HONG KONG DIARY, ostrov CHEUNG CHAU všemi smysly


Ve čtvrtek jsme se s Kallen vydaly na jeden z mnoha ostrovů Hongkongu, Cheung Chau. Cheung Chau je jeden z menších ostrovů Hongkongu. Řekla bych, že není tolik turistický, jako třeba ostrovy Lamma a Lantau. Zajímavé na něm je, že na něm jsou zakázaná auta, jezdí se tam jen na kole. Jediná auta, která na tom ostrovu najdete, je sanitka, hasiči, policie a jeden malinký autobusek pro staré lidi.

On Thursday, Kallen and I visited one of the many islands of Hong Kong - Cheung Chau. It is one of the smaller islands. I would say that it is not that touristy as the other islands - Lamma and Lantau. However, it is special for not allowing cars on the islands, so everybody uses bikes. The only cars that you would find there are an ambulance, fire figters, police and one small van as a public transport for old people.

My jsme teda dojely metrem do Central, kde jsme se chvilku prošly a pak se nalodily na rychlý trajekt. Ten byl pohodlný a zanedlouho jsme obě usnuly.

To get to the island, we had to take the underground to Central where we walked around and the got on the fast ferry. It was very comfortable and very soon Kallen and I fell asleep :)
Když jsme připluly na ostrůvek, začaly jsme shánět jídlo. Kallen to tam dobře zná, takže navrhla, abych ochutnala jídlo z ulice :) Vzala mě sem, tam, ještě jinam, všude jsme si koupily kus něčeho včetně pití a moučníku a šly jsme si to sníst na pláž. Na jednom místě jsem zahlédla, že prodávají čerstvé mangové ledové pití. A protože miluju mango, tak jsme to musely ochutnat. A bylo to fakt výborný. I pan majitel byl moc milý, nabídl se nám, že nás vyfotí a sám se nechal vyfotit :) 

When we arrived to the island, we started searching for food. Kallen knows the place quite well so she proposed that I should try some street food :) She took me here and there, bought something in each place including a drink and a dessert and we went to the beach. At one place I noticed that they were selling fresh iced mango dring. And as I love mango, I had to try it. And it was worth the money. The owner of the place was also very nice, he offered to take a picture of us and he also let me take a picture of him :)

Další z věcí, co mě moc zaujala, byly bramborové chipsy, ale vlastně to byl jenom jeden chips. Teda jedna brambora celá nakrojená a napíchlá na tyčce a usmažená. Bylo to výborný a super nápad! :)

Another thing that seemed very interesting were potato chips on a stick. It was actually one potato cut and put on the stick and then fried. Such a brilliant and tasty idea! :)Měly jsme takový poklidný odpolední oběd a já bych vydržela sedět u moře celé dny. Chtěly jsme se ale podívat dál, tak jsme se vydaly po uličkách ostrova. Po cestě mi Kallen ještě koupila mangový knedlíček, abych ochutnala, byl zajímavý. To jejich těsto je takové tahané, musím zjistit, jak se to vyrábí. Zašly jsme do nějakých uliček, sledovaly jsme moře, procházely se a pak jsme už naprosto hotové nasedly na trajekt, chvilku obdivovaly krásný západ slunce a usnuly jsme. Spaly jsme obě docela tvrdě snad většinu cesty. A myslím, že nás to hezky vzpružilo :)

We had quite a nice and calm time while eating and sitting at the sea. I could stay there all day. However, we wented to see more of the island so we started wondering throught the street. Kallen got me a mango dumpling to try, it was really interesting. The dough was very chewy, I have no idea how they do that. We watched the sunset, observed some local people and then got on a slow ferry, took some more pictures of the sunset and fell asleep again. We actually slept through most of the journey and I think we recovered some of our energy by that :)


Z tohoto trajektu jsme přesedly na Star Ferry, který má už v Hongkongu velkou tradici (viz video) a stojí jen 2 hongkongské dolary, přeplavily jsme se na druhou stranu Victoria Harbour a čekaly na light show. Je to světelná show na mrakodrapech. Neměly jsme úplně celý výhled, ale asi toho stejně nebylo moc vidět, tak nás to docela zklamalo. Já jsem po zážitku z Parque de las Aguas v Limě čekala mnohem víc, zvlášť když se o tomhle psalo snad v každém průvodci.

From this ferry we just transferred to the Star Ferry that already has quite a long tradition in Hong Kong (see the video) and costs only 2 HKD. We got to the other side of Victoria Harbour and waited for the light show. It was supposed to be a spectacular light show on the skyscrapers on the other side but we were actually quite disappointed. It wasn't as good as we expected it to be as it was mentioned in almost every guide. 

Kallen v aplikaci Open Rice našla restauraci poblíž, kam jsme si šly dát polívku k večeři. To byl pro mě další zážitek. Restaurace malinká, posadili nás v podstatě ke stolu s cizíma lidma, ale to tu je normální. V té restauraci jsme dostaly lísteček, kde jsme si zaškrtly, jakou tu polévku chceme a co by v ní mělo být. Zajímavé je, že se jí jen ty nudle a to, co vám tam přihodí, ale ta voda se nejí. Prý to není zdravé :D Taky je zajímavé, že i v těchto vedrech lidé stále chtějí jíst horká jídla. Pro představu v těch 20h bylo 32°C. Nicméně Kallen se ta restaurace moc nelíbila. Říkala, že tam už příště nepůjde. Já měla tohle napoprvé, tak nemůžu posoudit. Objednala jsem si ale pití, které bylo s medem a limetkou a chutnalo to divně. Kallen přišla na to, že tam asi hodili sůl. Fuj.

Kallen then found a restaurant in the Open Rice app to have a soup. That was another interesting experience for me. The restaurant was quite small so they made us sit at the table next to strangers, which is quite normal here. Then we took a paper where we chose what we wanted to have in the soup and if it was to be very sour, spicy or other thing. What I found interesting was that you actually don't eat the liquid. You just eat the content of the soup - the noodles and the stuff the put into it. Kallen said the liquid is not healthy. Really interesting. Another thing is that Hong Kong (Chinese) people always eat hot meals. Even if the weather is hot! It was 32°C at 8pm.Metrem a autobusem zpět jsme jely opět vyčerpané. Tyhle akční dny ve velkoměstě jsou vyčerpávající.
A ještě jeden poznatek dne - nevím, co to je, ale něco mě strašně fascinuje na pohledu na mrakodrapy :)

The way home was long, we were really tired. I didn't expect these days in the city would be so exhausitng!
Oh, and one more note. I don't know what it is but the skyscrapers are really fascinating! :)

Komentáře