THE NETHERLANDS: poslední den - AMSTERDAM

poslední den, den odjezdu, jsem se už jen ráno dobalila a vydala se do Amsterdamu. Můj průvodce měl pracovní pohovor v jiném městě, tak jsme se rozloučili v Utrechtu a já už dál pokračovala sama. Vůbec jsem nevěděla, co ten den budu dělat. Říkala jsem si, že zkusím najít nějakou internetovou kavárnu v Amsterdamu, tam si sednu a budu tam čekat do odpoledne. Měla jsem totiž kufr a nechtěla jsem zase platit zbytečně 5 euro za úschovu. V Amsterdamu se ale úkol - najít hezkou internetovou kavárnu blízko vlakového nádraží, ukázal těžší, než jsem myslela. Trochu jsem bloudila různýma ulicema a když už jsem to chtěla vzdát, protože mě to nebavilo a kufr byl těžký, tak jsem si jedné kavárny všimla. Nadšeně jsem tam vlezla, koupila si kafe a dostala jakési speciální heslo na wifi. Prostředí to bylo vážně super. Teda do té doby, než se mi asi po třech hodinách vypnul internet a zobrazilo se mi tam, že už jsem vyčerpala nějaký limit. Tak to mi přišlo trochu hnusný, omezit tam limit internetu. Uvažovala jsem, že si teda půjdu ještě něco koupit, abych mohla pokračovat (na účtu bych měla další heslo k přístupu), ale už se mi nějak nechtělo, tak jsem se vydala zpět k nádraží, ale jinou cestou. Na nádraží jsem si ještě koupila něco k jídlu, sedla jsem si na lavičku k nějakým němcům, najedla jsem se a ještě jsem si trochu probrala fotky. Později jsem si našla nástupiště a jela jsem do Sloterdijk, kde jsem měla sraz s mým řidičem, který mě vezl domů. Jela jsem domů se spolujízdou. Byla to dobrá volba, cesta byla díky tomu rychlejší, levnější a asi i pohodlnější ;) To určitě doporučuji, i jsme si fajnově popovídali s řidičem :) domů, anebo vlastně do Mladé Boleslavi, kde jsem se nechala vyhodit, jsme dorazili asi v půl čtvrté ráno, tam mě vyzvedla Ráďa a já jsem u ní přespala.
Tak, a od té doby už jsem v ČR. Není tu nuda. V mém životě se stále odehrávají zajímavé věci, možná o nich sem i napíšu, nebo sem budu alespoň dávat fotky. A pokud vás zajímá jen cestování, tak i vy na můj blog nezapomeňte ;) V únoru se vydám na minimálně 5 měsíců opět do zahraničí a určitě vás tím zase budu tady provázet.Tentokrát to bude studijní pobyt, takže zas něco trochu jiného a já se nemůžu dočkat! :)
the last day, the day of my departure, I packed my stuff and went to Amsterdam. My guide had other duties in another town so we said goodbye in Utrecht and I continued in my journey alone. I had no idea what would I do in Amsterdam. I thought that I would find an internet café and wait there till the afternoon. I didn´t want to do sightseeing because I had a suitcase with me and didn´t want to unnecessarily pay 5 euros for leaving my suticase at the station. But in Amsterdam, the task of finding a nice internet café near the train station turned out to be more difficult than I had expected. I wandered thgough strange streets and when I was about to give it up I noticed one internet café. Finally! With a happy smile on my face I entered the café, left my suitcase at the table, ordered a coffee, got the wifi password and sat down. The enviroment of the café was very nice. Well, very nice until 3 hours later the internet stopped working and there appeared a message on my screen that the internet limit had been reached. What?? That seemed absolutely stupid. I thought about buying another coffee or a cake but in the end I decided to leave and maybe go somewhere else for a change. In the end I just wadered to different streets till I came to the train station again. There I bought something to eat, sat on a bench next to a old german couple, ate and went through my pictures. Later I found the platform and went to Sloterdijk where I was supposed to meet the driver who would take me home. I shared a ride home. I found it on the internet and I think that it was a good choice. The journey was faster, cheaper and also even more comfortable ;) I recommend trying that. I could talk to the driver and not be bored :) home or actually to Mladá Boleslav, where my friend picked me up, we arrived at 3:30am the next day. I slept at my friend´s house and the next day in the afternoon went home.
...and since then I have been in the CR again. It´s not boring at all. There are all the time many things happening in my life and I might write about it here later or maybe I will just put some pictures here. I hope I will travel somewhere soon. If not very soon (because I have to study now) I will travel again in 4 months the latest. That actually is quite soon! Sounds terrifying exciting!! :) But this time I will be studying abroad. That will be a new experience. I will be definitely sharing most of it with you again :) I can´t wait! :)

Komentáře

 1. skvělé fotky :) líbí se mi ta barevnost
  a co se týče tech stehýnek, připadá mi, že čím lehčí recept - tím lepší!

  OdpovědětVymazat
 2. Překrásné fotky, Georgie. Amsterdam já moc ráda. Je to jedno z mála měst, kterému sluší i ten častý déšť:-). Ale co do internetu, tak skutečně západní Evropa. To znamená všechno blokovaný, limitovaný apod. Svatě na východě - tam je free wifi pod každým stromem:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju :) přesně tak, bylo mi i řečeno, že kanály vypadají líp, když není tak pěkné počasí :) ale mně se líbí vždycky. Amsterdam je krásný.
   a s tou wifi máš pravdu :)

   Vymazat
 3. Super!!! Amsterdam je muj sen :-))

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)