sobota 12. března 2011

pár poznámek:

 • nějak si furt musím uvědomovat, že rodiče jsou místní. Je to nějaký nezvyk se všema se znají a seznamují mě
 • lekce španělštiny pořádané městem - 2x1,5h týdně, stojí 10euro na rok :D huráááá! mají to tady dobře dotovaný... :) a když to je tak levný a mam volná dopoledne, tak uvažuju, jestli si k tomu nepřihodím ještě katalánštinu, případně němčinu a angličtinu, které stojí taky 10 euro :D
 • včera jsem poprve viděla, že dal otec pohlavek. Jindy to asi chce taky udělat, ale skončí to poplácáním po hlavě. A dneska jsem viděla nejmladšího opravdově brečet. Asi taky trochu dostal... byli jsme v restauraci - slavili narozeniny M. a on vyváděl. Jindy, co řve to je jenom tak, že si něco vymáhá, nebo že se mu něco nelíbí... Tohle znělo jinak.
 • včera jsme jeli někam za město na hřiště. Úplně jsem nepochopila čí je, ale pochopila jsem, že v létě tam jezdí k bazénu, a taky byla zamčená brána, kterou jsme odemykali. Je tam hřiště jako park, se skluzavkama a tak..., bazén, plácek okolo bazénu na opalování, a menší fotbalový hřiště (ale větší, než volejbalový)... bylo už po 19h a byla tma - tam jsme si rozsvítili reflektory, takže jsem si nějak nevšimla, jestli je k tomu chalupa, nebo ne...
 • včera jsem také byla seznámená s aupair sestry M. - francouzskou. Je tu už tři měsíce. M. ji zmínila poprve včera s tím, že přijde ta sestra s ní a že se můžu jít potat na ty jazykový kurzy. Těšila jsem se, že se s ní seznámím (mam pocit, že mi tu vše padá do klína :D ), ale když jsme se seznamovaly, tak to nebylo tak, jak jsem si představovala. Kdyžj jsme se vraceli, tak jsem si uvědomila, že bude asi tak stydlivá jako já, takže když se ta sestra u našeho baráku ještě zastavila, aby pokecala, tak jsem se rozhodla, že zkusim navázat rozhovor :)
  nebyl to teda rozhovor... :D ptala jsem se jí, jestli umí anglicky... a k mé smůle a zároveň mému štěstí, neumí... :D smůla je v tom, že si asi tolik nepokecáme, minimálně zezačátku... ale dobrý je to v tom, že si aspoň procvičíme španělštinu. Mluvit anglicky je moc jednoduchý, to člověk může všude. Španělština má teď přednost :) tak jsem řikala, že bychom mohly někdy něco podniknout, tak se tvářila, že jo, že když jsou mamky ségry, že se ještě uvidíme a domluvíme. Asi jsem si měla vzít číslo, ale já ho kdykoliv můžu dostat a navíc jsem si nebyla jistá, jestli bych chtěla už tuhle neděli něco podnikat :D
  jsem zvědavá, jestli tu už někoho zná (asi by měla někoho znát z těch kurzů, ale nevim), jestli je taková stydlivá, jako se zdá, jestli to tady už dobře zná a prostě tak vůbec :D sranda... :)
 • stále jsem upozorňována, že už za měsíc, Velikonocema začne sezóna a tady to bude vypadat uplně jinak. A co vůbec léto! :) Jsem zvědavá a těšim se :) hlavně na to počasí... :) dneska prší :( ale zítra má být prý slunečno a 19°C !! juchůůů!! :)
 • dneska ráno jsem prý mohla spát jak dlouho jsem chtěla... dala jsem si pro jistotu budík na 10:30, protože by mi bylo blbý spát moc dlouho... ale probudila jsem se asi o hodinu dřív. Prvních 5vteřin jsem byla překvapená, kde jsem a pak už v pohodě :) to se mi stalo poprve v životě v Anglii... dneska podruhé, ale nebylo to tak hrozný jako v tý anglii :) ale bylo to způsobený tím snem, co se mi zdál... ale už si nepamatuju, co to bylo :D
 • šli jsme slavit středeční narozeniny M. do restaurace do Port de Alcúdia - k moři. Kvůli počasí tam skoro nikdo nebyl. Je to restaurace jejich bývalých sousedů, takže to bylo fajn a já jsem šíleně naprásklá... :/ měla bych začít sportovat, ale musim si na to první koupit oblečení, nebo musí být tepleji :)
 • Teď je 16:05, vrátili jsme se z tý restaurace a prý si můžu dát siestu. Tak doháním svoje internetové resty, protože se vážně tak moc nedostávám... včera večer vůbec a dneska asi taky ne, protože rodiče jsou do kina a já budu hlídat. Hihi, bue sranda :D to je snad poprve, co budu s těma třema klukama sama, nebo ne? Nějak si nevzpomínám. Většinou rodiče byly poblíž v baráku, nebo to nebylo dýl, než 30minut :D nó, uvidíme :)
 • jo a je tady strašně moc číňanů/vietnamců/nevimpřesně... je to jak Paka, až na to, že mají víc druhů zboží... nejsem z toho moc nadšená, protože kromě "papírnictví" mě moc nenadchli... M. mi říkala, že tu prý nemusí platit daně... co je tohle za politiku? (tohle není xenofobní, jenom moje nespokojenost ohledně kvality, ceny a rozmanitosti jejich oblečení)


to je asi vše, co jsem vám chtěla říct :)

tak zatím :)
a kdo jste se ještě nezúčastnil soutěže, tak tady můžete!! :)

1 komentář:

 1. Já jen to, žes mě pobavila, jak jsi psala o tý francouzce a že budeš doma s nima sama :-D
  A líbí se mi, že tam maj levný kurzy, to Ti přeju :-)
  Jinak buď ráda, že tam jsou hadry nic moc, aspoň víc ušetříš... v létě tam třeba budou různý stánky navíc, uvidíš

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)