Madrid!

Napsáno v Madridu, publikováno až v Peru
Written in Madrid, published in Peru


Zdravíme z Madridu. První den cestování máme za sebou a zatím jsme spokojeni. Já jsem teda víc, než nadšená. Madrid mám moc ráda, a tuto nucenou zastávku přes noc, jsem si tu moc užila. Přiletěli jsme včera z Prahy v 17h, a dneska letíme přímo do Limy v 13h.

Greetings from Madrid! The first day of travelling is behind us and we are satisfied so far. Well, I am more than happy. I really like Madrid and I really enjoyed this necessary overnight layover. We arrived yesterday from Prague at 5pm and today we are leaving for Lima at 1pm.
Po cestě z letiště jsme si prošli Parque de Retiro, koukli na Puerta de Alcalá, a obdivovali jsme Plaza de Cibeles. Potom jsme našli náš hostel v centru, ubytovali se, a prošli si další zajímavá místa. Vzala jsem taťku do Museo de Jamón (Muzeum šunky), což vlastně nevím, proč se tak jmenuje, ale možná to bude tím, že jsou tam všude vystavené šunky :) Nicméně tam velmi levně prodávají jak pivo, tak i různé bocadillos - bagety s něčím. Taťka milovník šunky si dal tu šunkovou, a já teda se sýrem. Byl to docela velký kus, a tak jsem si do poslední chvíle nebyla jistá, kolik to bude stát, protože obrázky nad pultem byli matoucí, a měli tam ceny jak 1euro, tak i víc. Nakonec to ale bylo vážně to jedno euro, tak to mě moc potěšilo :) Rovnou jsme si to tam ráno i koupili na cestu. Musím ještě dodat, že když si tam koupíte třeba pivo, tak vám k tomu dají buď mini sandvič, nebo kousky salámu, aneb španělsky - tapas.

On the way from the airport we went throught Parque de Retiro, we looked at Puerta de Alcalá, and we admired Plaza de Cibeles. Then we found our hostel that is nicely located in the centre, we left our stuff there and went to see other interesting places. I took my dad to Museo de Jamón (Museum of Ham). I don't erally know why is it called a museum but it might be because there are hams hanging everywhere :) However, you can eat and drink there for little money. I bought my dad this kind of a sandwich - a baguette with the ham and I ordered the cheeese one. They brought us quite a big piece and until we payd I wasn't sure how much would it be because the pictures above the bar were quite confusing. But it was 1 euro and that is a really good price so we bought more in the morning to take it with us :) I also have to add that if you buy a glass of beer there or a glass of sangría, you get some tapas with it for free.Dál jsem taťku chtěla vzít do 100 montaditos, mé oblíbené místo na jídlo, ale vzali jsme to první přes Plaza del Sol, Plaza Mayor, a pak jsme narazili na Mercado San Miguel. Tento trh je moc pěkný, a taky se tam člověk může dobře najíst, i když většinou jsou ty ceny už trochu vyšší. Měli tam různé mořské potvory, opravdu zajímá jídla, ale i sladké, pečivo, ovoce, zeleninu, a my jsme neodolali zmrzlému jogurtu - Frozen Yoghurt, a ten nás tak zaplácl, že se už do nás nic víc nevešlo. Tak jsme ještě došli k Catedral de Almudena, a Palacio Real, nakoukli jsme do Jardines de Sabatini, a šli zpět do centra centra kolem Opery.

I also wanted to take my dad to 100 montaditos, which is one of my favourite places to eat in Spain, but first we went to Plaza del Sol, Plaza Mayor, and then we found the Mercado San Miguel. This is a very nice market and one can also eat very well there althought the prices may be a little bit higher. They had some interesting seafood combinations and tapas, also pastry, fruits, vegetables, and we couldn't resist buying frozen yoghurt. And after eating that we were just so full that we couldn't eat anything more :D We went to see also Cathedral de Almudena and Palacio Real, we peeked into Jardines de Sabatini and then went back to the centre passing by the Opera.Španělsko mám opravdu ráda. Nikdy jsem to asi ani tak intenzivně nevnímala, jako tentokrát. Jak ta kultura, tak ten jazyk, i to jídlo miluju. Pamatuju si, že když jsem loni odjížděla z Erasmu, tak jsem se i zaměřovala víc na ty věci, které mě tu deptají, ale každá zem má něco :) A člověk musí prostě žít tím tempem španělů, pokud tu chce spokojeně žít.

I really like Spain. I think I have never really felt it so intensely as this time. It's the culture, the language, the food, the people... I remember leaving Spain last year after living there for 5 months and I was quite well aware of the things that I hated about Spain. But those aren't too many. Each country has something :) And if one wants to live in Spain, they have to learn to live by the spanish pace in order to be happy.


Noc byla trochu rušná, hostel je sice krásně v centru, ale právěže je krásně v centru, takže nad všemi bary a hospodami. Já jsem ale spala dobře :) Ráno jsme měli v ceně snídani, ta mě příjemně překvapila, protože na internetu ji nijak extra nevychvalovali. Takže byla lepší, než jsem čekala :D a snídali jsme hezky na venkovní terase.

The night was a little bit noisy. The hostel is located nicely in the centre and that is the advantage and also the disadvantage because it's next to all bars. But I slept well. We also had breakfast included and it was actually better that I expected becuase I read some reviews and not many people rated the breakfast so well.Co se týče metra, tak tady na turistech docela vydělávaj. Pokud člověk nemá nějakou kartu na metro, nebo turistickou kartu, tak mu po cestě na letiště přičtou 3 eura navíc. Ke dvoum eurům. Ale co se dá dělat. Zastávka v Madridu byla moc krásná, i když krátká, a třeba se zase brzy vrátím :)

When it comes to the public transport, it's very good but they make money on the tourists. If you don't have the metro card or some tourist pass you have to pay additional 3 euros for the journey from and to the airport. But what can you do... This short stop in Madrid was short but very nice and I hope to come back soon! :)


Komentáře

  1. Mnooo, Madrid vypadá krásně!
    Já jsem včera byla v Barceloně a je sice krásná a úchvatná, ale neohromila mě tolik, jako všichni říkali :)

    OdpovědětVymazat
  2. Krásné fotky! Já nikdy ve Španělsku nebyla, ale doufám, že jednou... :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Thank you for your lovely comments!! If you have any questions, send me an email on travelwithgeorgie@gmail.com :)