víkend

tak... moje pozkouškové prázdniny už jsou skoro u konce. Myslela jsem, jak se potáhnou, ale vzhledem k tomu, že jsem měla práci a spoustu další aktivit, tak jsem nestihla skoro nic z toho, co jsem chtěla. Paradoxně mi až přišlo, že jsem měla míň času, než během semestru :) ale tak to bývá :)
minulý víkend jsem strávila v Praze. A v Praze je blaze :) teda až na ty šílené mrazy, které teda ale byly předpokládám po celé České republice :) tak tady pár fotek z té zimní pražské atmosféry, a příště sem dám něco z kavárenské atmosféry ;)

so... my after-exam holiday is almost over. I did not expect it to go so fast. But I had my work and many other activities that I did not have time to do things I planned. It may seem strange but I would say I had even less time than during my semester. But that is how it goes :)
last weekend I spent in Prague. It was great weekend but it was freezing so I did not get to visit all the places I wanted. But it was freezing in the whole Czech republic I suppose. And I will still have many opportunities to visit Prague again :)
so here are some pictures for you from the freezing Prague (eventhough except the last picture it does not really seem like Prague:D )... and next time there will be some pictures from cafés and restaurants... so food and drinks :) I hope you come again ;)Komentáře