pátek 25. března 2011

Hola!

jo, začíná to tady utíkat :) už je zase víkend!! :)


včera jsem se byla zaregistrovat v místní knihovně. 
Když jsem tam vešla, tak jsem byla trochu zmatená, nevěděla jsem, kam jít a tak, tak jsem si to trochu prošla a až pak se šla zeptat, kde se můžu zaregistrovat :)
Členství je zdarma, což chválím a ani mě to tolik nepřekvapilo, vzhledem k tomu, jak jsou dotované ty jazykové kurzy, tak mít placenou knihovnu by bylo divný.


já jsem takovej trochu sběratel karet :)
mám různé karty doma, jako třeba kartu z knihovny z Anglie, lítačku na MHD z Málagy, simkartu anglickou, teď i španělskou...
ráda se na ně doma pak podívám a dává mi to takovej pocit, že se třeba na to místo někdy vrátím a budu to moct použít :)
třeba tu kartičku do knihovny v anglii jsem teď v únoru využila :)


výchovně jsem dneska moc neprošla... děcka se chovaly příšerně, otec byl zaměstnaný a matka pryč... 
nejmladší nadělal potopu v koupelně během toho, co jsem šla pro oblečení, mimo to dělal furt scény... ale musel pak kvůli tomu jít spát brzo, což byl docela trest.
Ještě jsem nezažila den, kdy by nevyřvával. Snažím se ho naučit, že mi má říct, co chce, ne řvát. Je fakt jak mimino. Ty neumí mluvit a proto řvou.


Kupodivu byl včera nejhodnější prostřední. Byl unavený z plavání, kam jsme ho jeli vyzvednout. I přes koupací čepici a plavací brejle, byl docela dobře poznat. Prostě hledejte nejživější dítě.
Z toho bazénu jsou jakoby okna do "čekárny", kde si povídají a čekají matky na své děti. Když kolem nás pak prostřední šel, tak strašně nadšeně mával a vypadal potěšeně, že nás/mě vidí :))


dneska jsem měla zase školu. Šla jsem tentokrát včas a vyplatilo se mi to :) zjistila jsem, že ta Jen, jak jsem nemohla přijít na to, odkud je, je ze Skotska, takže to vysvětluje tu výslovnost, protože mi přišla trochu anglická, ale ne tak moc. Ta Svetlana je pravděpodobně z Ruska, a udělala jsem dojem na němku, že umím německy, když jsme se bavili o jednom slovíčku a já jí ho přeložila. Měli jsme tam dalšího spolužáka, pro mě nového, ale asi tam chodil už i předtím. Ještě starší, než ty ostatní :D
Jen byla hodná a půjčila mi do pondělí učebnici, tak jsem si šla ten konec, asi 30stránek, okopírovat k M. do práce :)
je mi trochu líto, že jsem zase jenom v úrovni A2. Je to zas jenom takový opakování, ale já bych potřebovala jít s tou španělštinou trochu kupředu. Snad to pak nějak samostudiem a mluvením doženu :)


taky jsem začala dělat ty cvičení na internetu - příprava na certifikát... a mam z toho špatný pocit. Je to těžší, než jsem čekala, a hlavně to je úplně jiný systém, než jsem byla zvyklá. My jsme se na gymplu připravovali na FCE a ten bych podle mě dala... má trochu jiný cvičení, jiný systém, poslech se poslouchá 2x... tady to je jiný... ale doufám/věřím, že to vyjde...


dneska jsem si chtěla usmažit bramboráky... to je české jídlo, ne? možná bych jim je někdy mohla udělat... ale pak jsem zjistila, že vejce jsem spotřebovala včera, stejně jako mouku :D a nevím, jestli někde mají další. Česnek jsem tu ještě ani nezahlídla, o majoránce si nejsem jistá, ale rozhodně vím, že bych našla sůl, pepř a brambory... tak příště :) vyřešila jsem to mýma oblíbenýma těstovinama a k tomu jsem si osmažila šunku (na kostičky z ledničky) a šunku (taková ta vobrovská, jak tu prodávají všude a pak se doma krájí)


... k tomu sýr, kečup a musím říct, že jsem byla rozhodně spokojená :)) vážně se ze mě stává labužník... ale ještě nejsem moc dobrej kuchař... to ještě musím vylepšit ;)
sehnala jsem recept na profesionální těsto na pizzu od mého doufejme budoucího švagra, tak se to tady pokusíme vyrobit. Jsem na to zvědavá :)


dneska je hezky a teplo, jinak tu ale včera a předevčírem nebylo nic moc počasí...
sice bylo třeba 15°C, ale tím, že bylo zataženo a pofukovalo, tak byla zima. Mám pocit, že jsem se docela přizpůsobila :)) zaprve mam ráda teplo a zadruhé tu nemám moc zimní oblečení, tak bývá zima ;)


a víte, co se děje dneska večer/v noci?? hraje se fotbal Česká republika x Španělsko v Granadě :))) tak se asi budeme koukat ;)
hezký víkend!! :)


jo a taky jsem se chtěla pochlubit, že jsem začala trochu mluvit i v katalánštině/mallorkinčtině... ono je totiž mnohem jednodušší říci: "Que fas?" místo "Que haces?" = "Co to děláš?" ... má to totiž o jednu slabiku míň - víte? ;)) 
určitě si tu časem koupím učebnici katalánštiny a něco se naučím... :)

1 komentář:

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)