neděle 27. března 2011

lééto

Jó, zase volný den... už mi to tu krásně začalo utíkat... :) jsem tu třetí neděli, zítra to budou 3týdny... vůbec mi to nepřijde. Mam pocit, jako bych včera přijela. A začíná mě děsit neúprosně blížící se datum IELTS...!! musím se učit! :)Dneska byl ale super den. Měla jsem v plánu...vlastně jsem neměla skoro žádný plán. Jít prostě na pláž. Ráno jsem se hezky vyspala a říkala si, že se nesmím cítit blbě, že snídám po půl jedenácté, když je to můj volný den... no, ale pak jsem se dozvěděla, že dnes se měnil čas, takže bylo půl dvanácté. To už mi přišlo dost pozdě, tak jsem radši vyrazila ;)


Dala jsem poslední šanci foťáku. Dala jsem tam nový baterky... a on fungoval! super... sice je dokázal do večera sežrat a to jsem tolik nefotila, ale jinej kšuntovní foťák si kupovat nechci, budu si šetřit na ten můj vysněnej Nikon D3100 a koupím si nabíjecí baterky :) Takže se mi to vyplatilo :)


Po cestě do Port d´Alcúdia jsem se stavila na ten místní trh, co tu máme v úterý a neděli.
Od dneška ho miluju! :D kožený boty (baleríny) za 10euro - no, nekupte to. Já vím, nechtěla jsem nakupovat, ale tohle bylo akutní, sháněla jsem je. Jenom si je musím ještě trochu prošlapat. 


Boty se na tom trhu dají koupit podle mě docela dobrý a levný. Jinak tam mají ovoce, šátky, šperky, oblečení, kabelky-kožený, taky vypadají dobře... a jánevímcoještě :)

Dneska bylo vážně hezký počasí. Podle předpovědi mělo být až 20°C a je to možný. Foukalo, ale foukal docela teplý vítr. Bylo to vážně letní. Tak jsem se tak různě poflakovala... :) dokonce jsem si poprvé nezapomněla vzít sluneční brýle ven, když jsem je mohla použít - svítilo slunce.
jo a všimla jsem si, že se s blížícím létem a sezónou všechno mění k lepšímu.., na pláži to vypadá čím dál lépe. Už tam není u moře ten hnědej hnus, je tam jen krásný světlý písek a dokonale průhledné moře - to miluju!!! :)a poobědvala jsem moje momentálně nejoblíbenější a zároveň nejlevnější sušenky :)))
Na šestou jsem se vydala do místní evangelické církve. Přivítali mě sympatičtí vřelí lidé, seznámila jsem se s x lidmi, x lidí jsem opusinkovala, dostala pozvání na oběd příští neděli, a také jsem dostala telefonní číslo a výzvu, že kdybych cokoliv potřebovala, tak mám zavolat. A prý to myslí vážně! :) bylo to fajn a mají i docela nějaký mladý lidi :)
protože bylo už skoro osm hodin, tak jsem se spěšně vydala směr Alcúdia a divila se, že je stále tak světlo. Ale to je ta změna času. Ale aspoň jsem vám mohla zachytit kousek západu slunce.


a doma jsem zjistila, jak jsem strašně opálená/spálená !!!! pomoc :-O to jsem nechtěla !! nojo, ono se asi 5-6hodin na španělským sluníčku neobejde bez následků... pro příště jsem chytřejší :))
(a článek o jídle bude až zítra, anebo prostě někdy v budoucnu, protože teď nestíhám ;) )

2 komentáře:

  1. a o čem se v tom evangelickém sboru mluvilo? rozumělas tomu? mam

    OdpovědětVymazat
  2. heskí boti :-D já taky teď sháním nejlépe kožené na normální nošení - šněrovací nebo na sucháč... ale na můj vkus toho moc nemaj, jen vzácně

    OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)