pátek 29. července 2011

update

dny plynou jako voda, docela to utíká. Zítra to bude už měsíc, co jsem dorazila!!
Rodina mi už taky i říkala, že mi brzo dají termín, do kdy mě budou potřebovat, abych si pak mohla promyslet způsob dopravy domů. Sama ještě nevím, jak to udělám...

Všimla jsem si, že k bazénu chodí z většiny prarodiče s vnuky. Chodí tam možná jeden-dva rodiče, asi tak 8různých prarodičů s vnuky, jedna sestřenka z latinský ameriky (původně jsem si říkala, jestli není aupair, ale pak jsem je zaslechla se bavit), a dvakrát jsem tam zahlídla holku, která se taky zdá jako aupair.
Celkově to u bazénu prořídlo, je nás tam mnohem míň a všichni, hlavně plavčíci chodí pozdě. Hodiny plavání nezačínají v 11h, ale cca v 11:30... tady to prostě nikdo neřeší.
Přesně, jak mi bylo sděleno, tak teď už jezdí hodně rodin na dovolenou, takže to tady je prý nuda :D
Pro mě to je zatim ok, dokud tu je Valerie. Momentálně řešíme naše velké cestovací plány. Teda vlastně nakonec jsou malé, ale chceme toho vidět hodně.

Zítra jedeme do Madridu, tak tam chceme něco vidět. Napsaly jsme si poznámky, ale obávám se, že toho polovinu nestihnem :D takže některý věci, jak lanovku nad městem, Plaza de Torros a Musea, buď necháme na příští týden, nebo já si to projdu po odjezdu Valerie sama.

Dnes jsme byly pro změnu u bazénu ;) na jedné straně je trávník a stromy a na druhé straně je taková vyvýšená plošina z dlaždic, které říkají solárium, protože když svítí slunce, tak ty dlaždice pak hřejí-palí :) takže si tam občas chodíme lehnout, nebo opalovat se. Děti to mají rady.
Takže si tak dneska ležíme v klidu s Valerií a Paulou v soláriu a já slyším zvuk ohně. Já nevím, to je prostě zafixovaný zvuk :D a tak si říkám, co se děje? kdo by byl tak, s prominutím blbej, že by si v poledne v největším létě - 33°C dělal oheň na zahradě? tak si říkám, že to je asi něco jinýho, že se pletu...
ale ten zvuk pokračuje, tak mi zvědavost nedá, zvednu se a jdu se podívat ze solária (trochu jako terasa), odkud ten zvuk jde.
A vidím tam přes ulici ohýnek. Vedle domu je prostě zarostlý volný prostor asi nikoho, úplně suchá tráva a stromy a na kraji je takový malý ohýnek. Tak to řík8m Valerii, koukáme na to a říkáme si, co s tím. A v tu chvíli vidíme, jak se to začíná zvětšovat, chytá ten strom, tak říkám Paule, ať to běží říct plavčíkům. Plavčíci přichází, vidí to, tak někdo začíná volat policii, mezitím oheň se zvětšuje, už na velikost, že si toho začíná všímat dost lidí, všichni se na to jdou podívat, čeká se na policii, někdo tahá z bazénu zahradní hadici a snaží se to aspoň trochu uhasit, někdo skočí na zahradu sousedům a snaží se uklidnit blížící se plameny, oheň se nebezpečně zvětšuje a až po nějaké době přijíždí malé hasičské auto se silnější hadicí a hasí to. Sjíždí se víc lidí, soused, všichni sledují a je z toho pozdvižení. Dým jde pěkně vysoko a myslím si, že na sousedovu zahradu se snášejí černé kousky.
Bylo to zajímavý. Jak se to rychle rozrostlo a ještě víc to pro mě bylo zajímavý, protože jsem to objevila já. I když kromě Valerie to nikdo nevěděl.
Říkala jsem si, jak to je s povahou lidí. Zavolali policii a už to jenom sledovali a čekali... až teda na údržbáře, co byli u bazénu a vytáhli tu hadici.
Říkala jsem si, že občas chybí ten iniciativní organizační člověk ve skupině, kterej by začal sháněk kbelíky, nabíral by vodu a hasil by to. Myslím si, že kdyby se někdo takový našel hned na začátku, tak by se ten oheň možná i docela brzo uhasil.
Možná, kdyby to nebylo území nikoho, tak by se taky lidi víc starali.
Nevím, jestli to je povahou lidí - španělé, nebo jestli tam prostě chyběl ten oganizační iniciativní člověk.
No, tak to bylo z toho, co se stalo dneska.

Teď o víkendu nic nečekejte - sobota: Madrid, neděle: Toledo...
ale pokud nic nezapomenu, tak vám pak hned všechno sdělím :))
co plánujete na víkend vy? :)

už jsem vám ukazovala to hustý auto, ve kterým se tady vozíme?? :))

2 komentáře:

 1. Cháá to auto bych chtěla řídit!!!
  O tom ohni to zní teda nebezpečně, ještě, že to nebylo blíž vám a obydlím!!
  a btw, kdy odjíždí Valerie??

  OdpovědětVymazat
 2. dík za komentáře ;) jo, to auto bych taky chtěla řídit, ale tobě by se fakt líbilo :))) ono má strašně divnou řadící páku. vylejzá ze přední desky a posouváš jí dopředu a dozadu (dovnitř a ven), jako pozoun :D :D

  tojo, ten oheň vypadal dost nebezpečně, Valerie udělala i nějaký fotky...
  ona odjíždí 12.srpna...

  OdpovědětVymazat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)