pondělí 30. května 2011

jako obvykle...

...vám zase píšu po víkendu...


tento byl jeden z mých nejhorších...
v pátek ráno na španělštině jsem začala mít strašnou rýmu. Nevím z čeho. Z ničeho nic to prostě začalo. Doma se to horšilo a přidala se k tomu bolest v krku, malátnost a takovej ten nemocnej pocit v hlavě. Není to tu úplně poprvé a vážně by mě zajímalo, co se to se mnou děje. Odteď se tomu všemu budu snažit předcházet, i když to bude asi docela těžký...
další zajímavost ohledně toho je, že snad vždycky na mě tadyty zdravotní potíže padly před nějakým intenzivnějším hlídání. To je zákon schválnosti, co? :)


no, takže tadyten víkend jsem jen tak přežívala. M. totiž letěla do Sevilly navštívit kamarádku, takže jsem tady byla ve vedení já. Byla jsem na otce v pátek večer docela naštvaná, protože i když vzal děcka na oběd, tak ale pak od 15h jsem je měla na starost jenom já. Šli jsme teda do parku, pak jsem je tu hlídala doma, otec přišel, ale řekl, že je unavenej a pustil si televizi, já šla vysprchovat děcka, uvařila večeři, pustila jim film, on řekl, že jde spát a já jsem je pak po 23h vynášela spící nahoru do postele (22schodů), což mě už uplně dodělalo, protože jsem byla bez síly.


ráno v sobotu jsem se trochu vyspala, děcka byly v klidu, protože jim to otec večer řekl, ale protože jsme zas někam mířili v 10h, tak jsem vstávala dřív, abych jim dala snídani a tak.
Prostředního jsme zavezli na lekci tenisu a tam jsem s klukama čekala, než mu to skončí, snažila se být maximálně ve stínu a spotřebovávala na svoji rýmu ubrousky, co jsem si vzala v kuchyni :D
po dlouhých asi 2hodinách jsme se přesunuli na tobogán, kde se děcka trochu vyblbly a já je sledovala a fotila (jen, co mi konečně daj ty fotky z jejich foťáku, tak je sem dám)...
doma si daly siestu a potom jsme s jejich tetou vyrazili na nějakou oslavu narozenin...


tady bych se docela ráda zastavila, protože tady se narozeninový oslavy dost řeší.
skoro každý týden jde jeden z našich kluků na nějakou oslavu. Vždy dostanou speciální tištěnou pozvánku.
Tohle byla první oslava, na které jsem byla i já, takže jsem mohla sledovat, jak to probíhá a s jistotou můžu říct, že takhle tu víceméně probíhají skoro všechny dětské oslavy, protože poslouchám, co říkají.
Takže na každé narozeninové oslavě nesmí chybět skákací hrad, nebo nějaká atrakce (většinou to je ten skákací hrad, nebo si oslavu uděláte na ranči a děti se tam vozí na koních/ponících, nebo máte malování na obličej a tak)... pak hodně jídla, bavící se matky, šílející děti a máte to.
Zajímavé jsou dárky. Sledovala jsem chvilku to, co dostával ten kluk na té oslavě a vlastně viděla jsem, jak rozbaloval asi 6dárků - všechno to bylo oblečení!!
ano, je to tak. Tady děti dostávaj oblečení. Je to dražší a zajímavější oblečení (s oblíbenýma filmovýma postavama), ale je to oblečení. Bylo vidět, že ten kluk z toho nějak zvlášť nadšenej nebyl, což se mu očima dítěte ani nedivím. Ale naši kluci rádi dostávaj oblečení, pokud to je třeba se znakem Madridu, Spidermanem, Ben 10, nebo tak...


no a něco ke Španělům. Někde jsem i četla, že vám několikrát nabídnou jídlo, a že přijmout napoprvé není úplně zdvořilý, i když se to asi tak úplně nebere :) no, já jsem k obědu snědla docela dost pizzy a ještě jak mi nebylo moc dobře, tak jsem neměla na nic chuť a oni mi vážně mockrát nabídli a divili se pak, že nic nechci, jestli mi je dobře.


po oslavě si ta teta kluků (mimochodem je to nejmladší z těch 4 sester a je stará jako moje nejstarší sestra. Je z nich jediná ještě svobodná a docela si rozumíme) vzala ty dva nejstarší domů, takže já jsem zůstala jenom s nejmladším a to je vždycky hezkej rozdíl a pohodička :) takže to bylo fajn.


v neděli tu kluky ta teta v 10h vrátila a asi ve 12h si pro ně přijel otcův bratranec a vrátil je v 16:30... takže nakonec jsem měla neděli docela klidnou, za což jsem byla dost vděčná a skoro jsem otcovi odpustila ten pátek ;)


asi v 18:30 se vrátila matka, takže děcka byly nadšený...
rozdala dárečky a já jsem dokonce taky jeden dostala - náušnice :) to je moc milý...


tak tím to asi zakončím. Dneska ráno jsem se probudila zase v nicmoc stavu, takže když mě viděli, tak mě poslali zase spát a spala jsem až do poledne... zítra zase normálně vstanu ráno na pomoc s dětma a potom půjdu zase spát. Pokusím se to takhle zkoušet a uvidím, jestli se můj stav zlepší :) snad jo :)
jinak vzhledem k počasí, minulý týden - asi ve čtvrtek, jsme tu měli 32°C a to mě psychicky změnilo tak, že pokud vidím, že je venku pod 30°C, tak mi to přijde ok, nad 30°C mi přijde moc... možná se to pak časem ještě o 10°C zvedne... ale mně by stačilo 25°C :)


tak zatím pááá! :)nespres

Angel, Fanny a moje sluneční brejle ;)

5 komentářů:

 1. Tak ted jsem se nastvala to s tim hf, teda jako to bych ho sla vzdudit :/ Ja jsem uz ho takhle parkrat budila, a to ze me to vzdycky tak nastve, kdyz si jde lehnout nebo hm..ale nestava se to casto,ale vim,ze kdyz mi nebylo nejlepe sla jsem je vzbudit at si kluka odnesou nahoru samy, protoze ty schody..:/

  Jinak ty oslavy se tu delaji podobne, tez nesmi chybet skakaci hrad nebo malovani na oblicej. Decka dostavaji docela dost darku a obleceni tez nechybi,ale porad prevladaji ty hracky.

  Preju aby Ti bylo brzy o moc lepe a doufam,ze Te rodina nebude moc zamestnavat ;)

  OdpovědětVymazat
 2. jé, nespres :-)
  to je milé, že si na Tebe ta matička vzpomněla
  přeji Ti, abys byla fit co nejdřív

  OdpovědětVymazat
 3. Danuš, já jsem byla naštvaná celkově za to, že nemohl aspoň během mýho sprchování kluků uvařit polívku, což nění tak těžký. Ne, on byl unavenej a díval se na TV... ale v neděli byl pak už fajn i jak věděl, že mi není dobře, takže jsem mu to odpustila... já ty kluky takhle běžně vynáším, když mám babysitting, nebo je vynášíme s hm... i když jse pravda, že když mam bejbáč, oni jsou pryč, tak je tam občas nechám, protože vím, že příjdou a půjdou se podívat, jesti tam jsou nebo ne...

  OdpovědětVymazat
 4. počasí...masakr
  otec...no holt stane se, mu asi nedošlo, že ti není nejlíp?
  od HM je hezký, že ti přivezla dáreček...na mě teď HF zapomněl a nic z dovči nedovezl, ale já to ani nečekala, on je fakt velkej zmatkář a myslím, že je zázrak, že vůbec něco přivezl HM a dětem.. :D

  OdpovědětVymazat
 5. Ten stav jak popisuješ... mě to chytlo v Anglii, tenkrát asi 3x... nakonec se z toho vyklubal streptokok... před týdnem se objevil znovu... Zajímavý je, že to vždycky začne,když mi začnou ,,mé dny"

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)