Praha je magická


Víte, že se říká, že Praha je magická? Zjistili jste, proč to tak je?
Já jsem Prahu vždy milovala, vždy se mi líbila, ale toto téma jsem nikdy extra neřešila.
Ale minulý víkend jsem byla opět v Praze a tentokrát jsem zažila dva úžasné momenty.
Sobota večer, tma a Pražský Hrad. Noční výhled na Prahu. Podzimní počasí, klid, pocit svobody, rebelství, úžasu... byla jsem tam s dětmi ze školy, tak moje pocity byly hodně stlačené, ale řekla jsem si, že se tam musím někdy v noci vrátit. Proč nechodím víc ven v noci?
Ten hlavní moment jsem ale zažila v neděli ráno, kdy jsem se s dětmi rozloučila a šla jsem z Hradčan od Lorety dolu na Malostranské náměstí.

Did you know that they say: Prague is magical? Do you know why is that?
I have always loved Prague, I liked it but I have never thought about this question.
However last weekend I was in Prague again and I experienced two amazing moments.
Saturday night, darkness and the Prague Castle. The night view over Prague. The autumn weather, mood, tranquility, feeling of freedom, rebelion, amazement... I was there with some school children so my feelings were a bit surpressed but I promised myself to come back again some day in the night. Actually, why don´t I go out more in the night? I mean for a walk... It´s magic...
The most intense moment I experienced was on Sunday morning when I said goodbye to the kids and went alone from Loreta (Hradčany) down to Malostranské náměstí.


Neděle ráno, klid, ranní světlo, výhled na Prahu, nad kterou se vznáší ospalá probouzející se nálada, krásné domy, úžasná architektura, kostelní zvony, klid, žádné turistické davy, žádný spěch... těch cca 10 minut, co jsem šla dolu mě naprosto vzalo. Prostě nádherný. Doporučuji - neděle ráno, Hradčany, historická část města, kopec = výhled, + čas a klid.
Když člověk nepotřebuje nikam pospíchat, když se jenom zastaví, nebo alespoň přibrzdí a začne vnímat krásu okolo sebe a oceňovat ji, tak najde naprosto jinou chuť do života. Anebo alespoň krásný pocit, který ho bude provázet kdykoliv si na to vzpomene.
Praha má hluboké kouzlo, ale musíte si na něj přijít sami.

Sunday morning, silence, morning light, the view over Prague which was in a sleepy mood but slowly waking up, beautiful houses, amazing architecture, the church bells, serenity, just few tourists, no hurry... the 10 minutes when I was walking down absolutely astonished me. It was just amazing. I would recommend that to everyone - Sunday morning, Hradčany, the historic part of the city, the hill = the view, + some time and quiet time.
When one doesn´t need to hurry somewhere, when one just stops or slows down and starts feeling the beauty around us and appreciate it one finds aboslutely different motivation to live fully. Or at least a nice feeling that will come back any time one remembers it.
Prague has it´s magic touch but you need to take your time and find it there on your own...
Komentáře

 1. Jojo, Praha je nejlepší :-)
  Hezký víkend!

  WorldByBella

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tohle na Praze miluju... Ranní mlhu a noční světla.

  OdpovědětVymazat
 3. Miluji Prahu, ve dne...v noci....za deště i mlhy :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ah Praha krásna! Nádherné fotky:)

  http://peaceragazza.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 5. No jo, Praha. Ta nemůže být jiná než překrásná:-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)