úterý 24. května 2011

... a jak jste se měli vy?

minulý týden jsem vám napsala dost dlouhý článek... tak jsem vám nechala taky docela dost času na to, abyste si ho přečetli ;)


tento víkend ani nebyl tak akční... skoro nic se nedělo. 
Ale protože jsem si psala průběžně na mobil různý poznámky, co mě zaujalo, nebo pobavilo, taže toho možná bude zase malinko víc... :)
právě díky tomu mobilu, že už mi funguje, jsem tento týden taky hodně vzpomínala... nacházela jsem tam různé poznámky z Prahy a tak... v té Praze to vlastně skončilo strašně rychle... sice ten celý proces nespokojenosti se školou a neúspěchů u testů byl delší, ale ukončení bylo rozhodně rychlý... a co jsem ve svém mobilu našla? no, například seznam věcí, co musím udělat, místa, která navštívit (v Praze), různé školní věci, seznam co nakoupit a tak... :)


často tu a mě padá nostalgie... zjistila jsem, že hodně vzpomínek je spojených s nějakou vůní... vzpomněla jsem si tu na Anglii - při věšení prádla nebo při vytírání podlahy... to není tak pěkný, ale tam to byla moje nejčastější činnost...


v sobotu šel prostřední na nějakou lekci tenisu a já jsem si tam s nejmladším na trávníků hrála a kopala... B. si odjel do kanceláře a nechal mi tam ten jejich foťák, že můžu něco vyfotit... miluju focení tim jejich výborným foťákem!!! je to fakt rozdíl, mohla bych tím fotit celý den... no, až si ho pořídím, tak se těšte! to bude fotek :D


večer přišel bratranec přes koleno (myslím) na návštěvu... je mu 13let, docela to s dětma umí, má rád kluky a dlouho je neviděl, tak je přišel navštívit... :) M. mi řekla, že on je vysprchuje, takže já šla s ní a nejmladším do kuchyně, kde jsme připravovaly večeři... já jsem se jen tak smála, M. se divila proč, ale prostě ta představa, že on je tam koupe, zvlášť s jejich scénama, mi přišla vtipná... no a ani jsem se moc nemýlila, protože když jsem se pak šla podívat, jestli už jsou, tak on tam zápasil s prostředním a ptal se, jestli mu pomůžu, že to nejde... asi je poprve zažil takhle... tak jsem se jenom smála a přišla jsem si strašně fajn, že mám aspoň trochu autority ;)
po docela dlouhý době jsem měla zase celý volný den... šla jsem se podívat na trh, prodírala se tisíci turisty, taky jsem šla kolem nějakých čechů. Bylo to docela vtipný, protože jsem koukala na toho mluvícího chlápka a říkala jsem si, že má nějakou povědomou tvář, a když jsem šla okolo nich, tak jsem zaslechla, že mluví česky. A byli to turisti :) Ale jsem docela ráda, že jsem v zemi, kde nenarážím na čechy na každým rohu. Teda kdoví, třeba v létě to bude ještě jiný, ale rozhodně ne takový, jako s němci a angličany tady...


prošla jsem si zase celý trh, pokoukala jsem a zastavila jsem se u setů nahrdelníku, náramku a náušnic z perel z Mallorky... nikde neměli cenu a vzhledem k tomu, že jakmile jsem se tam zastavila, tak vylezl chlápek a začal se mě ptát, jestli něco nechci a tak, tak jsem se zeptala, kolik stojí. On si vytáhl blok a začal mi tam psát a vysvětlovat, že tady to mají levný, že to stojí jenom 50% zatímco v Palmě 120% :D ten set, co se mi líbil stál tady teda 45euro. Ani jsem o to neměla zájem, tak jsem řekla, že ok a začala jsem odcházet, tak si mě zavolal a říkal, že mi dá lepší cenu - 40euro. Moc jsem se netvářila a řekla, že nevím, tak mi byla nabídnuta ještě cena 35euro, já jsem se na to stále moc netvářila a ten chlápek se asi strašně divil, že to za takovou super cenu neberu. Tak jsem mu tam něco nakecala, že nevím a že si to ještě rozmyslím a šla jsem :)
tak si tak říkám, že bych mohla častěji zkoušet smlouvat. Ale já to bohužel moc neumím... a hlavně většinou něco chci a tak to koupím za tu cenu, nebo to prostě nechci.


na tom trhu mě taky baví poslouchat domluva prodavačů se zákazníky... je to vtipný... celokvě tam ráda chodím, proplétám se lidmy a tak...
třeba tam nějací angličani sháněli něco ze zeleniny a zjistili, že mají jenom sladký druh, tak se ptali, jestli mají "sauer"... prodavač nerozuměl, tak vysvětlovali, že "not sweet!" ale jinak prodavači většinou rozumí dobře :)


takže - pokud někdy dorazíte na Mallorku - rozhodně si nenechte ujít místní trhy!! je to super, stojí to za to! :)


jinak turistů už tu je vážně neuvěřitelný množství... ve dnech trhů vám cesta přes centrum města může trvat asi tak 15x déle a s kočárkem to je skoro sebevražda...


kluci si dali v neděli odpoledne prý docela dlouhou siestu a tyjo, nevěřili byste (vy možná jo, ale já ne), jak to bylo večer poznat... stále šíleně rozdovádění, hluční, vysmátí, nechtěli jít spát a furt se z pokojů ozýval řev, smích a tak... šílený...
přijde mi, že nejmladší roste, ale i se stává chytřejším a lepším :) nebo jak to říci... dneska už se chtěl sám svléci a obléci! jindy se mu vůbec nechce a musim mu pomáhat. Už se i chová chytřeji, malinko klidněji, pak taky sám snědl celou večeři!! to je co říct.. možná měl hlad, nebo co... ale jindy sám sní tak 3 lžičky polívky a pak to do něj musím strkat já... on snědl sám celou polívku a ještě kus bagety :)
a má strašně vtipný pyžamo se sněhulákama... dlouho ho nenosil (je letní) a kalhoy jsou přizpůsobený na plíny - vypadá to vtipně. A když ho on viděl, tak řekl, že ho má rád, vzal ty kalhoty a políbil je :))) to bylo strašně roztomilý... a pak jsem ho naučila říct sněhulák v češtině... sice to bylo pro něj moc těžký, ale docela se nadchl :)
celkově tady smysl líbání je úplně jiný... hodně si tady dávají pusy, kdykoliv někdo navštíví děti, tak hned říká "beso" = "pusu"... když jsou spát, tak mi občas dají... to by třeba ani nebylo neobvyklý... ale třeba i mezi dětma si dávají... kluci dávají pusu tomu bratranci přes koleno a tak různě... ale líbí se mi to, je to takový osobní :)
a nakonec... kdo jste se ještě nezúčastnil úžasné soutěže na blogu mé milé sestry, tak se určitě hned zúčastněte!!! :)
můžete vyhrát tohle:
nebo tohle :)

mějte se hezky!!! :)

2 komentáře:

 1. sněhulák, jo? seš hustá
  jinak mimochodem jsem byla dnes poprve na parkovišti kousek od baráku, bývají zde každý týden trhy a tak jsem si řekla, že se tam teda jednou podívám... no a samý laciný hadry a prostě nic moc no...
  máte to tam lepší, tady je to takový divný

  OdpovědětVymazat
 2. jo :) je to takový pěkný slovo... a už ho docela umí :)
  hm... tady na tom trhu taky prodávaj dost hadrů, ale drahý... nebo mi to tak aspoň přijde... to máte asi něco jako na Pace... ale tam jsem občas našla něco zajímavýho... třeba tam býval takovej starej pán s různejma věcma na vyrábění naušnic :)

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)