úterý 17. května 2011

MALLORCA: pěkný dlouhý a nabitý víkend


Hezky se posaďte, udělejte si pohodlí a připravte se na dlouhé vyprávění ;) také doporučuji něco k zakousnutí, kdyby vám mezitím vyhládlo, hlavně v těch částech o jídle... ;)Začala bych asi tím, že nejmladší se v pátek odpoledne vrátil ze školkového výletu. Nebyl doma jeden den a jednu noc a byl tady podivuhodný klid. Přišla ho i přivítat prababička, která ho sem každý den chodí na 2 hodiny hlídat.
Prý všechno proběhlo dobře a bylo to tam super. Spal v pohodě, pil mléko jako ostatní (které by doma nevypil) a jedl dobře...
Ale nepodceňujte děti. Ony jsou vážně chytré. Jakmile byl zase doma, tak asi tak cca po 3minutách byla scéna - malá, protože byla jenom se mnou... hodil nějakej namalovanej kámen odtamtud na zem a já mu řekla, ať ho zvedna, dřepla jsem si do dveří a čekala, až ho zvedne. Ale on ne, chtěl odejít, ale protože jsem byla ve dveřích, tak začal brečet. Docela mě tím rozhodil, tak jsem byla z něho taková znechucená, i když se z něj všichni stále rozplývali.
Když pak pil svoje mléko a nějak už nechtěl, tak jsem si k němu sedla a řekla mu, ať mě poslouchá.
Vysvětlila jsem mu, že je hezký, že byl na výletě a že to tam bylo fajn, ale to, že se vrátil domů, neznamená, že bude zas zlobit. že ten zlobivý kluk se mi vůbec nelíbí, ale toho hodného mám ráda. Tak že chci, aby se vrátil ten hodný. Nechtělo se mu, ale pochopil.
Vážně, nepodceňujte děti. Dokážou výborně vycítit situaci a využít ji!


A teď o našem víkendu v hotelu. (1.zápis - ležím tu v posteli, čekám, až prostřední, který je tu se mnou v pokoji, usne, abych vypla televizi, mám sundaný čočky, nevidím nic, protože jsem si nevzala brýle, tak tu poslepu smolím článek, nemají tu wifi, což je divný... ale jinak je tu fajn! :)
věděla jsem o tom dopředu a o tom, že to je nějak spojený se školou kluků - nabídku dostali ve škole a bylo mi řečeno, žetu budou nějací spolužáci. 
Nějak jsem nevěděla, co očekávat, ale docela jsem se těšila. Až v pátek jsem začala přemýšlet nad tím, že tam budu zas skoro jako pátý kolo u vozu, protože tam budou děti, co se znají, matky, co se znají...... a já :D ale co... :D
vlastně jsem ani neznala lokaci.


Vyjeli jsme jižně z Alcúdia a cesta trvala cca 45minut. Dorazili jsme do krásnýho místa, do pěknýho hotelu. Teda jakože recepce velkolepá. Zbytek už ne tak moc, ale asi záleží, jakej pokoj si zaplatíte. Ale je pěknej, jenom není tak honosnej, jako vstup a recepce ;)
Ale co je důležité, že bázénů tady mají dost a skvělý vyhrání pro děti - ty byly nadšené a mně docela stačilo se na ně dívat, i když pak jsem si začala říkat, že jsem si ty plavky měla vzít ;)
pak bylo vtipný, jak jsme pak děcka klepající se zimo, s drkotacíma zubama vyháněli z bazénu a ony nám tvrdily, jak jim není zima. Taky se skoro všechny za tu chvilku stihly někde odřít a tak... :D
Večeře byla velkolepá! mají to jako pěknou velkou restauraci velikosti jídelny, u vchodu vám zkontroluje identitu (jestli máte zaplaceno) číšník, zeptá se pro kolik lidí chcete stůl a nasměruje vás :) dokonce tam mají i dress code. Je to restaurace, tak byste tam měli jít slušně oblečeni, ne ve sportovním, nebo tak. A už vůbec ne v plavkách. Ještěže jsem si vzala slušný kalhoty. Ale pak jsem si všimla, že to lidi zas tak šíleně nedodržovali :)
Jídlo bylo servírované ve stylu švédských stolů ale s úžasným výběrem. Různá zelenina, těstoviny, rýže, hranolky, pizza, krokety, složitější jídla, pak tůzná mallorský speciality a tak... potom si můžete vybrat z xx moučníků včetně zmrzliny a hromady ovoce ;) mám pocit, že jsem toho moc nesnědla. Jenom trochu těstovin se zeleninou-salátem. Pak jsem si dala nějakej kávovej krém (původně jsem myslela, že to je čokoládová zmrzlina, dva druhy ananasu a to je asi všechno. Jsem naprásklá. To si ještě užjeme... :) jo a na pití tam chodili číšníci, ptali se, co chceme a pak nám to přinesli... :)
děti se ze začátku chovaly moc hezky a jedly, ale pak začaly pobíhat kolem stolů a začaly dělat pitomosti. Tak jsem se se závistí dívala ke stolu holčiček, které krásně a klidně seděly a jedly... tam bych se cítila víc doma... ale není mi dopřáno ;)
myslela jsem si, že půjdeme do pokoje, nebo se projít, ale v nějakým baru byl program - nějací asi brazilští tanečníci :D no, jako docela zajímavý, v podstatě jsem se  pobavila, o když to asi nemělo být zábavný :D hlavně bylo zajímavý vidět ty 2 skoro nahý tančící holky a první dvě řady plný malých dětí... :D ale asi si to tak neberou....
koukala jsem tam na nějaké animátory, nebo prostě místní zaměstnance, kteří dětem nafukovali takový ty podlouhlý balonky a tvarovali je... čím dýl tady jsem, tak uvažuju, že bych se ráda v budoucnu uchytla v turismu... a říkám si, že tady to bych chtěla zkusit... třeba příští léto, pokud by to šlo. Nevím, jak se k tomu dostat, ale mohlo by to být fajn... zkusím se celkově poptat, jestli bych nemohla najít jakoukoliv práci tady na Mallorce příští léto :) to by se mi líbilo :)


2.zápis - tentokrát s čočkama, sobota 14.5.2011, kdy si nejmladší dává siestu a zbytek se šel projít...
vyspali jsme se tu docela dobře :) ráno se oblíkli rovnou do plavek, ale přes to si dali oblečení a šli na snídani. Zase krásnej výběr... :)
od typické anglické snídaně, vajec na několik způsobů, přes palačinky, různé jogurty, cereálie až k croissantům, toustům různým druhům pečiva, marmeládám a ovoci... :)
nějak jsem nepochopila automat na kávu, ale pak jsem si tam omylem nechala napustit půlku hrnku mlíka. Pak jsem si zadala, že chci kafe s mlékem a pěkně se mi to tam přelilo... no, trochu trapas :D
jediný, co bych na snídani vytkla bylo, že sušenky, co vypadaly jako chocolate chip cookies, tak vůbec nechutnali, nebo tu mají nějakej divnej recept. A croissant taky nebyl moc dobrej. Bylo to ten španělskej druh. Já radši francouzský ;)
Ale jinak výýýborný... super džusy, jogurt a tak... :)
po snídani jsme se vydali k pirátské lodi = dětskému bazénu. Děti se tam pěkně vyřádily, já se obávám, že jsem se trochu připálila... lepší počasí jsme si nemohli přát, bylo prostě nádherně :)


Matky si povídaly, fotily se, přijel nás navštívit otec a já se smažila, tak jsem se pak šla podívat do většího bazénu s prostředním...
Ten bazén byl moc fajn. Ze začátku člověku přišel studenej, po minutě už mu přišel strašně teplej a po 15minutách takovej akorát, možná trochu chladnější... :)
Prostřední chodí na plavání, tak mi předváděl, co všechno umí :) je to fajn, že umí plavat :)
Tak jsem tam s ním dováděla. Bazén nebyl moc hlubokej, když jsem byla na kolenou, tak jsem měla vodu po bradu. Plavat jsem se trochu bála kvůli tomu, aby mi nevypadly čočky, ale bylo to fajn :)
Postupně se tam nějak přesunuli všichni, tak jsme plavali, hlídali děti, tahali je z vody s drkotacíma zubama a jejich přesvědčením, že jim není zima.Pak tam děcka z baru začly nosit ledovou tříšť a furt říkali, že maj zmrzlinu zadarmo, že to je super. Tak mi pak M. vysvětlila, že je možnost si tu zaplatit normálně pobyt s jídlem, anebo pobyt s jídlem a ještě navíc všechno takhle z toho baru, že nemusíte pak vůůůůbec nic platit. Takže to měla nějaká holka a ta tam dětem předávala tu tříšť :D
oběd byl taky super, zas trochu něco jinýho... dala jsem si zapečený brambory se zapečeným rajčatem, masovýma knedlíkama, zkusila jsem quiche (nic moc), a ještě jsem si k tomu přihodila kousek pizzy (přišla mi jako předem koupená vyrobená). Ale ty brambory a knedlíčky byly výborný :D (doufám, že vám nevadí moje popisy jídla, ale bylo to fakt dobrý :D )jako zákusek jsem zkusila švestkový? koláč, ale musím podotknout, že maminka dělá lepší! :) a čokoládovou zmrzlinu... a mám do večera dost :D
teď mám tu siestu, štve mě, že tu není wifi, podle předpovědi na mým notebooku ze včera, by tu mělo být 27°C, což je docela možný.
Až se vrátí rodinka z procházky, tak půjdem k moři... to bude super! :)


dokončení:
po sobotní siestě jsme se zase vydali k dětskému bazénku s lodí, kde děti dováděli a já jsem netrpělivě čekala, až půjdeme k moři. Naštěstí jsem se nakonec dočkala :)
Takže - jsem se tu poprvé pořádně vykoupala v moři. A musím říct, že to bylo super!! :) jenom nebyly skoro žádný vlny ;)
pláž byla super, jenom narozdíl od místní pláže měla písek "měkčí" - prostě tady je minimálně na některých místech ztvrdlejší, takže ho nemáte všude, když si lehnete na zem a když jdete, tak se vám noha nezaboří až po kotník... vypadalo to sice moc pěkně, ale pak dostávat ze sebe ten písek nebyla moc pěkná část ;)Už tu radši ani nebudu popisovat večeři, ale musím napsat, že si u mě šplhli, protože měli moje nově oblíbený těstoviny (ty plněný masem) v sýrový omáčce - výborný! :) jo a taky tam měli několik sýrů na výběr a několik druhů chlebů k tomu ;)


Po večeři jsme se zas vydali na program do jednoho baru? byl to nějakej chlápek, kterej byl fakt dobrej a s ním ženská, která mi už zas tak dobrá nepřišla. Dělali všechno možný. Cvičení psi, kouzla, tance, triky s bičem.... no, u toho chlápka jsem se docela bavila...
no a pak přišla část, kdy točil různý věci v rukách, ale pak si lehl na takový sedátko a točil tyč na nohách - na chodidlech. Pak si tam dal takovou tyč, která měla na každý straně sedátko, vzali si tam dvě holky, posadili je a on je tam houpal a točil... na těch nohách!!
No, a pak si šel pro další dobrovolníky a vytáhl mě!!! já nechtěla, ale nešlo to jinak. Ještě si tam vzali nějakou paní... a on nás tam taky točil! to bylo neuvěřitelný a šílený!!pak tam zas nastoupili animátoři a tancovali Chocolate a Viva (píseň, která oslavuje tyhle hotely Viva :D - a pozor - je pěkně chytlavá :D )... tentokrát to byli 3 kluci a byla docela sranda je sledovat, jak tam tancovali... náš nejmlaší se dokonce taky pak přidal a zkoušel tancovat :)

ten blonďák vlevo je polák, se kterým jsem se potom bavila :)
Prostřední mezitím usnul a spal pak až do rána do 9h... (spal 11h) takže byl krásně vyspalý potom... ;)
Takže už tu máme neděli... chtěli jsme jít ráno sbírat mušle k moři, jenomže už od večera byl šílený vítr a trochu poprchávalo... byli jsme docela zklamaní, že se nám zkazilo počasí... já byla smutná, že nemůžu jít do moře, protože vlny byly úžasný!! ale měla jsem pocit, že by pro moji šílenost - jít v tý zimě, vítru a vlnách do moře - neměli pochopení :/
Po snídani jsme šli na dětské aktivity zase s těma animátorama... různě tam kreslili, pak hráli hry a tak...

prostřední vyhrál medaili ve hře, kdy každý slovo znamenalo nějakej pohyb a pokud jste se pohnuli špatně, tak jste vypadli... až na to, že on se vždycky díval, co dělají ostatní a pak už tam zůstal jenom s jednou holkou, na kterou furt koukal, co dělá, tak jsme nakonec dohodli, že to je nerozhodně a že oba dostanou medaili... ;) :D
Jeden z nich - Marco si mě pamatoval z toho předchozího večera, jak mě tam ten týpek točil :D
Líbí se mi, jak v tom hotelu mají různé aktivity. Mají aktivity pro děti i pro dospělé. Docela jsem si říkala, že bych šla na volejbal (pro dospělé), ale nevyšlo to... pak tam byla v nabídce třeba lukostřelba, aerobic, a já už něvím - všechno možný... + pak ten program pro děti. Myslím si, že to ten den, kvůli tomu počasí, využilo víc dětí :)

Docela mě zaujala ta práce - animátorství. Přišlo mi, že se ti lidé baví... a navíc stráví léto v úžasné lokaci... už v pátek mě napadlo, že bych se jich mohla zeptat, co to všechno obnáší a jak se k tomu dostat, ale odhodlala jsem se až právě v neděli.
Zeptala jsem se nějakého Toma, nebo Thomase, z Polska :D řekl mi, že bydlí blízko k Jeseníkům a má rád smažený sýr :D a že hodně jezdí do čech :D - sympaťák...
tak mi řekl, že nabídku našel na vládních stránkách, něbo něco takovýho... možná na stránkách pracáku... no a že teda musel napsat motivační dopis a CV, pak byly konkurzy po Evropě a vybraní měli než nastoupili měsíc výcvik, kdy nedostávali zaplaceno, ale měli zaplaceno ubytování a stravu. Říkal mi, že práce je zatím fajn, ale začal vlastně tenhle měsíc, tak neví, jestli se mu to nezhnusí, ale že ten Marco, toho to tak chytlo, že sem jezdí každý rok! jo, zdál se mi trochu starší a trošku blázen :D (v dobrým smyslu, že to všechno prožíval)
no, prý si kvůli tomu musel na rok přerušit školu, protože časově to je blbě... tak to mě moc nepotěšilo, protože bych se nerada v mých studijích dál opožďovala...
tak jsme si ještě chvilku povídali, zdál se být fajn a myslím si, že bychom si mohli povídat dlouho... bylo docela hezký potkat někoho tady na Mallorce, kdo doma nemá eura a taky si říká, že kdyby si všechno přepočítával, tak by si ani nemohl koupit vodu :D
jo a taky mi řekl, že to je fajn na procvičení jazyků... a to jo, protože nikdy nevíte, jaké děti se vám ve skupině sejdou... ten den tam měli němce, španěly, francouze... ale pak jezdí ještě angličani a tak... a vždycky prostě pravidla hry musíte těm dětem vysvětlit - sranda :D
no, tak animmátorství mě docela zaujalo, ale chtěla bych zjistit, jestli se to dá sehnat nějak na léto - 3 měsíce, nebo nějak tak... pokud znáte někoho, kdo s tím má zkušenost, nebo vy máte, tak mi prosím napište... vážně mě to zajímá :)

po těchto aktivitách jsme ještě děcka vzali na malý minigolf, co tam byl, šli se naobědvat a po obědě jsme se už skoro vraceli... 
Domů jsme dorazili po páté hodině... děcka nám úspěšně usnuly v autě a nějak se pak nechtěly probudit, tak jsme je nechali. Já jsem slíbila, že vezmu nejstaršího do kina, nebo teda spíš do místního Auditoria. Není to kino, ale občas (tento měsíc každou neděli) se tu něco promítá.
Tentokrát animovaný film RIO. Prostřední totiž šel na nějakou oslavu s mamkou, nejmladšího si vzal otec, tak potřebovali nějak zaměstnat nejstaršího. Tak jsem ještě psala Fanny, jestli přijede, že jsem koukala na internet a že promítají ve španělštině (ona měla obava, že by to bylo katalánsky).
Takže ona dorazila taky s jejich nejstarším klukem, který je o rok starší, než ten náš :)
Lístky byly docela levný a já jsem ten můj ani neplatila tím, že jsem šla s nejstarším. Kluci si chtěli sednout s nějakýma kamarádama, tak jsme si tak s Fanny seděly a smály se reakcím okolí...
"kino" bylo skoro plný dětma... a jejich rodičema :D
bylo to takový hezký španělský kino - měli jsme za sebou pána, který se hoodně nahlas smál :D takže jemu jsme se zase smály my :D
prostě zážitek... asi hlavně pro Fanny, protože prý nikdy neviděla, že by se po skončení filmu v kině tleskalo... tady totiž tleskali... v čr se to taky moc nedělá, ale na Pace občas jo... ;)
no, tak si myslim, že to byla sranda, rozuměly jsme dobře, to nám dodalo trochu sebevědomí...
já jsem pak teda skoro ani nevečeřela, protože ještě jsem byla docela plná od oběda a z celýho toho víkendu, kdy jsme se nacpávali ;)

jinak ještě teda k mé předchozí obavě, že budu v hotelu s děckama a matkama (přípdaně taťkama), dopadlo to docela fajn. Nepřipadala jsem si nijak blbě, matky byly sympatický a myslim si, že i když jsem se s nima nevedla nijaký dlouhý konverzace, tak jsme se docela skamarádily a teď když se potkáme ve městě, nebo u školy, tak to bude fajn... :)
prostě to byl fajn víkend, i když jsem si tolik nezaplavala, jak bych si přála... ale určitě to byla super zkušenost a super zážitek ;)

1 komentář:

  1. Kdykoliv kouknu na tvůj blog, mám hlad! Takže díky, jdu vybílit ledničku :D Ale jinak výlet to musel být fakt super. Já teda kdybych mohla, tak plavu pořád, na fotkách to tam vypadá božsky :-)

    OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)