LONDON: Camden Market

V sobotu jsem si udělala výlet do centra. Navštívila jsem nakonec docela dost míst a vrátila jsem se domů naprosto vyčerpaná a s 226 fotkama :) takže jsem zrušila plány na neděli a jenom jsem se hezky flákala ;)
fotky tu nahraji postupně, protože by můj blog asi takový nával najednou nezvládl.


První místo, které jsem navštívila, byl Camden Market. Jak víte, trhy mám ráda, tak jsem se docela těšila. Je to pěkné místo, já jsem to nakonec prošla docela rychle, ale bylo toho tam strašně moc! Ceny mě teda nijak zvlášť nezaujaly, přišlo mi to mírně předražený kvůli tomu, že tam stále chodí turisté. Ale jo, bylo to pěkné :)stylový dům // stylish house :)
anglický čaj vyráběný v čr (Kralupy nad Vltavou - myslím) :P :D vážně!! :) // english tea made in Czech Republic :P :D really!! :)


On Saturday I made a trip to the centre of London. I visited many places in the end and I came back home absolutely exhausted and with 226 pictures :) so I cancelled my plans for Sunday and had a nice and lazy Sunday ;)
I will upload my pictures here during this week...


the first place I visited was Camden Market. I like street markets so I was looking forward to visiting it. It´s a nice place but I went through it quite quickly because there were too many stalls! I also think the prices were quite high because the tourists come there all the time and they buy the stuff. But yes, it was nice :)

Komentáře

Okomentovat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)