úterý 8. března 2011

někdy se musíte vzdát něco dobrého, aby mohlo přijít něco ještě lepšího :)

tak... je 22:16 ... internet tu uplně nechytám, nebo je zaheslovanej, ale už se mi to nechce řešit, prostě si to přečtete až zejtra ;)

let byl zpožděný a krátký :) 50minut... můj zatím nejkratší let... chvilku jsme vzlítali, chvilku letěli a chvilku zase přistávali :D
vtipný bylo, že jsem furt potkávala jednoho kluka. Ve vlaku seděl vedle Ramona, stál předemnou v řadě na odbavení, pak jsem ho asi 2x nebo 3x ještě potkala v halách na letišti, řikala sem si, že bude určitě sedět vedle mě v letadle a teda nakonec seděl asi 3řady přede mnou, vystupovala sem za nim a pak jsme se ještě v jedné hale potkali, když jsem byla trochu ztracená, tak on se někoho zeptal a poradil :D sranda... :)
jo a když jsme manévrovali na letišti, ještě v letadle, tak jsem koukala na západ šíleně obrovskýho slunce. bylo to neuvěřitelný... furt si nejsem jistá, jestli to nebyl někde nějakej plakát, ale vypadalo to dost reálně, ale bylo šíleně obrovský a nádherný. No, Palma je na západě Mallorky, Alcúdia, kde teď bydlím, je na východě :)

když jsem vylezla, tak jsem nikde svoji rodinu neviděla... rozhlížela jsem se a pak jsem volala, tak že jsou na parkovišti... :) moc mi to v tý španěštině přes telefon nejde, ale pohopila jsem, že jde dovnitř... no, nakonec jsme se našly :)
mamka vypadá ještě sympatičtějc naživo než na fotkách :) a měla s sebou nejmladšího kluka - Berata... ten se ze začátku styděl, ale pak to bylo ok...
cesta trvala asi 45minut :) mají tu teď nově sníženou rychlost na dálnici na 110km/h... sledovala jsem to ve zprávách, furt o tom mluvili... pochopila jsem, že to je proto, že benzínu je málo, cena jde strašně nahoru, a tímhle se prý ušetří, nebo co...


jak již název článku napodvídá... ta rodinka je super!! otec moc sympatickej, mamka - to už jsem psala... ti tři kluci se na mě už strašně moc těšili a nejstarší mi namaloval obrázek :) ten mladší pak ještě během večera :)
ukázali mi celej barák a teda... WOW!! v mailu mi psali, že to je bývalý hotel, ale tohle jsem nečekala :) no, je to tu prostě všechno strašně velký a strašně hezký... stylový a zároveň starý/historický (nevim, jak to vyjádřit) :)
maj velkej obejvák, místnost pro děti na hraní, pracovnu, prádelnu, 2kluci pokoj s koupelnou, rodiče pokoj s koupelnou, třetí kluk pokoj s komorou na oblečení, nebo jak to nazvat... můj pokoj s koupelnou a dole ještě nějaká koupelna navíc, kuchyň, a ta celá chodba-hala obrovská prostorná... a není tu zima!! teda jim možná jo a ptali se mě, jestli mi není zima, ale mně není :)
já mam velkej pokoj (nebo aspoň na mě velkej :) ) zase s obr postelí, asi ještě větší, než předtím, pak metr chodbička, v který jsou skříně, a pak velká koupelna... :) sice nemá dvě umyvalda ;) což mě vůbec neštve, ale mam tam i sprchu i vanu! :D a něco, co vypadá jako fén, ještě na to musim prijít :) a miniledničku v pokoji a hubenou TV (nevim, jak se tomu tak řiká) s DVD... :)
no, prostě zírám a zírám :D je to tu super...

po prohlídce domu, jsem dala ty dárky pro kluky, a největší radost měl asi ten nejstarší, protože furt mluvili o tom FIMO, jak to viděli u mě na fotkách na facebooku a já jsem mu ho koupila. Tak byl jenom zklamanej, že musí počkat až na víkend... těm mladším dvoum jsem dala plastelínu a takový tlustý pastelky :)
ptali se mě, co mi chutná a tak, tak jsme povečeřeli a ještě mi mamka (ještě jsem se nerozhodla, jak je tu budu nazývat) ukázala město... jo a musim, že bylo 13°C já šla s rozepnutým kabátem a bylo mi akorát, ona se zapnutým a furt říkala, jaká je zima :D to semi líbí, jak to tu maj posunutý. No, říkala mi, že má ráda teplo :)

oni bydlí hodně v centru... je to malý město - podle wikipedie má 16000 obyvatel, ale to jsem tu už asi psala... :) ale uplný centrum města má okolo sebe hradby a je to pěší zóna. A přímo v tom bydlíme :) všechno je strašně blízko :) a je to tu moc hezý. Historický a zajímavý. No, prej s velikonocema - Santa Semana, začnou jezdit turisti, kteří tu budou až do konce října... je to asi trochu jako L´Escala, ale hezčí ;)

a zatím jsem nedostala žádnej rozvrh hodin :D a asi ani nedostanu... ještě nevím :D jenom mam takovej podvědomej strach, že mě vyhoděj, ale doufám, že né :) tihle jsou jiní :) a já jim chci pomoct co nejvíc, jak můžu :)
mám ty kluky i trochu učit anglicky... tak ještě nevím jak, uvidíme :) s rodičema jsem taky občas mluvila anglicky, což je dobrý, protože pro mě to je jednodušší a i když jsem občas zmatená, jakým jazykem mam mluvit, tak je dobře, že se naučim přepínat - to potřebuju :)

a ještě jsem byla seznámena se sousedem, protože jsme ho potkali. A ten umí anglicky skvěle.
Myslím, že i když tady se mluví taky katalánsky - to není správnej název, je to mallorčtina, ale je to skoro jako katalánština, tak že tu myslej jinak, než ty katalánci :)

takže... mam se tu hezky, všichni jsou milí, mam velkej hezkej pokoj s koupelnou, která je hned za mým pokojem a nemusim do ní přes chodbu... nejsou tu žádní psi, kteří by se o mě otírali, lezli mi pod nohy, nebo čůrali a kakali mi v pokoji... žádný kočky, který by mi lezly do pokoje a spaly mi na nohách (i když to ještě bylo to lepší)... není tu taková kosa a ... je tu prostě hezky :)

3 komentáře:

  1. To zní všechno moc krásně! :o) Moc Ti přeju, aby tohle byla ta pravá rodinka a Ty jsi mohla konečně nachvíli zakotvit a vydechnout od cestování :)) Navíc - začíná jaro, zachvíli léto... Jistě to tam bude moc fajn. Těším se na další zážitky :)

    OdpovědětVymazat
  2. To mám radost, že je všechno v pořádku! Modlím se za tebe a věřím, že Bůh se o tebe postará :) Tak se drž! Péťa H.

    OdpovědětVymazat
  3. Paráda :) Jiři, to je dobře, že s nima chceš hodně píct. To bude fajn a oni si tě i ty rodiče určitě brzo zamilujou. Mluv s nimi i jen tak o blbostech;)

    OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)