středa 23. února 2011

Šp: dobrodružství pokračuje - to byste měli vědět!

...nevim, jak to říct (napsat), ale asi bych vás měla informovat (znova) a událostech, které se seběhly (zase) strašně rychle... (a které ještě budou pokračovat)...

včera byl divný den, ale nechci ho tady moc rozebírat. Rozhodně mi nějak nedošlo, že to je vlastně týden, co jsem tady. To jsem sice věděla, ale nedošlo mi, že to znamená, že podle toho jejich agreementu se měli rozhodnout, jestli mě tam chtějí dál.
Já myslela, že to bude týden od tý doby, co začnu pracovat...

no, hf byl večer celkově takovej divnej. Přišel mi nervózní (je pravda, že s těma apartmánama to je pochopitelný), ale nějak to bylo divný. Hm předtim už odvezl na letiště (prý původně měla odletět den předtim - tak jsem to pochopila, ale nakonec se to posunulo) a tak připravoval večeři (bylo asi půl devátý).
Po nějaký době mě zavolal, dal mi do ruky čelovku (baterku) a řikal mi, jestli bych mohla jít ven něco najít. Já jsem mu vůbec nerozuměla, tak jsem se ho několikrát zeptala, co to chce najít, že mu nerozumim, a on pak řekl, že si promluvíme pozdějc... ty dvě holky si taky všimly, že je nějakej zvláštní a tak se ho šly zeptat, ale když sem se jich pak ptala, tak taky řekly, že nevědí, že si se mnou prej pak promluví. No, neměla jsem z toho dobrej pocit, ale co čekat.
No, jenomže oni se zas po večeři vybavovali. Tak jsem tam jakože seděla, dělala, že rozumim, pak nějak ty holky na chvilku odešly a on znova, že se mnou potřebuje mluvit.

Tak jsem si tam sedla a on začal... řikal, že jsem jakože fajn a že Viktor (kluk) mě má rád, ale že jestli vim, že byla ta zkušební doba a že si nemyslí, že by to klapalo, kdybych zustala. Že měli nějakou holku předemnou z Rumunska a ta byla jiná, a že jako bychom to mohli zkusit dál, ale všichni bychom z toho byli frustrovaný, že oni maj hodně práce atd atd. A jestli jsem teda v pohodě, jestli to chápu a že teda můžu ještě zůstat a zabookovat si letenku, že mě odveze na letiště, nebo jestli chci zustat ve Španělsku, tak mě odveze na vlak a tak...

No, byla jsem z toho docela překvapená - to musim přiznat.
Ale na druhý straně musim přiznat, že polovina mě doufala, že se tohle stane, jenom jsem si myslela, že se to nestane :D takže překvapená jsem byla. Chvilku jsme se tam ještě bavili a furt opakoval ty stejný věci, tak jsem mu řekla, že jako domů nepoletim, že teoreticky kvuli pojišťovně ani nemůžu, ale že asi pojedu ke kamarádce do Barcelony. Tak on že teda jo, že ať se s ní domluvim, podívám na vlaky a pak mu řeknu.

No, tak jsem sedla k internetu. Už bylo deset a já chtěla strašně moc spát, ale co se dalo dělat. Napsala jsem Terese SMS, jestli bych mohla přijet, ona mi odepsala, že jasně a zanedlouho mi volala. Tak to byl zážite. Šestiminutový hovor ve španělštině, kdy mi to tam dělalo divný zvuky, že jsem třeba polovinu věty neslyšela, ale domluvily jsme se (to mě docela překvapilo) a ona říkala, že má ve středu volno a že pro mě přijede.
Říkala jsem, že to není potřeba, že to je daleko a že dojedu. Ona se zdála být zklamaná, tak jsem jí řekla, že jsetli teda chce, tak aŤ přijede. Domluvily jsme místo a čas a já měla aspoň něco vyřešeno.

Tak druhá fáze - aktivovat si profil na stránkách a hledat rodiny. Vůbec nevím, kam chci teď. Nejradši bych si našla práci v Barceloně a mam pocit, že Teresa do telefonu říkala něco, že se po něčem podíváme. Tak snad něco najdem.
Ale začala jsem kontaktovat rodiny. Některé odepsaly, jedna se zdála fajn, ale podle toho, co mi napsaly za otázky na mě, jsem z toho už tak dobrý pocit neměla. A to mě přivedlo na myšlenku, že bych asi už neměla brát rodinu, na který mi něco nesedí, protože tak to bylo tady... a jak to dopadlo... takže ještě nic nemám, hlavní hledání začne v Barceloně.

Už jsem tady nechtěla zustávat ani minutu, i když mi hf řekl, že můžu a ať se necítím blbě. A když jsem šla spát, říkala jsem mu, že kamarádka pro mě přijede a on teda, že mě zaveze na vlak, tak jsem mu řekla, že ale přijede sem, že se jí chce, tak byl překvapený a pak mi ještě řekl, že se dneska můžu vyspat.
Trochu jsem měla z toho pocit, jestli to není kvuli tomu, abych se nepotkala s Viktorem. Ale je mi to docela jedno. Sice ho mam strašně ráda. Je to nejchytřejší a nejhodnější osmiletej kluk, jakýho jsem kdy potkala, ale vim, že to bude pro něj těžký, se dozvědět, že jsem pryč. Nevím, co mu řeknou. Chudák, bude si zas muset hrát sám. U snídaně jsem zjistila, že ani ty dvě holky nic nevědi. On to vážně chtěl utajit. Chápu, že asi i kvuli mně, abych se tu necítila blbě, ale mně to je docela jedno. Ale ať jim pak řekne cokoliv, až odjedu, to už je jeho věc.

No, napadlo mě napsat, co mi tu vadilo, ale to by znělo asi moc blbě, jakože jsem nespokojená a stěžuju si.
Ale na druhou stranu tady napíšu, že s největší pravděpodobností mam alergii na psy. (no, bude sranda u Teresy - snad to nebude tak koncentrovaný). Jakmile přijedu do čech, tak se objednám na alergologii. Pro příště dobře vědět. Teď mam uplně rudý oči a ani se mi uplně neotvíraj.
Zadruhý jsem ráda, že tu nebudu, protože nebudu muset poslouchat ty jejich vlámský rozhovory.

Nechápu jejich pojetí být člen rodiny. Nebo jsem pochopila, že se mam tak cítit. A jako ze začátku se ke mně chovali hezky, ale ten agreement to trochu kazil, striktní počítání hodin je trapný, to, že jim nerozumim je velká položka a doufám, že kopii mýho pasu nijak nezneužijou.

No, asi jsem napsala všechno důležitý. Už jsem sbalená, nějak jsem to dokonce zvládla - divim se, ale asi se už lepšim. NO, když už se balim potřetí s víceméně stejnýma věcma... jsem zvědavá, kolikrát to ještě bude.

Tak mi držte palce, myslete na mě, napište mi tipy, co dělat a mějte se líp, než já ;))

3 komentáře:

 1. Hihi, já z prahy odjela za dvě hodiny po podobné informaci :-D
  Hodně štěstí holka!!
  ZJ

  OdpovědětVymazat
 2. Ju! :/ Jiři, tak jsem se konečně dočetla až sem.. Týjo, to je ale změna... Snad to nebyla jenom chyba na komunikaci z obou stran.
  Ať to tedy dobře zvládneš. Je to hustý a jsi statečná. Gratuluju za zvládnutou školu. Víš od koho máš sílu, že jo?:)

  OdpovědětVymazat
 3. Jířo, modlím se za tebe, ať tě Ježíš nasměruje tam, kde máš být! Neboj, On už nějaký plán mít bude :)
  Péťa H.

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)