sobota 19. března 2011

už je zas víkend!

takže včera - první hodina španělštiny... byla jsem trochu nervózní, protože i když škola kluků začíná v 9h, oni většinou vyráží tak v 9:02...
jenomže ten můj kurz začínal taky v 9h a já ani nevěděla, jak najdu tu místnost, kde to je...
takže když jsem dneska měla na hodinkách 9:00 a slyšela jsem odbíjení hodin ve městě, tak jsem začínala být docela nervózní... kdo mě znáte dobře, tak víte, že chodím ráda včas, radši 15minut čekám, než přijít o 2minuty později...
no, část mě si ale říkala, že jsem ve španělsku, takže se to tu tak neřeší... ale stejně - první den! :)
štěstí je, že ta škola je vážně 1minutu od domu :) takže jsem rychle posadila děcka do autosedaček, ty nějak nechápaly ten fakt, že já pospíchám, řekla jsem bye rodičům, a pospíchala do školy. 
Tak jsem tam dorazila a viděla jsem jenom 4 lidi sedící před třídou. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to ta třída, tak mi řekli, že je zamčeno :) tak jsem si ještě chvilku poseděla, než přišel učitel. Takže jsem o nic nepřišla :))


Ten náš učitel je takovej mladej sympaťák, s tím jsem mluvila, když jsem se ptala, do jakýho levelu mám jít. Strašně mi připomínal mý 2 týdny na jazykovým kurzu v Málaze :)
No, ta paní v kanceláři mi včera pěkně kecala, protože učebnice si budu muset koupit. Blbý bylo, že nás tam bylo 5. Takže já seděla sama a oni měli učebnice do dvojic. Ale nějak jsem to bez ní zvládla.
Takže mí spolužáci jsou 4dospěláci, minimálně 2 jsou z německa, ta třetí paní, u tý si nejsem jistá, nějak jsem zapomněla, a za mnou seděla Svetlana, předpokládám, že je z Ukrainy, Ruska, nebo z těchto končin. Měla i takový přízvuk :)
nejvtipnější jsou prostě němci mluvící španělsky :D
když jsem z tý hodiny odcházela, tak jsem si všimla, že tam je Fanny, ta aupair sestry M., tak jsem si na ní rovnou vzala číslo, že v neděli spolu něco podnikneme :) A ještě mě napadlo, že bych se jí mohla zeptat, jestli mi neprodá její učebnice, protože ona teď přešla do vyšší třídy :)
Jenom je teda škoda, že ty kurzy budou končit už v červnu. To je moc neužiju, ale pokusim se z toho dostat co nejvíc :) a pak si asi nechám poslat španělštinu pro samouky z čr, protože ta učebnice mi dost vyhovovala, zvykla jsem si nan í a je tam hodně slovíček :)
na tu katalánštinu se asi nedám, protože bych musela jít do začátečníků a vzhledem k tomu, že začínali už v říjnu, tak bych asi nezvládala... :) ale ráda bych si taky někdy koupila učebnici. V Barceloně jich měli hodně, tak snad třeba v Palmě nějaký seženu :)


jinak teda už mě bolí celý záda... snažim se nějak cvičit a tak, ale jinak si moc nevim rady...


psala jsem tu, že jsme si jinak předevčírem docela hezky popovídali s otcem - B. v autě? (teď jsem si uvědomila, že počáteční jméno jeho jména, je stejný, jako mýho taťky:D )... probrali jsme toho docela dost... ekonomii, počasí, důchodce, Mallorcu, hudbu - má rád jazz a starou hudbu, poslouchá i Jamieho Culluma, jako já :) a tak... :)


už tu začíná být fakt hezký počasí... :) jsem zvědavá na 15.4
co bude 15.4? začíná Santa Semana - Svatý týden = Velikonoce... a s tím tady začíná i sezóna.
Je tu jedna taková dlouhá ulice. Mezi centrem Alcúdia a přístavem, která je plná obchodů a většina z nich se otevře až toho 15.4.
Je to zajímavý... lidi přes léto pracují a přes zimu mají asi něco, jako zimní spánek... ;) :D ale to není špatný... ;)


odpoledne jsme šly unavit děcka na pláž :D :D
tak se to docela podařilo, i když bylo docela těžký je občas uhlídat. Tak jsem s nima lezla po prolejzačkách a tak :) bylo to docela fajn :)


jo, ještě večer jsme nějak s M. stočily téma na Fanny, tak říkala, že tu zná asi jenom jednu holku, která je ještě k tomu z jinýho města, že to je fajn, že se skamarádíme. No, já se vlastně ani nedivim, protože ona chodila do tý třídy na šp., kam teď chodim já a se čtyřma dospělýma se těžce skamarádíte, když vídíte, že jsou parta a nejste uplně odvážný.
jo, ale říkala, že Fanny je u její ségry spokojená, a že na je s ní taky spokojená, tak říkala, že je taky se mnou spokojená, což mě potěšilo, tak jsem říkala, že jsem taky spokojená :D a pak jsme se trošku bavili o tom, když mi kluci řeknou něco hnusnýho...
pro mě to není tak hrozný, jako v anglii, kde to bylo na denní bázi. Tady jsou ti kluci malí, vím, že rodiče to netolerují (v Anglii jo), a že to prostě řeknou v naštvání a tak, ne s ledovým klidem a taky to nemyslej tak vážně. A navíc jim ani moc nerozumim :D


no, ohledně porozumění. Ten nejmladší ještě plete mallorčtinu se španělštinou, takže se ještě učim mu rozumět...
jednou na mě vyhrkl něco jako, že chce "humodeacha"... musel mi to zopakovat asi 5x, málem se začal rozčilovat, ale já mu říkala, že nerozumim a ať mi to řekne jinými slovy.
Tak nakonec řekl, že chce "bibi", což je zkráceně "biberon" a biberon znamená pití v lahvi. A v tu chvíli mi došlo, že chtěl - Zumo de naranja "zumo de narancha", což znamená pomerančový džus. Blik! :D


a ke klukům napíšu to, že nejhorší je prostřední. Když je v klidu, tak má tvář jako andílek, ale většinu času zlobí. Je to docela hrůza, dneska mě tahal za vlasy, ale pak se musel omluvit. Jindy mě mlátí, skáče na mě, ale to už vim, jak na něj. To je průprava :)


dneska mi při snídani bylo nabídnuto, že můžu jet s nima na chvilku někam za známou, která je prý skoro jako kdyby patřila do rodiny, že tam mají něco jako snídani :)
tak jsem jela, byla seznámena asi s pěti novýma lidma, tak jsme se opusinkovali :D dostala jsem něco k jídlu, poznala asi 5 psů, to se mi M. strašně omlouvala, že zapomněla na tu mojí alergii, tak jsem jí říkala, že to je v pohodě, že to není tak silný a že to mam spíš, když jsou psi uvnitř. Tam naštěstí nebyli.
Zůstali jsme asi hodinu, vrátili se domů, převlíkli nejstaršího a jeli na fotbal.
To byla docela sranda, nejstarší je v bráně a jeho tým vyhrál 5:4 :) dva mladší zas docela vyváděli, občas si nevím rady, jak je moc okřikovat a usměrňovat, když jsou u toho rodiče... což je docela často.
Po fotbalu jsme zase zajeli převlíknout a osprchovat nejstaršího a jelo se na oběd do KFC. 
To je docela sranda - můj druhý oběd v KFC za týden a třetí asi celkově :D protože si pamatuju, že jsem předtím v KFC byla jenom jednou s Ráďou v Praze na Andělu, objednaly jsme si ten kyblík chicken wings, nebo co to bylo a já jsem tam zrovna našla dost hnusný kusy, takže jsem neměla moc dobrou vzpomínku na KFC. (i když teď si vzpomínám, že jsem si tam asi někdy dřív kupovala zmrzlinu... tak asi víckrát)
A zadruhý je pravda, že prostě do fastfoodů tolik nechodím, nějak jsem si je moc neoblíbila. Když jdu, tak do McDonald´s, ale většinou si objednám jenom pití, nebo zmrzlinu. Asi jenom jednou jsem byla v Burger Kingu - v Málaze a to bylo dobrý.
No, ale musim říct, že se teda minimálně dneškem můj názor na KFC změnil :) to jídlo maj fakt dobrý :)
Měla jsem salát - prý není moc velkej - houby! byl pěkně velkej, ale dobrej, mohla jsem si tam dát oleje a octa a soli, kolik jsem chtěla. A Brazer-něco jako výborný kuře se salátem v housce, byl taky super. Jo, je dobrý, že to tam maj dost čerstvý. Nevim, jak to přesně je, ale prej KFC je jediný, kde to jídlo připravují tam.
jo a venku mají skákací hrad... nebo spíš hrádeček ;) ale dětem to stačí...


jo,  vpravo je prostřední s nejmladším, jak se perou...

nejstarší upřednostňuje hry na iPhone... (iPhone rodičů)


a hodně oceňuji odpolední siesty :D takhle o těch sobotách. Protože celej den s těma děckama by byl asi na zabití a ty rodiče to vědí. Takže máme teď siestu, prostřední nám usnul už v autě :) a já tu poslouchám písně z Glee a dopisuju tohle pro vás :)
hezký zbytek víkendu!!! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)