pátek 22. dubna 2011

že jsem dlouho nenapsala...

... tak se zase ozývám...
děje se toho tady docela dost... teda od středy se toho děje dost... předtím skoro nic, tak jsem nenapsala, a teď na to zas není skoro čas... dětem ve středu asi ve 14h začaly velikonoční prázdniny, což pro mě znamená víc práce...


... a taky kvůli tomu jsme měla trochu zkaženej čtvrtek, protože jsem nad tím musela stále přemýšlet, jestli si říct o víc peněz a tím si možná zkazit vztah s nima, nebo neříct, a trpět... ale taky byla asi moje nálada způsobená tím, žej sem byla unavená, protože i když mi bylo řečeno, že se můžu vyspat, tak mi bylo řečeno, že v devět hodin je procesí, tak se můžu jít podívat. No a já myslela, že to je v devět hodin ráno! takže jsem si přivstala, a až asi za deset minut devět jsem se dozvěděla, že to je až večer... takže jsem byla hodně unavená, protože den předtím jsem šla spát pozdě - a to nebyla moje chyba... prostě jsem hlídala...


no, ale dnešek mě přesvědčil, že tohle téma zatím zmiňovat nebudu, protože si to tady jinak docela užívám... :) dneska jsme jeli do kina, na výlet, do restaurace, mohla jsem se vyspat, bylo mi nabídnuto volný pondělí, protože v neděli večer budu hlídat, tak jsem poprosila o čtvrtek večer a bylo mi vyhověno :)


dneska ráno zas kluci zlobili, a pak mi otec řekl, ať je plácnu, nebo něco v tom smyslu, když zloběj... takže to je vrchol! aspoň vy, co jste aupair, chápete, co tím myslím! to mě docela překvapilo a jsem ráda, že mi to bylo oficiálně povoleno ;) a že ty rodiče jsou normální :)
taky jsem si vzpomněla, že jsem vám nenapsala o neděli...
jak jsem jela do Can Picafort navštívit jednu rodinu... měla jsem to pozvání na oběd a konečně vyšlo. Tak jsem s těma lidma ještě telefonovala v sobotu večer a bylo mi řečeno, že mam vystoupit na nějaký zastávce. Jenomže já jsem pořádně nerozuměla a ani jsem neměla seznam zastávek, abych si to ověřila. Takže když jsem v neděli čekala na bus, tak jsem jim napsala sms, protože jsem to chtěla mít napsaný, pak se ptala nějaký paní, co nevěděla, takže jsem to nechala na řidiči a ten mi řekl, že tam je nějaká zastávka 500m od toho místa, a že mi řekne. Tak jsem si radši sedla hned za něj, abych byla informovaná. Byla to konečná zastávka, tak zastavil, ale nebyla to ta správná. Tak jsem uvažovala, že to dojdu, ale zas jsem si říkala, aby nebyly pak zmatky, tak jsem zavolala, že jsem na týhle zastávce, a oni pro mě přijeli :)


návštěvu jsem si docela užila, ochutnala jsem polívku na vánoční způsob, jak jí tu jedí :) a kuře... popovídali jsme si, podívali jsme se na tenis - Rafael Nadal je tu strašně populární :)  seznámila jsem se se sousedkou češkou - což bylo strašně divný... ne, to setkání, ale mluvit česky... :D má dvě dcery a pozvaly mě, abych šla s nima na pláž, ale řeklo se, že jindy, protože jsem byla na návštěvě :) no, a tak to bylo fajn setkání a bylo mi řečeno, že kdybych někdy, kdykoliv! cejtila sama, tak mam přijet - to je milý :) nebo kdyby cokoliv, tak mám zavolat... :) no, poslechla jsem si i jejich vyprávění, a mají to docela hustý. Minulý týden se dozvěděli, že toho pána otcovi, zbývají jenom 3měsíce života! ten otec to bere taky dost blbě, jeho žena má alzheimra, takže to situaci neulehčuje. Ale oni ještě věří v zázrak, nebo aspoň v malé prodloužení jeho života. S tím otcem jsem se seznámila a vážně byste to neřekli. Je to prostě normální starý pán, na kterém zvenku nevidíte žádný problém.
No, a v úterý jsem jela do Palmy nechat si spravit mobil, což nakonec nevyšlo, protože to tu nedělají. Ale měla jsem se setkat s tou holkou, co jsem se s ní seznámila na těch zkouškách IELTS, ale v pondělí večer mi napsala, že musí urgentně odletět do Madridu a nebude se se mnou moct setkat, protože jejímu otci diagnostikovali rakovinu, a ona tam letí do nemocnice se ujistit, jestli to je vážně pravda, jestli to tam nediagnostikují jinak. V tu chvíli jsem začala přemýšlet. Mám pocit, jako by se kolem mě v poslední době vyskytlo hodně nemocných a zároveň jsem byla vděčná, že to není nikdo z mé rodiny.


no, ale nechci tu končit takovýmhle tématem. Zase jsem se rozepsala, ale už nevím, jak to ukončit. Asi tak, že se mám skvěle, že jsem si spletla dvě sestry M., ale jenom v mý hlavě, takže se mezinárodní trapas nestal a dneska už to trochu víc chápu, jenom teď vím o pěti a jsou jenom 4, takže musím jednu vyhodit ze svýho "seznamu", ale mám tip... :) že jsme dneska byli v kině na filmu HOP a bylo to super! :), že mám hodně nových fotek, které vám sem chci dát, jenom se mi je nechce vybírat, ale připravím vám velikonoční speciál = vše co vím o Velikonocích na Mallorce... a to je pro dnešek všechno.


Mějte se fanfárově!!! :)

1 komentář:

  1. Jiři, čteme rádi to tvé psaní a přejeme pěkné velikonoce, jsi odvážná a trpělivá, to je dobře, že si nekazíš vztahy a raději do toho řízneš či se pokoříš. mam

    OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)