středa 13. července 2011

dny a tak

napadlo mě, že bych mohla napsat, jak zatím trávím svá volná odpoledne :)
teď už rodiče doráží dřív, než minulý týden, což znamená přibližně po páté hodině, takže já vždycky popadnu notebook a jdu se připojit do toho obecního domu, kde mají otevřeno od 17:30-19:00
ten pán, co tam sedí, mě už zná a vždycky mě s úsměvem zdraví :)
už minulý týden, za mnou přišel a ptal se, jestli mluvím anglicky a žádal mě o přeložení názvu nějaké anglické knížky. Mají tam totiž ještě miniknihovničku.
Takže včera se mě zase ptal. Což o to, já tomu rozumím, ale větší problém je, vyjádřit to ve španělštině :)
taky, když tam je hodně lidí a fungují jenom 3počítače, tak těm děckám, co tam sedí, říká, aby už skončily a pustily k tomu někoho jiného. Já mám výhodu, že jsem na notebooku, takže mě nevyhazuje ;)
po té sedmé, pokud mám všechny svoje internetové záležitosti vyřízené, tak jdu domů. Pokud ne, tak ještě chvilku zůstanu v parku hned vedle, kde chytám wifi.
když přijdu domů, tak hostrodina je většinou u bazénu, takže já si vezmu z ledničky plechovku Coca Cola, nebo Fanta, nebo tak něco, kterých tam máme dosta a jsem vybízená, abych se nebála si vzít, sednu si do obýváku a dodělávám si na notebooku nějaké offline věci (dočítání článků na blozích jiných aupair, probírání fotek, nebo tak...), pak si pustím nějaký film ve španělštině a s titulkama, pokud to jde (na laSexta3 dávají nějaké staré filmy v tu dobu) a po deváté si dám něco k večeři, protože rodinka dorazí až nějak těsně po desáté a to už je na mě docela pozdě večeřet.
No, pak už si zalezu do pokoje, připravím se na spánek, ale třeba si čtu nějakou knížku na notebooku (teď jsem dočetla The Accidental Billionaires - Miliardáři z facebooku v angličtině), nebo se podívám na nějaký film, nějaké video, nebo na fotky a zavzpomínám :)
a pak kolem půlnoci se snažím usnout.

Tady je režim trochu posunutý.

Ráno já vstávám asi v půl desáté, holky až po desáté.
V klidu se nasnídáme, já holky namažu krémem, učešu, pošlu je ustlat si postel a pak vyrážíme k bazénu, kde v jedenáct Paule začíná plavání. Ne vždy dorazíme včas, ale za to může většinou Maria, která se vzteká.
U bazénu jsme tak cca do 13:30, protože ve 14h zavírají Super a my jdeme ještě koupit chleba na oběd.
Pak by holky měly mít siestu. V úterý jsme ale pekly cookies (mé oblíbené;) )
no, a nějak potom už doráží rodiče a přebírají si holky :)

tak jsem vám tu nakonec napsala celý den, než jenom mé volné odpoledne :D

v úterý se Maria chovala hrozně. Teda ona se nechová nijak úžasně celkově, ale bylo to vyhrocenější a skončilo to tím, že se rozbilo v kuchyni něco ze skla. Paula to pak řekla matce. Ta se mě ptala, jeslti se chovala špatně, tak jsem řekla, že se teda nechovala nejlíp. To s tim rozbitím ani nebylo nejhorší. Celkově se chovala šíleně. A vůbec mě neposlouchá. Takže byla potrestaná. Dělala scénu, že ne, ale tak jsem ráda, že byla potrestaná, třeba se to změní.

zato Paula, ta je rodilá komandantka, nebo jak to říct. Nenapadá mě slovo pro to. Prostě stále a furt dává rozkazy.
A právěže v tom je asi náš největší střet. Jak mi už na začátku přišlo, že se ke mně moc nemá, tak možná ve mně vidí konkurenci... nevím.
Přijde mi, že jí matka možná dává někdy až moc zodpovědnosti.
Ona komanduje svoji sestru a to skoro pořád. Ta ji kupodivu většinou poslouchá. Takže nevím, jestli jělám dobře, ale pokud to je komandování, který se mi hodí, tak jí nechám. Pokud to už je moc, tak ji zastavím.
Ale nechápe, že bych třeba já měla vědět víc věcí, než ona. Že by mi její matka řekla něco, co jí ne. Vždyť je její dcera! To mi říká a tím mě často vykolejí, protože v podstatě má pravdu. Ale je jí přece 7let!!!
Dneska jsme právě měly dost velký střet. Prostě nechtěla poslouchat, příčina byla televize při jídle, ona nejedla, asi 5x jsem jí napomenula s výhružkou vypnutí televize, pak jsem jí vypla a ona si začala dělat podmínky. Že když tu televizinezapnu, tak nebude jíst a tak... Něco takovýho zkoušely na mě kluci i na Mallorce, ale tam vždycky stačilo to, že tam vedu já a že podmínky budu dávat já. Tady to bylo trochu složitější.
No, po kratší hádce, kdy se snažila různě argumentovat, jak jí mamka říká, že v Maridu je zodpovědná ona a že teď jí řekla, že má dohlížet na nás dvě (nevím, co je na tom pravdy). Taky zkoušela vyhrožování, že to řekne rodičům (to mě nějak nebralo, i když oni jsou dost benevolentní, mi přijde. Víc matka, než otec), až už jsem se naštvala.
Byl tam totiž nepořádek na zemi, neustlaná postel, protože ráno jsme nestíhaly, nedojezené jídlo a tak...
Tak jsem jí řekla, že když teda chce rozkazovat, tak jí dávám 15minut, během kterých si teda může dělat co chce, ale po těch 15minutách přijdu a chci, aby nic nebylo na zemi, jídlo bylo dojezené, postel ustlaná a tak.
Televizi si ani nezapnula, to mě překvapilo, ale kupodivu všechno, až na postel do 15minut bylo hotový. Ještě se snažily zamýst podlahu. No, tak jsme na to vytěžily obě. Ona mohla rozkazovat a mít všechno pod palcem a já si sedla, dala si nohy na židli, odpočívala si a počítala minuty ;)

jinak nám tu začal fu´čák, tak tu je pěkná zima. Teda teplo, ale tim vítrem se to zdá jako zima.

Jinak dneska mam čestvý zprávy z Mallorky od Fanny. Psala mi, že rodina nevypadá, jakoby odjížděla, že nejstarší tvrdí, že letěj v srpnu (mně tvrdil polovinu července) a prý mají někoho nového na hlídání - nějakou blonďatou místní holku. Fanny zapochybovala, jestli vůbec pojedou, jestli mi nelhali, ale to já si zas říkám, že asi ne, protože když jsem tam byla, tak vypadali, že hledaj letenky a tak. A to by byla divná lež - kde by na to přišli. Mimochodem jsem jim ale stále vděčná, že to tak dopadlo, takže mi je jedno, jestli si někam poletí, nebo ne.

a toto je moje internetové místo v parku:4 komentáře:

 1. Ta knížka je dobrá? ta o mili/bilionářích? Potřebuju najít něco gripping, co mě zas naučí číst :-))

  OdpovědětVymazat
 2. jo tohle je typicka spanelska vychova bohuzel..

  OdpovědětVymazat
 3. Je super, ze si s detmi umis poradit. Asi je to obcas o nervy, jak nepslouchaji, ale jak jde videt, ty si s tim hlavu nelames :)

  OdpovědětVymazat
 4. hihi, bubice, zrovna, když jsi mi to napsala, tak jsem byla zoufalstvím bez sebe (nebo jak se to říká) :D občas jsem z nich uplně hotová, ale prostě se přes to musím nějak přenést...

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)