středa 15. června 2011

co jsem zapomněla nebo ještě nestihla napsat


mám toho tolik, co bych napsala, ale vždycky mi trvá dlouhou dobu, než se k tomu dostanu...

tohle je můj poslední týden před letníma prázdninama, které budou až do poloviny září, takže to tak nějak znamená, že už nikdy nebudu mít tolik volna, jako doteď...
ale zároveň - nejmladší onemocněl, takže pondělí a úterý jsem pracovala celé (kromě douhodinové pauzy 15-17h, kdy tu bývá prababička). Nebylo to tak, že bych si s nim musela furt hrát. V ponděli jsem mu pustila film a byla jsem na internetu. Ale nemohla jsem celý den z domu.

zároveň bych chtěla zapochybovat nad jejich metodami při nemocích. Už jsem to tady určitě jendou zmínila, někdy ze začátku pobytu, kdy při průjmu kluk mohl jenom jablkovej džus (pomerančovej ne!) - to uplně nechápu, třeba to má smysl, ale já osobně bych žádnej džus nedávala!

tentokrát měl nejmladší horečku (prý) a pak šli k doktorovi a přišli s tím, že má angínu, nebo něco takového. Takže do školky nešel, aby nenakazil děti, ale M. mi řekla, že se můžeme jít projít!!! do toho 30ti stupňového vedra s angínou!! tak to ne. Pěkně jsme zůstali doma. Dokonce ho i nechala jezdit si na dvorku na kole. Ne, nechápu!

další věc je, že nechápu proč, ale přijde mi, že minimálně nejmladší se chová hůř, než když jsem přijela. Jakoby moje výchovný metody neměly žádnej význam. Nebo to je věkem? Je čím dál víc háklivější na mamku, nechce, abych ho koupala já, ale ona (když tu je), aby mu jídlo dala ona, když odchází, tak jak se tu dávaj pusy, tak jí dá, ale když už odjíždí, tak za ní s brekem běží a řve, že chce pusu... a to nejen když odjíždí. Prostě si to vyžaduje furt. V době, kdy má spát jde dolu a dívá se na televizi. Furt řve, když se mu něco nelíbí. Jediný, v čem je pokrok je, že už umí říct prosím a občas si i vzpomene použít to bez mýho připomenutí a když je na záchodě a něco potřebuje, tak nebrečí, ale volá mě jménem. Asi bych za to měla být vděčná.

3 měsíce je dlouhá doba a myslím si, že pro mě vážně ideální. Tyhle nadcházející 3 měsíce to bude pro mě asi boj a uvidíme, jak to půjde.

jo a jak jsem se dostala z té minulé nedělní krize? v podstatě teď se mi trošku vrací, ale nějak jsem se z toho dostala tím, že jsem se bavila s Fanny a zeptala jsem se jí, kolik jí platí peněz. Ona se ptala, kolik mám já, tak jsem řekla, že mám 80euro za týden. Načež ona se na mě tak překvapeně podívala a řekla, že mám hodně. Tak jsem řekla, že mi to hodně nepřijde, že v minulé rodině jsem měla 100euro za 30h týdně a tady to je víc. Tak Fanny řekla, že tady se hodiny nepočítají a že ona má 280euro měsíčně (nebo tak nějak myslim). Takže pokud počítáte 4týdny v měsíci, tak má 75euro na týden a teda pokud vím, tak pracuje víc. Já nevím, jak se ty sestry o tomhle baví. Myslela jsem, že jo, ale Fanny je přes agenturu, já přes internet, ona má míň peněz... tak nevím. Ale přišlo mi blbý si říkat o víc peněz, když ona má míň, než já. Jak to bude s prázdninama ještě uvidím, nedokážu si to představit. Spíš si třeba řeknu o více volna.

minule zapomenutá perlička k neděli: když jsme v té restauraci dojedli oběd, tak nám číšník donesl účet. Divila jsem se, že ho donesl, i když jsme nepožádali, i když jsme se zrovna chystaly... a tím víc jsme se divily, že to bylo méně, než jsme čekaly. Dokud jsme si nepřečetly, že platíme za brambory a ještě něco. V tu chvíli jsem si vzpomněla, že to jedli u vedlejšího stolu (říkala jsem si, že ty brambory vypadají chutně), takže jsme řekly, že to není naše. Možná jsme to neměly dělat. Ušetřily bychom ;)))

jinak tento víkend jedeme na Menorku!!! tak se těším, musim si koupit nový baterky do foťáku a budu hodně fotit!! :)

a tady slíbené fotky... něco bude časem i na facebooku :)


akční fotka :) (sobotní oslava bratrance) :)

nějaká asi tradice, která se dělá na oslavách. děti chytí ty šňůrky, zatáhnou a z té tašky vypadnou sladkosti, které ty děti posbírají na zemi...

bratranec tancující na stole...

líbí se mi tyhle mapky - je to papír v restauraci na stole, na který vám pak dají talíř a když odejdete, tak ho vyhodí a dají tam nový

co si objednala Fanny

co jsem si objednala já: Salát s rajčaty a sýrem... tím jsem už zanevřela na saláty v místních restauracích... jediný, který mně chutná, je v Bon Profitu

na té menší pláži

večerní nedělní procházka

4 komentáře:

 1. myslím, že ten nejmladší, jak s Tebou tráví hodně času, chybí mu máma... neber si to osobně... předtím s ní byl víc a teď si to třeba začal uvědomovat (a taky to, že ona mu třeba víc povolí)

  OdpovědětVymazat
 2. o víc bolna bych si být tebou řekla, hlavně ještě před tím, než začnou ty prázdniny naplno!! Nebo pak budeš litovat...

  OdpovědětVymazat
 3. Ani, taky jsem si myslela, že to může být tím a osobně si to rozhodně neberu. Ale přede mnou tu byla taky holka na hlídání. Dva roky! a řekla bych, že ho hlídala tak od rána do večera, jestli jsem to pochopila dobře... ještě mě napadlo, jestli to není tim, že si začíná uvědomovat, že brzo půjde do školy a pak bude mít ještě míň času, anebo máš možná částečně pravdu, protože tím, že tu jsem, tak M. chodí třeba na pilates večer, nebo si jsou jako manželé na večeři, což dřív asi nedělali, protože ta holka vždycky pak večer odešla domů a M. se asi dětem věnovala celej večer.

  Ráďo, já bych si řekla, ale já ani nevím, jak to bude vypadat. Všechno mi bylo řečeno jen tak polovičatě a já vůbec netuším, jak to bude, takže nechci dělat scény ještě předtím, než to začne. Chci vidět, jak bude probíhat ten první týden a jak budu třeba unavená a pak je poprosím s tím, že to jsem nevěděla, než jsem nastoupila a tak.

  OdpovědětVymazat
 4. Jiri myslim si, ze v tomhle obdobi kolem 3 let maji deti takove vztekaci obdobi, uvedomuji si vice sami sebe a zkouseji co v zivote muzou a co ne.Ta spanelska vychova je opravdu velice benevolentni, protoze co si pamatuji, ze deti v rodine kde jsem pracovala taky byly vecer hyperaktivni a spat se chodilo kolem 12 v noci, ale zase je to tim vedrem a siestama, ziji vecer az se ochladi ;)) Jinak ta krabice s bombony je taky zvyk z jizni ameriky, rika se mu pinata, nad n ten jejich hacek ;) my to tu delame u kamaradky z mexika u deti na party..At se vam vydari vylet na Menorku!!

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)