místa v okolí Cuzca // places around Cuzco

Život je plný překvapení, a jedno z těch nejnovějších překvapení je, že s taťkou zítra letíme směr Lima. Všechno se to seběhlo tak rychle minulý čtvrtek, ráno jsem na internetu zahlédla levné letenky, a večer jsme je už měli. Logicky jsme tedy měli poslední dny hektické, ale rozhodně to stojí za to. A proto se i teď snažím uzavřít můj předchozí pobyt v Peru, abych vás tady pak mohla informovat o aktuálních věcech :)
Dneska to teda bude o okolí Cuzca :)

The life is full of surprises and one of the newest is that my dad and I are leaving for Peru tomorrow. Everything happend so fast. Last Thrusday morning I saw these cheap tickets online and in the evening we bought them. I just couldn't get it out of my mind. Logically, these days have been very busy but it will be worth it. And that's why I am trying to finish telling you about my previous visit of Peru so that then I could tell you the new things that are happening there.
So today it's about the Cuzco region :)


Když jsem se rozhodla cestovat, neměla jsem nějak chuť strašně složitě plánovat cestu na Machu Picchu, a když jsem zjistila, že v Cuzcu existujou stovky cestovních agentur, rozhodla jsem se je využít, protože i cenově to vyšlo podobně (ne-li levněji). Já jsem hlavně byla v časovém presu, v úterý odpoledne jsem dojela do Cuzca, a ve středu ráno jsem vyjela směrem k Machu Picchu na dvoudenní výlet, a v pátek dopoledne jsem letěla zpět do Limy (do Limy jsem letěla, protože jsem tu 22 hodinovou cestu busem už nechtěla podnikat, a taky kvůli nedostatku času).
Program cesty můžete vidět níže :)

When I decided to travel in Peru, I wasn't really in a mood to plan complicatedly the journey to Machu Picchu, and when I found out there very hundreds of agencies in Cuzco I decided to travel that way. After all, it may be even cheaper. I also didn't have much time, I arrived to Cuzco on Tuesday afternoon, and on Wednesday morning I left for this two-day trip, and on Friday morning I was flying back to Lima (flying because I didn't want to spend another 22 hours in the bus and I also didn't have those 22 hours).
Below you can see what was in the tour.


Tyto dva dny mě se studentskou slevu stály 190 dolarů
// Those two days cost me as a student 190 dollars
První zastávka byla Pisaq trh, kde jsme si mohli nakoupit různé možné suvenýry. Koupila jsem tam úžasné šachy, kde jsou proti sobě inkové a španělé :)
Taky jsme si tam mohli pohladit lamy a vyfotit se s nima. Samozřejmě za poplatek :D

The first stop was the Pisaq market where we could buy souvenirs. I bought this amazing chess where incas are against the spaniards :)
We could also take pictures with llamas and hug them. Of course we had to pay for it a little :D
Další zastávka bylo Sacred Valley, Urubamba

The next stop was Sacred Valley, Urubamba
Ollantaytambo


V Ollantaytambo byla potřeba počkat na vlak, kterým jsem se pozdě večer dostala do Aguas Calientes, což je vesnička pod Machu Picchu. Tam nás čekal "delegát" a odvedl nás do hostelu.

V Ollantaytambo I had to wait for a train that took me in the evening to Aguas Calientes which is the closest village to Machu Picchu. There was a man waiting for us and took us to the hostel.

Komentáře