíme ještě chvilku počkat.
  Jinak s Jendou vyrábíme schody a doufám, že to už byrzy dokončíme.
  Otec

  OdpovědětVymazat
 4. Závidím, že jim rozumíš! :D

  OdpovědětVymazat
 5. Připomínka ke špaňelským chvylám je dobrá. By mě dcela zajímalo, jak se tam zpívá:)
  Je to paráda, ža máš takovou volnou nohu a můžeš se seznamovat. I když je to pro tebe vzácnost, když máš tolik práce. To si toho budeš určitě víc vážit.;)

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)