co se tu děje...

dnes něco k mým velikonocím :)


ve středu odpoledne začaly dětem prázdniny a tím mně "skončily" ;) nejstarší někam zmizel, pro prostředního si měla přijít teta a já jsem měla zůstat jenom s nejmladším. Ale prostřední si udělal siestu, takže odešel nejmladší a já čekala, až se tenhle probudí. V domě babičky se vyráběli ravioles (nebo jak se to píše... o všem to mjídle a zvycích, příště). Měla jsem se tam pak jít podívat. Až se ten kluk probudí. Ale on se vždy rád prospí, takže jsem to bohužel nestihla.

ve čtvrtek jsme jely nechat kluky ostříhat... jo, vlasy jim rostou rychle, a občas bylo docela vtipný koukat, jak je mají přeležený :D odpoledne se zase peklo, tentokrát empanada... kluci se zase dávali siestu, takže jsem se tam pak šla podívat jenom na chvilku a bylo to zajímavý :) s otcem a klukama jsme vyrazili na minigolf, ale teda šíleně foukalo a docela jsem mrzla. Ano, celý tenhle velikonoční týden byla zima... občas teda vysvitlo slunce - spíš teda v Palmě, ale většinou foukalo, byla zima a občas i pršelo! :takže jsem zase vytáhla svoje teplejší oblečení, o kterém jsem si myslela, že ho už nebudu potřebovat :)
večer jsme se teda teple oblíkli (vzala jsem si svůj skoro zimní kabát a bylo mi akorát) a šli jsme se podívat na procesí. Jak jsem psala, že jsem kvůli tomu vstávala brzo ráno, ale bylo to až večer... no, hodně zajímavý...

na pátek jsme si naplánovali výlet do kina do Palmy... tady totiž žádný kino není, jenom auditorium a tam se něco promítá tak asi jednou za měsíc v neděli. Takže musíme jet do Inca, nebo do Palmy... tím pádem jsem ten týden jela už podruhé do Palmy, podruhé do Festival Parku. Dopoledne jsme se ještě stavily u sestry M., u té, co má tu aupair francouzsku, kterou jsem si spletla s jinou... ale teď už v tom mám jasno. Bydlí trochu na kopci, trochu dál od města. Vůbec jsem to nevěděla. Pěšky to prej trvá 45minut. Takže proto jsou ty naše setkání tak komplikovaný... no, ale dům mají moc hezký. Není nějak obovský, ale je moderní... moc se mi líbil. Mají tam bazén a výhled na moře - v dálce. Takže oni se pak k nám odpoledne připojili v kině. Ale ta aupair byla s mimčem, který má 9měsíců. My jsme nevěděly, že pojede, takže já jsem šla do kina... jinak bych asi nešla a zůstala s ní venku... ale kino bylo super. Šli jsme na film HOP - velikonočně zaměřený, vtipný, s Jamesem Marsdenem, kterej je super, a hlavně: skoro všemu jsem rozuměla... a tomu, čemu ne, jsem si domyslela. Možná maj dětské filmy jednodušší slovník ;)
až na to, že v tom filmu tady se ten zajíc nejmenovaj zajda, ale Hop ;)

po cestě zpátky dělal prostřední v autě šílený pitomosti, a pak to přešlo až k tom, že začal o všech řikat, že jsou blbí a tak... já s M. bychom ho ignorovaly, ale jeho bráchům to vadilo, takže M. udělala super tah. Řekla mu, že pokud toho nenechá, tak ho tam u silnice vyloží a může dojít domů sám... furt nám nevěřil, až do tý doby, kdy jsme zajeli na takový miniodpočívadlo, tam jsme zastavili, to furt ještě trochu nevěřil, ale když M. vystoupila, otevřela mu dveře a řekla, ať vystoupí, tak začal slibovat, že bude hodnej... a pak už to docela šlo... jo, s dětma to bývá těžký...

v sobotu jsme podnikli další cestu do Palmy. Koupit slavnostní oblečení klukům, do jednoho obchodu, který je jenom tam.
s děckama to byl v tom obchodě trochu záhul, uhlídat je, aby nedělali pitomosti, neprohrabávali všechno oblečení a tak... ale jinak docela dobrý... ještě jsme se tam prošli, zajeli do KFC na oběd a zas jeli domů... 

protože byl den knihy a zároveň výročí založení knihovny, tak jsem se tam šla s klukama podívat na to, co se děje. Bylo tam podium a kouzelník, který teda prvních 10minut byl docela i vtipnej, pak mě to už zbylých 50minut moc nebavilo. Zaprve, a hlavně, mluvil majorkinsky, a zadruhé jsem už dost těch věcí, co dělal znala... nebo to ani nebyly triky...

neděle byla ve znamení jídla. A já jsem se rozhodla toho všeho zúčastnit. Obětovala jsem svoje tělo, abych to vyzkoušela a zažila :) a bylo to super. v 10:15 byla svačina, nebo jak to američani nazývají - brunch.
svačina se skládala z ensaimady, raviol, a různýho dalšího jídla, co si nepamatuju... hodně se povídalo... naštěstí tam byla i Fanny - ta druhá aupair, francouzka, takže jsme si trochu popovídaly. Pak před dvanáctou šly matky s dětma na návštěvu k jedné paní trochu na venkov a řekly nám, že můžeme jít s nima, nebo můžeme jít spolu na trh a přijít ve dvě na oběd. tak nám to bylo docela jedno, ale šly jsme na trh. To bylo fajn. Aspoň jsme se líp poznaly, prošly ten trh, je to vážně jiný jít tam s někým - větší zábava... a mají tam fakt super a levný věci :) pak Fanny chtěla jít do knihovny na net, protože doma asi sice maj, ale nějak to tam prý nejde. Jenomže knihovna ten den byla kvůli velikonocím zavřená - jindy v neděli je otevřeno. Tak jsem jí nabídla, že ji nechám na svým notebooku, jestli chce. Takže pak jsme byly u nás. Ukázala jsem jí i dům, tak říkala, že to je velký a moc se jí to líbilo. Mně se zase líbil jejich dům - stylem... ale preferuju tenhle :) a na druhou jsme dorazili na oběd.
To se jedla tady místní typická polívka, která mi chutná, protože v ní není zelenina, jako v těch českejch ;) a fritos. To nandávali docela dost a my jsme si s Fanny tak říkaly, že si asi už nedáme. A ta jedna sestra M. si dala, a že nechce tolik, tak Fanny, že si vezme polovinu. Tak jí tam dala polovinu, ale Fanny chtěla míň. Tak jsem jí řekla, ať mi dá polovinu tý poloviny. Takže jsme všichni byli spokojení! :)
Jo a vtipný je, že Fanny nechutná víno... a to je francouzska... to je asi něco jako, že mně nechutná pivo a jsem češka ;)
co se tu jí a je výýýborný, jsou pražený mandle... a bylo mi doporučeno si k nim dát banán, teda ne banán, ale plátano... a to je fakt super!! doporučuju :) takže jsem jedli, jesdli, povídali si, pak jsem odešla já s děckama, aby se vyspaly, měla jsem i večer babysitting, zase jsem dělala palačinky a zase chutnaly, tak to byl fajn den :)

naoplátku jsem měla pondělí volno :) zjistila jsem, že Mercadonna je zavřená, Müller taky, takže jedinej zbývající "obchoďák" tady, byl Eroski. Tam měli otevřeno :) ale jinak všechny turistický a místní obchody jsou otevřený. Ráda si je procházím. Sleduju španělský styl :)


ještě jsem si vzpomněla, jak jsem v úterý jela do Palmy, tak při nastupování do autobusu tam byl nějakej chlápek. Prej "hola", tak já "hola", pak "hello"... a nakonec zkusil ještě "spasiba", tak to už jsem radši neodpovídala :Djinak tadyty prázdniny mě hodně zaměstnávaj, nemam moc času, nestíhám psát a tak... takže se omlouvám těm, co čekají na příspěvky... ale všechno přijde... ;) časem... :)) :D

Komentáře