pátek 3. června 2011

děti jsou tak chytré, jak si to zařídíte...


... jo, je to tak... co děti říkají mají buď od rodičů, z televize, nebo od kamarádů...
ale vždy to, co si dovolí doma, záleží hodně na rodičích...

já bych chtěla umět vychovat si svoje děti tak, aby si nemyslely, že když začnou brečet, tak jim dovolím vše, co chtějí. Nezajímá mě, že si brečí. Když jsem řekla ne, tak ne...

jednou jsem se tu rozčilovala zmínila, že nejstarší sice mluví španělsky, katalánsky/mallorkinsky a učí se anglicky, ale neumí si zavázat tkaničku a že ho to naučím, tak včera už mě to zavazování vážně přestalo bavit a rozhodla se ho to konečně naučit... a zvládl to... dokonce ho to docela i baví, celej večer to ještě zkoušel a dneska mi hrdě zase ukazoval, že si sám zavázal tkaničky... bylo to vlastně tak jednoduché, jenom jsem tomu musela obětovat 5minut v klidu a bylo to... :)

jinak on je právě teď "nemocnej"... v uvozovkách to uvádím, protože nevím... je pravda, že včera ráno hodně kašlal (ale ne rozhodně tak moc, jako já o víkendu), bere nějakou medicínu a tak ho nakonec matka nechala doma. Já jsem nebyla nadšená, protože jsem zase ráno chtěla jít spát a nějak jsem si to s ním tady nedovolila... celou dobu pak nekašlala a zase začal kašlat, když přijela matka... zajímalo by mě, co to způsobuje, protože ten kašel se nezdál tlačený... možná to je psychický... ale chtěl si hrát venku, ptal se mě, jestli si s ním zahraju fotbal a tak... tak jsem se mu snažila vysvětlit, že když je nemocnej, tak ne!

dneska jsem se zase vykašlala na španělštinu ve prospěch spánku, tak snad se to vyplatí. Ale jinak už mi je mnohem lépe :)

včera jsem si začala přepisovat místní recepty z knížky, co jsem si půjčila v knihovně. Tak se těšte, až se vrátím, tak budu vyvařovat... teda spíše píct... ;)

a ve středu mi došel balík z domova s různýma komponentama na vyrábění šperků, tak jsem se zas do toho dala a už mám asi 6 nových párů ;)

jinak abyste nezáviděli, tak tento týden tu prší, je to takový aprílový počasí, protože odpoledne se udělá třeba na hodinku hezky, ale jinak furt poprchává... teploty se pohybují 14°-17°C takže nic moc... ale já jsem asi jedinej člověk tady, kterej je docela rád za to počasí a kterýmu to nevadí. Je to docela příjemný  a osvěžující po těch vedrech a navíc ani venku nic nepotřebuju... :)

hezký víkend! :)


5 komentářů:

 1. No to doufám, že až se vrátíš, tak budeš vyvařovat... :-P

  OdpovědětVymazat
 2. Jéé, vidím čaj :-) Sbíráme s mamkou obaly od čajů, tak kdybys nejaky nekde zahlídla, tak si ho strč do kapsy prosím prosím :-))
  Karkule

  OdpovědětVymazat
 3. Karkule: no, vlastně tohle bylo kafe.. čaje tu moc nepiju... ale ségra taky sbírala obaly od čajů a já chvilku taky... ale nevim, jestli toho už nenechala... pokud na nějakej narazím, tak ti to schovám :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jo ty ses rozjela se psanim!! Jdu to postupne vsechno docist !! ;)

  OdpovědětVymazat
 5. tak se těším na to tvé vaření i na ty výrobky :-)

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)