neděle 1. května 2011

(ne)snesitelná těžkost napsání nového příspěvku

co je horší než psát článek na blog?


... psát článek na blog po dlouhé době!! ;)


ne, kecám... psát články na blog mě baví, jinak bych to asi nedělala. Ale psát články na blog po dlouhé době, to je vážně hrozný. Už si totiž skoro na nic nezpomínám, i když vím, že toho bylo dost, ale nechce se mi vzpomínat. Vím totiž, že jakmile začnu vzpomínat, tak se mi všechno začne vybavovat, ale zmateně a tady z toho vznikne dlouhý zmatený článek!
tak přemýšlím, jak to napsat. Formou fotek? nebo poznámek? tyhle dvě metody se mi v poslední době docela osvědčily... ale jdu se vám vykecat! ;)


tenhle týden byl záhul - prázdniny... vážně jsem ráda, že už skončily a já budu mít zase svá dopoledne volná...


v úterý jsem jela s klukama na kolo. Prostřední měl zařízený nějaký aktvity, takže to bylo jednodušší. Nejmladšího jsem posadila do sedačky za sebe a nejstarší jel na svým kole. Jeli jsme tam, kam nás napadlo a bylo to fajn, až na to, že musím nejstaršího naučit jezdit na silnici - základy typu, že i když není v dohledu žádný auto, tak musí jet po pravý straně, a když jede přede mnou, tak si nemůže jen tak z ničeho zastavit atakdále...


tak nějak podobně pokračoval celý týden... buď jsme šli do parku, nebo na kolo, dali si oběd, trochu siesty (hlavně nejmladší), pak dorazil prostřední z aktivit, bylo to o něco živější a okolo čtvrté dorazila mamka a byl typický večer...


ve čtvrtek šel nejstarší na nějakou aktivitu malování, prostředního poslali k babičce, takže jsem měla jenom nejmladšího a když jsme byli v parku, tak mi napsala Fanny (aupair), že je ve městě s děckama, jestli se nesejdeme. Tak jsme se jí vydali naproti a zavedly jí s klukama do parku. Takže děcka si pohrály, mi si popovídaly a zopakovaly jsme to ještě v pátek.


No, ve čtvrtek zas přišlo krásný počasí. Sice je tu teď dost aprílový - nevíte co čekat... ale ve čtvrtek dopoledne dost pařilo. 
Byla jsem tento týden dost unavená. Tím, že jsem pracovala od rána asi až do 22h se skoro žádnou pauzou, jsem byla vyčerpaná, tak mě ve čtvrtek odpoledne M. nechala jít si odpočinout, když mě viděla. Normálně bych si asi jen sedla a šla na internet, nebo tak, ale tentokrát jsem věděla, že půjdu spát a usnu. Problém byl v tom, že když jsem se probudila, tak mi bylo skoro hůř, než předtím. Začalo mě bolet v krku, hlava, k večeru se to stupňovalo a v noci jsem skoro nemohla spát. Přišlo na mě to, co jsem tu už jednou měla. Jak mě bolel celej krk, únava, zminice... 
tenkrát jsem to sváděla na sluníčko, i když to asi bylo taky z únavy. Tentokrát si taky nejsem jistá příčinou, protože zase bylo to slunce, i když teda ne tak moc, ale asi hlavně ta únava. A odnesla jsem si to teda pěkně. Zase to přišlo v dobu, kdy jsem hlídala celý dny. Paracetamol na tohle vůbec, ale vůůůůbec nezabírá!! Prostě jenom musíte přežívat tu celodenní bolest. A stále tu je. Sice ne tak moc intenzivní, ale je tu. Nevím, jestli si mám zajít k doktorovi, jestli to může být něco důležitýho...?
k tomu mam zajímacost. Minule jsem si kupovala v lékarně paracetamol a stál mě asi 5euro. Dneska jsem si tam šla znova, dali mi jiný a ten stál jenom 85centů :D


v pátek mě a dva kluky vzal otec do tý "jejich" restaurace, ale já jsem nechápala důvod. On to asi myslel dobře, ale bylo to nahouby. Vzhledem k tomu, že nám den předem odtamtud donesl lasagne, tak doma bych je během 5minut ohřála, během 20minut bychom se najedli, kluci by si odpočinuli a vše by bylo ok. 
Takhle to bylo tak, že v 12:45 nás měl vyzvednout doma, dorazil asi v 13:15, ne-li později. Kluci už měli strašněj hlad, já docela taky. V restauraci jsme zase dlouho čekali, než nám jídlo připraví, musela jsem uhlídat kluky, aby tam nepobíhali a neřvali... pak nám konečně donesli jídlo, tak jsme se najedli, nejmladší to zas nechtěl jíst - tyhle jeho manéry na něm nesnášim! něco chce a pak to nejí, řekne, že mu to nechutná, nebo že nechce a tak... no a po dojezení jsme tam asi ještě hodinu, nebo hodinu a půl čekali, až si pro nás někdo přijede. Nejmladší si tam mezitím dal siestu - na židli. Já byla taky šíleně unavená (doma jsem se pak vyspala). Prostě mně tohle vůbec nevyhovovalo.


jinak v sobotu bylo zase nic moc počasí, tak jsme si říkaly s M., že pojedeme třeba do Palmy do kina. Tak jsme vyrazili do KFC se najíst, že hned potom vyrazíme do toho kina. Ale po cestě začal nejstarší vykřikovat, že chce vidět nějaký fotbalový západ, tak se nakonec rozhodlo, že si půjdeme odpočinout, na kino kašleme a nejstarší se půjde podívat na ten zápas. No, kluci spali dost, tak to bylo asi lepší (a levnější) řešení :)


k tomu si tak říkám, že se tu brzo stanu odborník na KFC :D ale maj fakt dobrý věci.
Můj oblíbený je Brazer, ale tentokrát jsem si dala Twister a to bylo možná i lepší. Příště si dám Brazer Wrap ;) :D :D a salát mají taky dobrý :D a Volcano (čokoládovej moučník) hmmmmm :)))


jo, taky jsem tu už asi byla v restauraci víckrát, než za celej svůj život (to asi není pravda, ale až budu odsud odjíždět, tak to asi bude pravda...)
ale co je rozhodně pravda, že jsem byla na víc fotbalových zápasech, než za celý život.
Taky, až se vrátím, tak budu kvalitní fotbalista, protože tady pravidelně s klukama trénuju a vidím, že se zlepšuju ;)


no a dnes byl rodinný oběd zase v té restauraci - ke dni matek. Byla jsem taky pozvaná, jestli chci. A protože Fanny šla taky, tak jsem šla. Bylo to docela fajn, jedli jsme maso, který jste si sami "usmažili" podle vkusu. Měli nějakej rozžhavenej talíř, nebo co to bylo, tam jste si dali okořeněné připravené syrové maso a nechali ho tam tak dlouho, jak máte rádi to maso udělané. Fakt dobrý :) bohužel mě nějak nenapadlo to vyfotit :)


jo, přijde mi zajímavý, jak tady jsou ty lidi schopný chvilku mluvit majorkinsky/katalánsky a pak chvíli španělsky, pak se zas vrátí, a pak zas jinak... prostě to neřeší ;)


pak jsme se šly s Fanny ještě projít do Puerto, prošly pár obchodů, co byly otevřený - ve dvou to je vždy lepší. Popovídali si o místních oblečených, o tom, jak ty obchody jsou drahý, jak tu všichni, co známe, chodí ve značkovým a drahým oblečení, že i děti maj dražší oblečení, než my :D docela sranda.
Já jsem jí trochu lákala, jestli si se mnou nechce někdy udělat výlet na Ibizu, ale jí to neláká, protože zná Ibizu jenom jako party ostrov. Škoda. Já bych to právě chěla vidět, jestli se to jen tak říká a nakolik to je pravda. Hlavně bych chtěla se projet tou lodí tam, zažít si to, prostě když už jsem tak blízko, nechat si doporučit, jestli tam je něco zajímavýho a hlavně hned pod tím je ostrov Formentera, který mi doporučila ta kamarádka z Palmy. Prý to je překrásný ostrov s nedotčenou přírodou, prý něco skoro jako Nový Zéland :) na mapách vypadá hezky :) tak ještě uvidím :)
Fanny mi ukázala obchod se sladkostma - úplně super! :D ;) daly jsme si spolu koktejly v restauraci u pláže, prošli se trošku noham a v moři - je teplé!! trochu si popovídaly a pak se vydaly domů. Byl to fajn den :)
trochu jsem tu přemýšlela nad přezdívkama pro kluky. Teda ne, že bych zas tak moc přemýšlela, oni mi ty názvy na ně vyskakují samy.
Nejstarší = přecitlivělý (na bolest - to je šílený, kvůli každý pitomosti tu šíleně skučí a dělá z toho kdovíco, to ty další ne), přechytralý (často se mi snaží naznačit, že on má pravdu a já mu nemám co říkat), a užalovaný (vážně hnusná vlastnost, nejvíc mě štve, když žaluje ve chvíly, kdy já ty jejich problémy řešim a není důvod to dál rozebírat)
Prostřední = nejzlobivější (asi jen ta jedna... nejhorší na tom zlobení je, že občas to vypadá tak, že zlobí schválně, baví ho to, a dokáže udělat strašně moc hnusných věcí za jedno odpoledne)
Nejmladší = nejubrečenější (vážně jako miminko, který neumí mluvit. Všechno, i pitomost, je důvod k tomu, aby brečel, místo toho, aby to řekl. Chci ho to odnaučit. Brečí třeba i kvůli tomu, že si pokapal tričko!)


tak to, abych vystihla jejich chování... :) 
..ale jinak je mám moc ráda!!! :) 
ale podle tadytěch přezdívek úplně pochopíte jejich chování... :)


dneska prostřední kreslil obrázek rodiny do školy, a nakreslil mě tam vedle mamky. Tak řekněte - není to hezký? :)
a tady ochutnávka pár fotek:

na výletě s koly

v restauraci - čekání na jídlo ;)

na houpačce :)

na koktejlu ;)


víc fotek tady na facebooku ;))

1 komentář:

  1. Ten nejstarší - myslím si, že to je věkem :-)))
    ZJ

    OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)